ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
S@mi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.02.2017 11:08

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od S@mi »

Zamklý auto bere po 45min cca 30mA, to je asi normal, tak uvidim co bude dělat baterka na zátěži

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od michall »

30mA je asi OK. Nicméně jestli to chápu správně, tak auto baterku nevybíjí za klidu (zmčené), ale při otevřených dveřích, ... Pak bych tipoval baterku, může mít menší kapacitu nebo poškozený článek, takže 30mA jí neublíží, ale větší odběr způsobí její "odejití".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

S@mi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 01.02.2017 11:08

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od S@mi »

Tak dneska jsem byl u autoelektrikáře, baterka plně nabitá pořádnou nabiječkou ale šla na zátěži pomaloučku dolu, prý uplně mrtvá neni ale startovací proud už nedá... tzn objednal jsem rovnou novou a uvidim co přijde. Teď jezdim na nějakou 60Ah a funguje to :-)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od koci2 »

Chlapi potrbuju poradit rano nastartuju motor a alternator drzi 14v pustim vyhrejvani a spadne na 12.2v dokud nepridam plyn tak nedobiji.Po precteni tohoto vlakna jsem objednal novy regulator a ejhle porad to same.Vypozorovano klesne napeti jenom kdyz je teplota pod 10 stupnu,kde je chyba?Poradte altik vule nema na loziskach a volnobezka je nova
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od michall »

Zkontroluj všechny spoje, plus i kostra, čistota, dotažení. To napětí jsi měřil na altíku nebo na baterce? Pokud to padá na altíku, asi tě nemine ho nechat zkontrolovat někde na zkušebně.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od koci2 »

Kostra je nova od baterky kastle a starter fyzicky jsem to nemeril protoze v 5 se mi nechce pak uz behem dne to neudela az zase rano
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od michall »

Ty napětí jsi měřil multimetrem někde na baterce nebo se díváš na budíček v přístrojovce? Vyhřívání=přední okno? Tak to je dost hladový a docela to zatěžuje jak baterku tak altík, takže pokles je normální, zvlášť na volnoběh.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od koci2 »

Jasne na budiku ale potom uz to drzi 14v to je mi prave divny tak nevim jestli to ma tak bejt promerim a uvidim.Ja myslel ze nesmi klesnout ani na volnobeh
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od koci2 »

Tak zmereno pod zatezi na volnobeh 12.3v a pod plynem dobiji kostra vykazuje 0.18ohm asi spatny altik.Sehnal jsem altik po repasi a uz pomerne drzi pod zatezi.odpoledne ho zmerim a uvidim.Muze nekdo napsat na kolik to ma klesnout
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Jochla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.10.2011 15:55
Bydliště: Brněnsko

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od Jochla »

Taky mám takovej problém. Ráno nastartuju, hned zapnu vyhřívání čelního skla, a dobíjení klesne na cca 12,3 a asi po dvou minutách se ručička srovná a okno se teprve rozehřeje. Bufík je odpojenej. Pak už to fuguje normálně. Se startama nejsou problémy. Žeby to alternátor nestíhal dobíjet??
VW Sharan 1,9TDi 85kW AUY r.v.2002 m.r. 2003

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od koci2 »

Nevim nevim altik po repasi a ted pri zatizeni spadne na 12.7 stejne se mi to nejak nezda
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od M@rty74 »

Ona není repase jako repase - co všechno bylo uděláno v rámci repasu ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od koci2 »

nevim,pan se dušoval, že je po repasu, ale asi nic moc.potřeboval jsem jet pryč,tak jsem ho vzal-riziko koupě.
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od sedkooo »

Ahojte,

chcem poprosit o radu ohladom kolisaveho napatia na Sharane 2002 1.9TDI 85kw AUY. Rucicka napatia kolise od 12 do 14,2V, asi to ani poriadne nenabija, lebo baterka mi zomrela a musel som ju dat na dobijacku. Napatie vsak nikdy nepresiahne 14,2V cize len klesa. Je to take celkom prudke kolisanie.
Zaujimave je, ze ked pridam na volnobehu tak sa nic nezmeni, ale ked slapnem na brzdu, zaradim jednotku a pustam spojku tak to vyjde na 14,2V, pripadne aj ked pridavam. Cize ako keby sa vtedy pohol motor a zlepsi sa kontakt.
Bol som to dat premerat elektrikarovi a hovoril, ze bude problem v kostre motora, lebo nameral rozdiel 1V medzi minus polom baterie a kostrou alternatora. Na alternatore bolo vraj napatie ok. Tak som skumal ten kabel kostry od baterie dalej, ale je tam celkom zly prisut. Niekde pod bateriou je kabel asi upevneny o kostru a potom pokracuje niekam dalej.
Fotky toho ukostrenia pripajam, vyzera dost zoxidovane a neviem ci tam ma tak trcat kus odhaleneho kablu. Ked som s tym pokyval tak mam pocit, ze to kolisanie sa zmensilo a uz je to len tak okolo 14-14,2. Cize mam pocit, ze to by mohlo byt problemove miesto.
kabel1.jpg
kabel2.jpg
kabel3.jpg
kabel4.jpg

A teraz moje otazky:)

1. Viete mi prosim povedat kam dalej ten kabel ide od toho ukostrenia pod bateriou?
2. Pripadne mi viete povedat co sa s tym da robit?
3. Treba ho vymenit alebo tam nieco precistit? Pripadne popisat postup vymeny/opravy a nejaky kod noveho kablu?
4. Je pripadne mozne ze to robi bateria? Je uz 6,5 roka stara Varta silver 85Ah.

Dakujem velmi pekne za rady.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, DOBÍJENÍ: kontrolky a ost., kolem dobíjení

Příspěvek od hiero »

ked ti autoelektrikar povedal ze je problem v kostre tak preco to nedoriesil.......prekontroluj vsetky silove spojenia ako plusove tak kostru rozober spoje a precisti....dalej daj prekontrolovat aku a ked nic tak sups repas alternatoru.....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“