TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: váha bržděného vleku v TP

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Marek77 »

To jk147:

Mýlíš se. Pravdu má jenda a někteří ostatní. Přečti si pořádně znění Zákona.

Skupina řidičského oprávnění B+E platí pro jízdní soupravy s celkovou hmotností převyšující 3500 kg (s podmínkou, že celková hmotnost tažného vozidla nesmí převyšovat 3500 kg).

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Belmondo »

Marek77 píše:To jk147:

Mýlíš se. Pravdu má jenda a někteří ostatní. Přečti si pořádně znění Zákona.

Skupina řidičského oprávnění B+E platí pro jízdní soupravy s celkovou hmotností převyšující 3500 kg (s podmínkou, že celková hmotnost tažného vozidla nesmí převyšovat 3500 kg).

Tak tak. Pravdu má opravdu jenda a spol. Ve starých OTP a po "staru" bylo dáno jasně: vozík nad 750 kg. E.
V současnosti není v podstatě hmotnost vozíku omezena.

PS. Jinak já mám v TP celkovou přípustnost hmotnost soupravy 3930 kg. V OTP mi to pro jistotu nenapsali vůbec.
Takže co auto, to jiný údaj. To jsou ty úředníci :roll:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Tommate »

jo taky mám v TP 3930kg, ale v OTP to borka prostě sečetla a finito, a navíc pochybuji že někdy využiji víc jak 3/4 z tohoto maxima

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

Jendo, možná budeš mít pravdu, nerad to uznávám :D , odpoledne budu chytřejší, jdu na MD.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Marek77 »

jk147 píše:Jendo, možná budeš mít pravdu, nerad to uznávám :D , odpoledne budu chytřejší, jdu na MD.


Jdeš na MD ???

Jediná zkratka, co mě v této souvislosti napadá, je mateřská dovolená :wink: a to se moc obávám, že chytřejší nebudeš :-D.
Nevím jak chlapi, ale ženské na mateřské dovolené zpravidla hloupnou................

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od majatrabi »

Mám celkovou hmost vozidla + přívěs 4475kg.
Pohotovostní hmotnost 1801kg (puvodně v TP bylo 1726, při přepisu opravili na úřadě)
Užitečná hmotnost 674kg.
Celková 2400kg (teť když to píši tak mi to nějak nesedí, snad by mělo být 2475kg :o )
Bržděný přívěs 2000kg, nebržděný 700kg
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
jk147
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jk147 »

Marek77 píše:
jk147 píše:Jendo, možná budeš mít pravdu, nerad to uznávám :D , odpoledne budu chytřejší, jdu na MD.


Jdeš na MD ???

Jediná zkratka, co mě v této souvislosti napadá, je mateřská dovolená :wink: a to se moc obávám, že chytřejší nebudeš :-D.
Nevím jak chlapi, ale ženské na mateřské dovolené zpravidla hloupnou................

Máš pravdu Marku77, opravdu chytřejší nejsem :) , Jenda měl pravdu, podle tohoto výkladu MD, na B+E můžeš řídit soupravu o váze až 12 250 kg :158: , jestliže je konstrukční rychlost tažného vozidla nejvýše 40 km.h-1. U tažných vozidel s vyšší konstrukční rychlostí se lze dostat na 8 750 kg hmotnosti soupravy.
Ridicske opravneni skupin B a BE.doc
(70.5 KiB) Staženo 221 x

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od rcmony »

:158: To je dobrý papír. Jdu zařizovat razítko na skup. E :lol:
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Belmondo »

rcmony píše::158: To je dobrý papír. Jdu zařizovat razítko na skup. E :lol:
Obávám se, že ti nebude stačit razítko na E. Ta doba, kdy to šlo bez problémů je už dávno pryč. Já jsem to tenkrát prošvihl asi o měsíc. Takže potom autoškolička a "rozšíření". Tenkrát to stálo (r.2000) cca.1200,- E k B a cca.1600,- E k C. Protože mám i C, tak jsem si udělal rovnou tzv. velké E.

Dnes předpokládám, že ta cena bude určitě o něco výše :lol:

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od rcmony »

Samozřejmě to bylo s určitou dávkou nadsázky, proto taky ty smajly. Měl jsem to domluvené loni před dovčou, pak mě trošku zaskočil známý s tím, že hmotnost soupravy překročí 3,5t, od té doby jsem neměl náladu a čas to řešit. I v současnosti se lecos dá, ale zadarmo to určo nebude, hlavně udělat test a nepřijít o řidičák.

Cena se pohybuje cca. 3.000,- Kč
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od jiri01 »

Marek77 píše:Já mám v TP psánu hmotnost brzděného přívěsu 2000 kg a maximální hmotnost jízdní soupravy 4000 kg. Samozřejmě pokud by celková hmotnost jízdní soupravy překročila 3500 kg, musel bych mít řidičské oprávnění skupiny B+E.
Myslel jsem si, že ten úředník, co mi psal OTP to nějak splet, ale koukám že je to normální - taky mám auto 2510 kg, přívěs 2000 kg, ale soupravu jen 4000 kg. A jak jste se pěkě dobrali řešení toho B+E, to se mi líbí. Taky jsem stihnul E ještě jen s papírem z autoškoly za 1000 peněz a týden nato to skončilo :lol:

Přemýšlím teď spíš jak to bude s tím mýtným. Mám N1 a v kolonce druh vozidla napsáno "nákladní automobil", takže se bojim, že mi nepomůže nic. Napadlo mně, že bych si nechal snížit v TP hmotnost soupravy, ale prej by mi to musel napsat importér a pak mi to na úřadě snížej. Sundávat tažný se mi nechce.

A kam jste došli s tím tachografem? Jednou jsem někde na webu MD našel nějakou vyhlášku, kde bylo něco ve smyslu toho, že pokud není auto na provozování autodopravy, tak ho nepotřebuješ. Já vozím zboží jen svoje, takže autodoprava nejsem a z toho jsem usoudil, že ho nepotřebuju. Navíc prej když kupuješ auto s tažným a potřebuješ tachograf, prodejce ti o tom řekne, což mi nikdo nic neřek.

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od Belmondo »

jiri01 píše:
Marek77 píše:Já mám v TP psánu hmotnost brzděného přívěsu 2000 kg a maximální hmotnost jízdní soupravy 4000 kg. Samozřejmě pokud by celková hmotnost jízdní soupravy překročila 3500 kg, musel bych mít řidičské oprávnění skupiny B+E.
Myslel jsem si, že ten úředník, co mi psal OTP to nějak splet, ale koukám že je to normální - taky mám auto 2510 kg, přívěs 2000 kg, ale soupravu jen 4000 kg. A jak jste se pěkě dobrali řešení toho B+E, to se mi líbí. Taky jsem stihnul E ještě jen s papírem z autoškoly za 1000 peněz a týden nato to skončilo :lol:

Přemýšlím teď spíš jak to bude s tím mýtným. Mám N1 a v kolonce druh vozidla napsáno "nákladní automobil", takže se bojim, že mi nepomůže nic. Napadlo mně, že bych si nechal snížit v TP hmotnost soupravy, ale prej by mi to musel napsat importér a pak mi to na úřadě snížej. Sundávat tažný se mi nechce.

A kam jste došli s tím tachografem? Jednou jsem někde na webu MD našel nějakou vyhlášku, kde bylo něco ve smyslu toho, že pokud není auto na provozování autodopravy, tak ho nepotřebuješ. Já vozím zboží jen svoje, takže autodoprava nejsem a z toho jsem usoudil, že ho nepotřebuju. Navíc prej když kupuješ auto s tažným a potřebuješ tachograf, prodejce ti o tom řekne, což mi nikdo nic neřek.
Co se týká tachografu, tak to řeší mezinárodní dohoda AETR: jinak, když vezeš zboží privátně, tzn. to zboží je tvoje- tachograf skutečně nepotřebuješ.

Co se týká mýtného jsem dneska slyšel další z mnoha nápadů našich úředníků z MD: v podstatě jsou prý 2 návrhy do budoucna:1) mýto u OA s celkovou hmotností nad 3,5t (např.SAG-včetně koule, pokud je v OTP). 2) mýto jako bod 1) a motor nad 2500 ccm.

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: kolik má sharan v tp váhu bržděného vleku

Příspěvek od BrendlJiri »

Hadate se jak deti skupina b+e te opravnuje ktomu že mužes za osobnim autem tahnout vlek težši jak 750kg uš 10 let taham auta nikdy jsem žadný problem nemněl a to jsem tahal patrolem a tahal 2auta za sebou a mněl jsem celkovou 6t ted taham sharanem jediny co musiš mít je znamka nad 3,5t :D :D
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
berous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: váha bržděného vleku v TP

Příspěvek od berous »

a co sakra ten tachograf
po znamem ho chteli a to kdyz zjistili ze opravuje auta (z nejakeho rejstriku)a pak zaplatil peknou palku
bylo to teda v nemecku
TAK JAK TEDA

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: váha bržděného vleku v TP

Příspěvek od rezna »

jednu dobu jsem to tu procital a dnes narazil na zajimavy clanecek k tomu co treba na rizeni sharana s velkym vozikem...

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/EA8A4E4 ... inBaBE.doc" onclick="window.open(this.href);return false;

doufam uz se to tu nekde neobjevilo

ale vychazi z toho ze za sharanem lze tahnout skoro cokoliv s B maximalne B+E a C netreba - protoze takovato poucka v zakone neni
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“