TOPENÍ: rozvod vzduchu do druhé řady sedadel

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ: rozvod vzduchu do druhé řady sedadel

Příspěvek od Honza42 »

Tak mám po opravě bufíku a předělávce na nezávislý příhřev (viewtopic.php?f=50&t=48844
) a konečně mám tak v autě dost tepla k dispozici. Takže mám roupy co teď s ním. Vadilo mně, že topení v kufru rozmrazovalo mražené potraviny, a nebo foukalo na psa, který má rád zimu. Přitom ve druhé řadě sedadel tak nějak táhlo pod sedačkami. Navíc dírou pod sedačkami neustále cestovaly drobné předměty po celém voze. Tak jsem to vyřešil za 82 Kč pomocí trubky z Mirelonu (zde SANFLEX 76-9 délka 2m, oválný průřez). Pak budete potřebovat ještě chemopren, nůž, noviny do kufru (chemopren je prevít) - no a hlavně dobré oko a trochu šikovnosti. Pozor na řezy, odpad je prakticky nulový - padne na to celá trubka, takže na nějaké opravy není moc prostoru. Dále už jen foto:

No ještě taková poznámka. Trubku uříznout trochu delší, než je šířka mezi dveřmi. Pak levé zadní dveře zavřít a trubku na ně dorazit. Pravé nechat otevřené. Zacvaknout všechna sedadla a trubku na ně dorazit. V této poloze potom co nejprecizněji napasovat a nalepit nátrubky. Pak jak zavřete pravé zadní dveře, tak se ta trubka vzepře a má snahu se prohnout dozadu maličko do luku. Tím se to všechno zatěsní.
Přílohy
To byl prototyp, z nějakého obalu od monitoru
To byl prototyp, z nějakého obalu od monitoru
Díry vyříznout nabroušenou trubkou, jde to perfektně, podobný řez mám v dlani když jsem zkoušel jestli je nástroj dost ostrý.
Díry vyříznout nabroušenou trubkou, jde to perfektně, podobný řez mám v dlani když jsem zkoušel jestli je nástroj dost ostrý.
Natlačit nadoraz pod sedadla
Natlačit nadoraz pod sedadla
Rozvod vzduchu 04.jpg
Boky nechat frajersky otevřené, po zavření dveří se to ucpe - nutno trubku přesně uříznout. Případné netěsnosti zajistí teplý luft kolem dveří.
Boky nechat frajersky otevřené, po zavření dveří se to ucpe - nutno trubku přesně uříznout. Případné netěsnosti zajistí teplý luft kolem dveří.
Levá strana
Levá strana
Pravá strana - tam udělat krajní otvor větší, kvůli tlakové ztrátě
Pravá strana - tam udělat krajní otvor větší, kvůli tlakové ztrátě
Ucpávka - jak jinak než z mirelonu - zatím tam drží.
Ucpávka - jak jinak než z mirelonu - zatím tam drží.
Žádné šrouby, nic než mirelon, drží to tam samo, odklopit sedadla a vyndat - to je otázka minuty
Žádné šrouby, nic než mirelon, drží to tam samo, odklopit sedadla a vyndat - to je otázka minuty
Když to někde nevyjde, tak to na nepohledových místech jde vyspravit (vyztužit) nějakým odřezkem. Drží to jako čert.
Když to někde nevyjde, tak to na nepohledových místech jde vyspravit (vyztužit) nějakým odřezkem. Drží to jako čert.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: rozvod vzduchu do druhé řady sedadel

Příspěvek od widle »

škoda, že jsou ty fota takové tmavé....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: rozvod vzduchu do druhé řady sedadel

Příspěvek od kazbic »

Honza42

Píšeš že "chemopren je prevít".Nevím jaké máš s tímto lepidlem zkušenosti.Já ho použil na přilepení kovových mřížek na repro a celou dobu dobrý,než přišlo léto.Všechny mřížky mi upadaly. :wink: Chemoprén nemá rád vysokou teplotu a na vnitřek auta ho už raději nepoužiju.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ: rozvod vzduchu do druhé řady sedadel

Příspěvek od abeljozef »

Zaujimave a kreativne. Taketo nieco by ma len tak nenapadlo. Klobuk dole.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: rozvod vzduchu do druhé řady sedadel

Příspěvek od Honza42 »

No nevím, mně upadlo u peugeota original dřevěné obložení středového panelu a po přilepení chemoprenem to tam je už 8 let. Možná ty kovový rámečky jsou extrem - velké dilatace a tím pádem velké síly. Tady ale jde o lepení mechovky, která se poddá, takže jde o prd. Každopádně o jiném lepidle stejně nevím. Tohle jsem zkoušel po slepení roztrhnout a přetrhlo se to mimo lepené místo. Každopádně platí: natřít a nechat prakticky úplně zaschnout, až když to vypadná, že už to nebude lepit, tak to teprve spojit.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“