MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jo jo tak stejny postup sem mel i ja, akorat pouzdra sem mel na jedne strane jak alobal.

Dobra prace vsech zucastnenych !

M@rtymu se omlouvam predem. *:o)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kopec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od kopec »

No jo, jenže já si nejdřív pozorně přečetl příspěvky a pak jsem usoudil ( chybně ) , že příčinou u našeho vozu je právě ta kladka a její pouzdra. Jenže pravděpodobně ji vyměnil původní majitel. Nebo spíš nechal vyměnit, ty pouzdra měly i ty "čudlíky" uvnitř, jak jsou vidět na továrních fotkách, tzn, on nic nestružil. A ona to nakonec byla ta řemenice dole. Holt, člověk se pořád učí :wink:

Uživatelský avatar
kopec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od kopec »

Ještě postřeh ze servisu, kde mi to dělali. Pro rychlejší specifikaci doporučují sundat dekl pod motorem a poslouchat po ránu za studena i ZESPODU. Dá se tak rychle a s určitostí poznat ta kladka. Stačí rampa, nebo něco podobného, ale je samozřejmě nutné dbát zejména na vlastní bezpečnost - ne aby jste to chlapi stavěli na běžný zvedák, špalky, fošny, nebo dokonce šutry!!! Oni ti naši mazlíčci přece jen něco málo váží :wink:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Stačí vzít bílou lihovou fixu nebo voskovku a udělat čáru přes celou jednu šíři řemenice, nastartovat, odjet a po dojetí se mrknout jak na tom ryska je, pokud bude rozštelovaná ( rozdělená napůl ) je jasné že řemenice se protáčí na pryžové části uložení.

:drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kopec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od kopec »

Tak tohle nenapadlo ani ty borce v obou servisech :D Geniálně jednoduchý, to je vždycky nejlepší. :) Ale je fakt, že to byla příčina. Jednak autí teď i ráno přede jako kočička a taky to na té demontované řemenici bylo vidět. Teda přesněji řečeno byla znát ta narušená pryž mezi vnitřní a vnější částí. Kdo nezažil, jaké to je, když to skoro rok i přes výměnu všeho možného při ranním vlhku příšerně kvílí, ten neuvěří . :sorry: Už jsme si fakt mysleli, že něco děláme blbě. Připomenu výměny, nebo opravy : napínací kladka s ložiskem, uložení napínací kladky i s napínákem, ložiska alternátoru, ložisko spojky a spojka od klimakompresoru, vodní čerpadlo, kontrola čerpadla serva a samozřejmě nové řemeny. Sice jsem si pečlivě přečetl příspěvky kolegů, ale prostě jsem to špatně vydedukoval :blush: Klidně se mi smějte :laugh: hlavně že autí je zas hodné. Včera jsme jeli koupit sedačku. Už od původního majitele jich bylo v autě 6, ale v techničáku 7. No a čekáme další přírůstek, no :blush:
Všem děkuji a přeju pohodové prožití svátků
Pavel

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak hlavně že se vyřešilo.
:drinks: :drinks: :drinks:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od manduss »

Zdravím,
trochu to tady oživím čerstvým dotazem.
Po 3 návštěvách v servisu mi konečně začala fungovat klima, ale cca po týdnu ježdění v krásně vychlazeným autě se mi začalo ozývat pískání z motoru.
Jel jsem s tím do servisu, kde mi tu klimu dělali a mám se stavit v pondělí ráno. Rád bych se připravil na to, co mě může čekat, abych jim neodkývyl výměnu půlky auta. Kdyby mi tam nedělali tu klimu a netušil jsem souvislost s tím, tak bych jel do jinýho servisu.
Myslel jsem, že píská řemen, ale když jsem se byl objednat do toho servisu, tak na to letmo kouknuli a říkali, že to na řemen nevypadá. Pískání se ozývá až když stoupnou otáčky cca na 2.000. Nemá na to vliv zapnutí klimy ani jiných spotřebičů. Ani rejd kol. Volnoběžka na alternátoru byla měněná před 2 rokama.
Vlákno jsem přečetl celý, ale nenašel jsem v něm podobnost mému problému.
Máte někdo nějaký tip, na co kouknout? O víkendu asi zkusím sundat napínák a namáznout ho jak psal tady coto.je http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1493002#p1493002" onclick="window.open(this.href);return false;
Pak ještě zkusím tu fixu na řemenici, ale víc nevím...

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od fabia04 »

Sundej remen klimy a prislusenstvi a nastartuj,pokud piskani bude pokracovat,hledej problem jinde.

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od manduss »

Mám to na zítřek v plánu. Napíšu, kam mě to posunulo...

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od manduss »

Tak jsem sundal remen a bez nej to nepiska. Ohmatal jsem remenice a vsechno se otaci celkem bez odporu. Akorat altik sel podle me teochu ztuha. Na obe strany.Volnobezku jsem menil pred 2 rokama. Je mozny, ze by takhle brzo odesla? Nebo to bude nejakyma loziskama v altiku?
Jinak kdyz jsem remen zase nasadil, tak piskani prestalo. Predpokladam, ze to bude ale jen na chvilku.
Kdyby to byly ty loziska, na kolik muze cca vyjit oprava?

Edit:
Nedalo mi to a sel jsem se jeste jednou podivat na tu volnobezku. Kdyz s ni tocim, tak se altit uvnitr toci na obe strany, predpokladam teda, ze problem bude v ni...

Uživatelský avatar
kellys88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 04.01.2012 21:18

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od kellys88 »

Zdar chlapy,díky těm všem příspěvkům co jsem tady pročetl,jsem prohlídkou zjistil,že mám ty pouzdra asi taky nejspíš v hajzlu. Při demontovaným řemenu při zahýbání kladkou s tyčkou je viditelná vůle u předního pouzdra. Dají se pouzdra někde sehnat nový na krámě? Za přepokladu,že by hliník pod pouzdrama nebyl vymačkanej by je stačilo pouzdra pouze přelisovat nebo? Kdyby i hliník byl v háji,nemá někdo číslo celýho kompl. držáku? Bych asi musel sehnat novej...

Jura Kr.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.05.2021 11:06

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od Jura Kr. »

Ahoj, pořídil jsem Sharana 2007 2.0TDI 103KW a najednou mi začalo na volnobeh neco mlatit v motoru. Při přidaní otáček se to zlepší. Po prvnim ohledani to vypadá na napínací mechanismus kliniveho remene alternatoru - cele to vibruje. Viz odkaz.
https://youtube.com/shorts/z6_m9DRKKD8?feature=share

Prosim o jakoukoliv radu než se do toho pustim. díky!

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od hiero »

volnobezka funkcna?

Jura Kr.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.05.2021 11:06

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od Jura Kr. »

hiero píše:
09.05.2021 12:33
volnobezka funkcna?
Co to znamená prosím? 8O :sorry:

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR: napínací mechanizmus klínového řemene alternátoru

Příspěvek od hiero »

ech neries zober do servisu...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“