BRZDY: výměna brzdové kapaliny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

No tak mám hotovo, oba zadní brzdiče vyměněné, ale po odvzdušnění mi přijde, že je pedál stále pružící a propadající se :? ...
Použil jsem 0,4l na zadek.... Tak nevím, kde je zakopaný pes... :cry:
stará brzdovka
stará brzdovka
DSCF5208.JPG
LZ kolo
LZ kolo
PZ kolo
PZ kolo
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Laclosak »

Hele kuci teď jsem měnil brzdovku.A pri odvzdušňování a i přímo u vypouštění mi přišlo ,že brzdovka při šlápnutí na pedál jen vytékla ,žádné stříkání atp....prostě jako by byl malý tlak v brzd.okruhu.Tak jsem měřil vagem a tlak při vypnutém motoru a nesešlápnutém pedálu byl -0,8 až -1.25 což je prý v toleranci měl by být od -2 az 8 barů.Zkoušl jsem to uvést do zákl.nastavení a žádná změna :evil:
Tak jsem zkoušel odvzdušňovat přes nádobku co se našroubuje přímo na nádobku s brzd.kapalinou a nastavil jsem si tlak 0.9, při vyšším tlaku prý hrozí prasknutí nádobky.Ale kapalina po povolení odvzdušňováku vytékala ještě pomaleji.
Pedál brzdí až tak v 2/3 jeho chodu.A propadá se až na podlahu.Když to zašlápnu tak ABS normálně kope,ale je nepříjemné s tím jezdit dřív bývaly brzdy mnohem ostřejší - lepší nástup.Na STK na nic nepřišly.Věděl by někdo čím to může být?Podotýkám,že jsem brzdovku dolil vždy v čas ,že nedošlo k nasátí vzduchu z důsledku prázné nádobky atp...a ani při odvzdušňování nebyla vůbec známka, že by vycházel vzduch jen tekla čistá brzdovka,vyměněno něco málo přes 1 litr.
Spoléhám na vás :mrgreen:
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

přesně to co říkáš, se stalo mě.... :| :| :| :|
Tak babo raď !!!
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
vwgecko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 815
Registrován: 26.04.2009 12:13
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od vwgecko »

celkem jednoduše tu brzdovku dělaj i v ATU :)

maj na to "přístroj" z něj vede hadice která se nástavcem nasadí na nádobku...zapneš...a pak už jen povolujou jednotlivý ovzdušňováky...

žádný šlapání...a v pohodě... za pá minut neni co řešit (samo pokuď máš povolitelný ovzdušňováky :D )

drahý to zas tak neni (rozhodně ne 1200kč :D )

jinak co se týče ovzdušŇování....začínat od zadku je kravina... začíná se od předku!!!
sen skončil (vw-life.eu)
život de dál: http://www.dfens-cz.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
moje nová láska- vločka - vw T3 VANAGON GL Westfalia Camper 2,1 MV KAT

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

kolik si řekli v ATU??? Mě řekli v servisu VW 600 - 800,-kč :mrgreen:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Laclosak »

To vwgecko:O tom přístroji o kterém píšeš tak to přesně jsem použil i já.Je to jen hadice která je napojena třeba na kompresor a nastaví se určitý tlak,ale to neřeší žádný problém.
Jinak s tím začínáním odvzdušňování od předku s tebou nemůžu souhlasit to je blbost :gey:
Začíná se od pravého zadního kola protože je nejvzdálenější od brzdového válce.Pak LZ,PP,LP

To crazyduke:Mám takový dojem ,že odvzdušňování nepomáhá.Taže tam bude nějaká jiná závada....snad poradí někdo více povolaný :D
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od crazyduke »

no měnil jsem zadní brzdiče a odvzdušňoval to s kámošem, tak doufám, že když mi tu brzdovku vymění a odvzdušní někdo povolaný tak to bude chodit OK.. K tomu mi poslední dobou po každém startu svítí ABS a ESP po chvíli zhasne ESP a po další chvíli zhasne i ABS.. VAG hlásí sporadickou chybu LZ čidla ABS.... dělalo mi to před rokem na začátku léta a pak nic do teď.... snad to nebude chtít nové čidlo.... To je ranec!!!
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Laclosak »

Nj tak za zkousku nic nedáš já myslím ,že v servise za to chcou tak kolem 5 kila.Jinak já do odzvdušňování přes ten přístroj dělal u známého také v servise ,ale dělal jsem si to sám jen na mě dohlížel.A taky si nevěděl rady.Prostě mámé záhadné vozy :158:

K tomu čidlu zkontroluj vedení,a jestli se ti nedostala nějaká nešistota mezi snímač a ozub.věnec nebo to jen zkus vyčistit preventivně.Je to ta nejednodušší kontrola.Jinak o tomhle je napsáno více zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=24711" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Peposu »

V ATU chteji za vymenu kapaliny 480 kc, uz jsem tam parkrat byl.

A to odvzdusnovani , ano zacina se nejvzdalenejsim kolem od brzdoveho valce.
Neplacte ja se vratim

puk00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 27.03.2010 10:45
Bydliště: Benatky n/J
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od puk00 »

Taky jsem resil odvzdusneni, asi pred dvema mesici jsem repasoval zadni brzdic, protoze mi pribrzdoval kolo - byla roztrzena prachovka u pistku. Mel jsem zaskrzenou brzdovou hadicku svorkou a pak jsem to doleval a odvzdusnoval jen tohle kolo. Kdyz jsem videl, coz z toho tece za sracku misto brzdovky (koupil jsem Sharana pred tremi mesici), tak jsem s tim jel na zvedak a nechal jsem vymenit brzdovku - delalo se to jen pres dolevani a naslapani. No auto brzdi v pohode (najel jsem od te doby asi 2kkm, ABS funguje), ale jednou se mi stalo, ze jsem na parkovisti sednul a po nastartovani se mi propadnul pedal az na podlahu a rozsvitilo se ESP+ABS, kdyz jsem to chcipnul a natocil znova, tak uz ok - netusite nekdo co se semlelo ? Jinak se mi obcas rozsviti ESP+ABS a pak to pri opetovnem startu zase zhasne, VAG mi hlasi zavadu cidle ABS vpravo vpredu - zkusim to vycistit a pripadne vymenim.

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Laclosak »

JJ to budeš mít problém s tím snímačem ABS pravděpodobně.....očistit,zkontrolovat kabeláž....
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od bodyvlk »

Kolegové a machři poraďte. Po odpojení brzdové trubičky na PP kole v servise a prý i možná odpojení nějaké trubky z ABS (ale to nevím jistě) mi brzdový pedál po sešlápnutí pomalu padá až k podlaze. V nádobce bylo i málo kapaliny, myslíte, že by mohlo být i zavzdušněné ABS? To přední kolo prý odvzdušnili. Pak i několikrát svítilo ABS právě z hláškou z čidla předního kola. Děsí mě právě to pomalé klesání pedálu až k podlaze, když na něj pořád tlačím. Brzdný účinek mi připadá stejný, ale to se klidně můžu mýlit. Co mám zkusit?

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od dvml »

Když stojíš na místě a při soustavném tlaku na brzdový pedál se propadá,je to většinou hlavním brzdovým válcem.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od bodyvlk »

Uvidíme. Vzhledem k tomu, že první chod je takový delší, tak to spíše vypadá na zavzdušněný systém. Zítra jedu na odvzdušnění a pak napíši. Brzdí to, ale při tlaku opravdu pomalu klesá. Ale až na podlahu ne. To dnes zjistil mechanik.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od patper »

To.ze se propada,je u ABS mormalni - nesmi to jit samo az na podlahu :idea:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“