ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Marek77 »

Rádio umí vzít i mnohem víc, pokud je špatně připojeno do palubní sítě. Mohl bych o tom psát romány (například Fabia I a připojení neoriginálního autorádia).

Uživatelský avatar
miko09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.01.2009 19:26
Bydliště: SLOVENSKO - ZVOLEN

vybíja baterku v kľudovom režime. ťahá 100mA

Příspěvek od miko09 »

Ahojte. mám vw sharan 1.9 tdi ASZ rv 2004. zistil som že po uzamknutí auta mi ťahá 100mA prúd. po kompletnej kontrole všetkých káblov v prechodkách po kontrole alternátora a aj štartéra a tiež aj radia som nič nezistil. na aute nie je nič dodatočne montované. všetko je ako z výroby. prišiel som akurát nato že nie vždy to ťahá. stalo sa mi pri hľadaní závady že mi niekedy auto uspalo a vybíjanie kleslo na 30-40mA.čo by bolo OK. podotýkam že na aute všetko funguje bez problémov. hoci ktoré dvere keď otvorím tak rozsvieti aj svetlo vo vnútri. preto sa chcem spýtať či to môže robiť ešte nie aký mikrospínač v zámku , lebo cez vag žiadna porucha nie je.
skúste na čo sa mam zamerať. vopred dik.
vw sharan 1.9 tdi ASZ rv2004 chip 160PS

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od BigBang »

Čekáš dost dlouho? K uspání potřebuješ poškat tak půl hoinky ;)

BTW: mě též čeká sranda s ele. Podruhý za sebou se mi stalo, že jsem po pár dnech nenastartoval. musím proměřit odběr :?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od BigBang »

Tak jsem poměřil a odemčený auto po cca 20 minutách bere 90mA, což mi příjde na odemčený stav OK, ale včera jsem sundal z nabíješky, do věčera jsem bez problémů 4x startoval a dnes odpoledně už baterka s bídou otočila motorem. Hladina OK, teď jí nabíjím. Uvidím zítra až nastartuju - změřím kolik dává altík, ale vypadá to na baterku KO :(
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od marcelralis »

Mám taky problém s vybíjením baterky. Auto mám již 5 let a nedávno mi to vyšťavilo 100 Ah baterku až do nuly, takže jsem ji zrovna vyhodil, už se ji nepodařilo oživit (teda podařilo, ale už nedává potřebný ampéry). Mám novou, ale zjistil jsem, že i po zamčení auta a ustálení (i po více jak hodině) to stále bere cca 1 A (?). Po zamčení je odběr asi 1,5 A, po minutě to spadne na ampéru a tam se to už drží trvale. Alarm mám Jablotron CA320 a jinak vše funguje normálně. Jenom dříve se mi každou hodinu rozhoukal, když jsem třebas zapomněl zhasnout vnitřní světýlko v interiéru a teď nic. Klidně si to bere ampéru až do vydundání baterky. Už jsem vyzkoušel všechny spínače, světýlka a podobný hejblata, ještě tedy zkusím tahat jednu pojistku po druhý a uvidím. VAG nic nenašel. Podle toho, co jsem se dočetl, by měl vše alarm po 10 minutách odpojit a samotný alarm by měl mít spotřebu asi 20 mA plus něco navíc ještě jiné standby "věci", ale určitě by to mělo být tak do 50 milíků a né ampéra. Nemáte s tím někdo zkušenost prosím? :-)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od vilik »

Zkušenosti jsou na těch 11 stránkách. Pročti si to, je to tady určitě rozebrané.
PS. Začal bych Jablotronem.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

MiloslavM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.09.2011 23:55
Bydliště: okres Kladno

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od MiloslavM »

Ahoj. Mám kupodivu "problémek" po cca 5-7 dnech stání nenatočím auto...přečetl jsem celé fórum..... Zatím jen několik málo postřehu a faktů.
Auto parkuji v garáži cca 15stupňů.
Po 5-7 dnech stání nenastartuji. Baterie slabá.
Odběr při odemčeném autě(v garáži nezamykám) cca po 10min klidu 0,2A. Budu zkoušet počkat tu půlhoďku.
Baterka v červnu 3roky Sznajder silver 100 Ah.
Nezdála se mi už v roce a 3/4 reklamace kde řekly že je ok, ale na papírovém štítku byl vyžraný flek. viz foto.
Na zátěžáku ukázala něco málo přes 10 V , digitálnim měřákem tuším 12,3 V.
Po cca hoďce dobíjení nabíječkou od CTEKU slyšet slabé probublávání.
Posílám detail a to je hlavní dotaz..... Jsou desky v baterce ok??viz foto 2
Přílohy
oko na baterce v roce a3/4 reklamace , prý vše OK
oko na baterce v roce a3/4 reklamace , prý vše OK
detail desek
detail desek
Miloslav: Touran Cross 2.0 TDi 103kw rv.09/2009
Prodáno: Sharan 1.9TDi 85kw rv.09/2000 Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Do výdrže baterky toho mluví víc .... její stáří, kus vyrobený v pátek, nabíjení, vybíjení, .... Takže to chce asi zkusit vše. 12,3V bylo bez zátěže? Trochu málo, mělo by být kolem 12,6V. Při startování by nemělo napětí klesnout pod asi 10V (nebo 8V, teď nevím). Pokud by byl odběr v klidu 0,2A, tak za den je to 4,8Ah, za 5 dní 24Ah. To si vezme auto a pokud je baterka slabší, tak už na start moc nezbývá. Nabít doplna nabíječkou, změřit spolehlivým testerem kapacitu, změřit hustotu elytu. Podle fotky se toho na deskách asi moc poznat nedá, důvěřoval bych spíš naměřeným hodnotám, vč. měření odběru auta po cca 30min + změření nabíjení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od lubos1947 »

A také hlavně nenakupovat baterie v supermarketech, jednak tam mají většinou pofiderní značky a hlavně to tam může ležet roky
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

MiloslavM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.09.2011 23:55
Bydliště: okres Kladno

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od MiloslavM »

Ahoj.

Tak autem to nebylo. Včera se baterka 2 a 3/4 roku stará, odebrala do věčných lovišť. Za mě :negative: :negative: SZNAJDER :negative: :negative: už nikdy. Po roce a 3/4 byla na reklamaci. Prý OK a po dalším roce KO.

Děkuji radícím. :good:

Teď VARTA BLUE 95 Ah.

Míla
Miloslav: Touran Cross 2.0 TDi 103kw rv.09/2009
Prodáno: Sharan 1.9TDi 85kw rv.09/2000 Obrázek

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od BigBang »

měl jsem vartu blue 85(?) Ah cca 4roky a umřela. Teď jetam 74Ah Atech s protokolem, že je otestovaná a funkční. Zatím startuju bez problémů i po 10 dnech stání.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Radoslav »

Vartu mám aj ja 4ty rok a zatiaľ O.K.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od smolda »

MiloslavM píše:Ahoj.

Tak autem to nebylo. Včera se baterka 2 a 3/4 roku stará, odebrala do věčných lovišť. Za mě :negative: :negative: SZNAJDER :negative: :negative: už nikdy. Po roce a 3/4 byla na reklamaci. Prý OK a po dalším roce KO.

Děkuji radícím. :good:

Teď VARTA BLUE 95 Ah.

Míla
Sznajdra jsem kdysi taky měl a vrátil jsem ho v rámci reklamace - prolínal elektrolyt kolem kontaktů. Pán mi tenkrát řekl, že to je slabina Sznajdrů - celková těsnost.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
miko09
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.01.2009 19:26
Bydliště: SLOVENSKO - ZVOLEN

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od miko09 »

VW SHARAN 1.9 TDI 96kw ASZ 2004.

dobrý deň.mám dlhodobý problém ktorý riešim už asi 3 mesiace. niečo mi vybíja auto batériu. meral som kľudový odber a hodnota bola 0.1 A. nasledovalo vyťahovanie poistiek a na nič konkrétne som neprišiel akurát keď som vytiahol poistku č.55 tak odber poklesol na 0.02 A. podla označenia poistky ide o centrálnu elektroniku.takže kopec vecí. aj napriek tomu som začal všetko kontrolovať. čiže prechody káblov vedúcich do jednotlivých dverí aj kufrových všetko OK. po zamknutí nič nesvieti všetko funguje. diagnostika vypisuje dve chyby a to -

Adresa 17: Přístrojová deska Labely: 7Mx-920-xxx-17.lbl
Řídící jednotka: 7M3 920 840 N
Díl: KOMBIINSTRUMENT VDO V60
Kódování: 13111
Dílna #: WSC 73430

Nalezena 1 chyba:
00771 - snimac ukazatele zasoby paliva (G)
30-10 - preruseni nebo zkrat na plus - Sporadická



Adresa 18: Přídavné topení Labely: nevybrány
Řídící jednotka: 7M3 815 071 A
Díl: HEIZG. B/D5W 0001

Nalezena 1 chyba.
01414 - dmychadlo spalovaciho vzduchu (V6)
16-00 - signal je mimo toleranci



tak moja otázka znie či može D5WZ na základe tejto chyby vybíjať auto batériu ?
malo by isť o motorček dmichadla vadne. čo sa týka prehrievača tak niekedy nenabehne a táto chyba je tam aj 5 krát zobrazená.
moje sledovanie je také že mi to vybíja baterku akurát keď MRZNE. keď ju nabijem tak je všetko OK pojal nezačne mrznúť .takže by som rad vedel váš názor prípadne poznatok , alebo nasmerovanie poruchu , ktorá to spôsobuje.
vopred ďakujem za každú odpoveď.



takže problém je vyriešený. batériu mi vybíjal štartér .nezvyčajné , ale nie nemožné!!!
Naposledy upravil(a) miko09 dne 10.11.2015 16:17, celkem upraveno 2 x.
vw sharan 1.9 tdi ASZ rv2004 chip 160PS

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od M@rty74 »

Chybu bych hledal jinde...
přístrojovka - vadnej plovák paliva v nádrži.
bufík - pokud funguje jen jako přihřívač nemůže mít s vybíjením nic společného...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“