ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

S tím nedobíjením ... máš pořádně uchycené a očištěné svorky na batece? Něco takového jsem zažil na Fáčku ... na kabely to startovalo, baterka se tvářila nabitě (zkoušeno v jiném autě), nakonec to byl slušnej přechoďák právě na svorce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

VlaPr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 17.12.2009 08:49

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od VlaPr »

Kostrou to bohuzel temer jiste nebude, nebot baterie je opravdu vybita (mereno voltmetrem). Po nabiti neni se startovanim problem ... teda alespon do te doby nez clovek prijde k autu a baterie je opet prazdna :(
Svorky jsou ciste, baterka nova takze kontakty nove ... chyta to suprove do okamziku, kdy uz jen starter cvakne a zhasnou hodiny .. baterka prazdna ...

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od marasoba »

Ještě mě napadlo: měřeno měřákem - voltmetrem na konektorech baterie nebo voltmetrem na přístrojovce?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Blbej nápad - máš možnost mít auto třeba o víkendu pod dohledem někde v garáži nebo za plotem? Dát měřák s výstupem do PC a ntb do auta a nechat ho prostě 24 hodin měřit odběr. Třeba se opravdu něco občas probudí a má větší odběr. Já nechal rozsvícený LEDkový světlo asi 2 dny a v pohodě (odběr cca 120mA navíc k autu).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

VlaPr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 17.12.2009 08:49

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od VlaPr »

marasoba píše:Ještě mě napadlo: měřeno měřákem - voltmetrem na konektorech baterie nebo voltmetrem na přístrojovce?
Multimetrem na baterce, na pristrojovce merak napeti nemam.

Bohuzel to nemam kde udelat. Ani nemam merak pripojitelny k PC ... a tohle opravdu musi bejt nekde kde ten notas pujde zapojit do zasuvky ...
Stejne jsem si zcela jisty, dle Murphyho zakonu, ze po dobu mereni bude odber konstantni a zavada se neprojevi ...

Zajimalo by me co se tam muze probudit a mit odber cca 5A, aby to za 12 hodin vycuclo 90Ah baterku ... a ten odber 0,12A by to melo prezit spoustu dnu ...

Nevite nekdo, zda li se problem dobijeni projevi na diagnostice, pripadne zda kontrolka dobijeni se rozsveci pri problemech s dobijenim nebo pri poklesu napeti na baterce? Me se teda rozsviti jen po zapnuti klicku ... pak zhasne

Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Pilotek »

Raz som mal na Astre F taky problem s dobijanim, ze baterku takmer nedobijalo - ale kontrolka nesvietila. Alternator bol asi vadny takym sposobom, ze "cosi" daval (kontrolka nesvietila), ale jazdilo sa v podstate na baterku. Vydrzalo to dost dlho, auto pretacalo lenivo, ale jazdilo - az na dlhsej jazde som po vypnuti motora uz nenastartoval.

Ja by som to stale videl na alternator - skusit iny od znameho alebo dat svoj na repas. Neviem ci vadny regulator dobijania v alternatore nemoze sposobit aj nahle vybitie akumulatora.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od bodyvlk »

Taky bych se zaměřil na to, zda při opravě podávacího a vodního čerpadla nedošlo někde ke zkratu. Může se to stát. Odpojil bych jedno po druhém od auta a měřil. Vždy nejprve půjdu po tom co se změnilo těsně před tím, než to začalo dělat. Ještě to můžou dělat spínače ve dveřích. Při odběru až 115 mA máš baterii za pár hodin prázdnou. Pak prostě nemá kapacitu pro start.

VlaPr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 17.12.2009 08:49

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od VlaPr »

Kdyz tadyhle to pokus - omyl je problematicke ze dvou duvodu:
1. zavada se projevuje jen obcas s ruzne dlouhejma intervalama, takze si dlouhodou dobu nemuzu bejt jistej ze je to OK
2. altik si nemam od koho pujcit, nemluve o tom, ze vymenit ho neni asi zas tak jednoduche (jasne, muzu to nechat na servisu, ale ted nejak nejsou chechtaky :( )

Zkusim tedko nejakou dobu po jizde merit napeti baterky ... a pokud bude klesat znamenalo by to dobijeni ... pokud to bude dobre a druhej den vybito, tak to asi nejaka ku*va vyzira

S kabelama se temer nehejbalo, pojistky se neprepalujou .. zkrat se mi nezda pravdepodobny .. problem je ze to neni stale se vyskytujici zavada.

115mA = 0.115Ah => za 10 hodin 1.15Ah => pulka baterky 45Ah .... 391 hodin .... Nebo nekde pocitam spatne?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Sice se mi to nezdá, ale zkus teda odpojit to vodní čerpadlo, co jsme opravovali a zkus, jestli se to projeví.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

VlaPr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 17.12.2009 08:49

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od VlaPr »

Ano pane, provedu. Ale overoval jsem a vypina se ... takze by se jedine muselo samo od sebe pustit .. nebo bufik ... ale zadnou predelavku na nezavisle topeni tam fakt nemam. Zatim od vcerejska co jsem prijel je auto bez problemu, byl jsem ho pokusne nastartovat :)

VlaPr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 17.12.2009 08:49

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od VlaPr »

Tak od soboty (tedy uz tyden) bez problemu .. a to jsem s tim nic nedelal. Asi to zase ceka na chvili, kdy clovek bude pospichat nebo auto nutne potrebovat :(
Asi zacnu schanet nejakej digitalni merak s ukladanim do pameti (bohuzel ten co by se mi libil a byl pro to idelani je Fluke 189 za minimalne 6000,- v bazaru)
Dalsi moznosti by byla preventivni vymena alternatoru .. a do toho se mi taky neche ...
Tak sebou budu vozit booster a cekat, az neco odejde trvale .. urcite to zcela klasicky odejde nekde v cizine aby si clovek uzil cekani na odtah na dalnici ...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

OT: já mám Metexe M-3850 s RS232, něco podobného tady http://www.gme.cz/cz/metex-3890d-p722-186.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ale potřebuješ k tomu NTB.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

VlaPr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 17.12.2009 08:49

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od VlaPr »

Tak od 20.3 je zatim s baterkou klid. Nic se nezmenilo, nic jsem s tim neudelal ... tak doufam, ze se to zas neobjevi az se to bude nejmene hodit - treba v cervnu na 1700km ceste do italie ...

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od romank52 »

V niektorych passatoch takyto problem udajne sposobovali okna v elektrike. Udajne sa niekedy pri zatvoreni okna nevypol motor a za par hodin vybil baterku. Ale nestretol som sa s tym osobne, iba som o takom niecom pocul v servise.......

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od vilik »

:D Udělal jsem, nedobrovolně takový pokus. Včera jsem se vrátil z dovolené a nedobrovolně jsem vyzkoušel, kolik km, nebo hodin lze jet jen na baterii bez nabíjení. Při přejezdu Berninapass mě těsně pod vrcholem praskl drážkovaný řemen od altíku, posilovače a klimošky. V Alpách jsem se nadřel jak šofér Tatry 111 při stavbě Lipna. :mrgreen: Na baterii, 94 Ah jsem normální jízdou (brzdy, směrovky, ale bez světel) ujel cca 500 km. A bylo v tom několik startů, z toho jeden ranní, studený. Pak baterie řekla dost a došlo k výměně za slabší, 74 Ah. Na tu jsem najel cca 480 km, ale bez světel, brzdových světel (brzdil jsem ručkou) a občasného použití blinkrů. Po dojezdu jsem tuto baterii dal do Tolleda a v pohodě nastartoval.

Jinak pánové. Ve Švýcarském Svatém Mořici chtěli v koncernovém servisu za výměnu řemene 300 SF. 8O

To jen pro informaci, snad se bude někomu hodit. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“