ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od vilik »

Strejdo, asi vezmu rozporku a vysvětlím ti, co máš dělat, když potřebuješ něco eletrickýho změřit. :mrgreen: To se nemůžeš ozvat? Máš to ke mě tak daleko, že bys to auto klidně dotlačil. :D
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od abeljozef »

si si isty ze je to ta navi ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Kam máš vlastně připojené ty DVD v opěrkách?? Není problém tam? Mohly by mít velký klidový odběr.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od patper »

Strejdo Viliku asi na to dojde :oops: :wink:
Jozef ,nejsem si jisty nicim....
Michall - dela to uz davno pred tim [2roky],nez jsem tam cokoli delal - uz jsem dvakrat reklamoval autobaterku - ale tou to neni :oops: Neco ji ''nekdy '' vycucne a to behem dne....

Nicmene, kdyz vyndam tu pojistku,tak to klesne...

P.S. za pul hodky se pujdu juknout,na kolika je merak - budou to dve hodky,co je to zamcene :idea:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od patper »

Tak po dvou hodinach jsem na 0,09 [asi A ] Coz predpokladam,ze je v pohode :idea:
:( tak to jsem zase na zacatku...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

To by mohlo být OK. Když to shrnu - pokud jsou všechny pojistky na svých místech, jednou za čas se ti vybije baterka. Pokud vytáhneš tu pojistku na fotce, vybití se nekoná ... je to tak? Když teda vytáhneš tu zmíněnou pojistku, co nejde? Navigace/radio? Pak bych asi hledal chybu buďto přímo v navi/rad nebo v kabeláži (nepravděpodobné, ale možné). Pokud to bude OK, pak už se snažit vysledovat, jestli ono vybití (zvýšený odběr) nesouvisí s něčím jiným, nebo jestli na tu pojistku není připojeno něco, co používáš jen občas.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od patper »

8O tak to vypada,ze mel Matuf pravdu :oops:
Odpojil jsem TMC box a vypada to ,ze je po problemu :idea:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od pistahufnagl »

tak jsem musel autíčku pořídit novou baterku. Vyhrála to Banner Power Bull 100 Ah za 2.916,-
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od esser »

V manuálu na Alhambru rv 2002 jsem četl, že v případě poklesu kapacity akumulátoru při vypnutém motoru dojde k odpojení veškerých spotřebičů, bohužel se tak nestalo a přídavná lednička mne vybila celou baterku, jaké máte vy zkušenosti s tímto omezovačem spotřeby elektriky?
Boby

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od abeljozef »

Neexistuje centralne odpajanie vsetkych spotrebicov.

Existuje svorka 30, 15, X a niekotre dalsie

Svorka 30 je pad napatim stale.

Existuju urcite spotrebice - hlavne vnutorne osvetlenie ktore centralna elektornika vie odpojit po zamknuti auta alebo pri dlhodobej necinnosti zo ziadnymi dverami aby zabranila vybitiu baterie hlavne interierovym osvetlenim.

Ale ak je spotrebic napajany zo svorky 30 tak je pod napatim stale. Zo svorky 30 su napajane aj predne a zadne zasuvky.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od patper »

Pepo,ale neco to preci jen pri poklesu odpoji.... me prestal jit, tusim vetrak a jeste neco - kdyz jsem dobil baterii,tak zase vse makalo 8O

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od abeljozef »

Vetrak je na X - odlahcovacej svorke. Je ovladana cez vykonove rele. Pre nizke napatie ho nemuselo zopnut. To ale nie je sofistikovane odpajanie spotrebicov pri nizkom napati ale len pre nizke napatie rele nema v cievke dostatocny prud aby pritiahlo kotvu.

Ale spotrebice na svorke 30 ako napr zasuvky v predu a v zadu su napichnute priamo na baterku. Jedina vec ktora im stoji v ceste su poistky.

X svorka je pod napatim lem ak je kluc v pozicii 1. Pri statrovani odlahcuje baterku od ostatneho odberu.
Svorka 15 je pod napatim pocas zapnuteho zapalovania a aj pocas startovania.
Svorka 30 je pod napatim stale.

Cize spotrebice na svorke X a 15 sa vypinaju ihned po vypnuti zapalovania.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od patper »

:D A mame v tom jasno :idea: :lol:

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od prikryl »

Ahoj kluci, přispěji svými zkušenostmi s baterkami - mám na tyto problémy pech, takže je řeším vlastně pořád. To nejzáludnější mne potkalo u jednoho passata B5, byl to sám alternátor (přesněji jeho regulátor napětí) který baterii v klidovém stavu vybíjel. Záludnost byla v tom, že jen někdy a to (a to trvalo, než jsem na to přišel !!!), když se auto (respektive zase sám altík) pořádně rozehřálo. Napřed to bylo jen v létě v horku, pak se to zhoršovalo. "klidový" proud byl v tu inkriminovanou chvíli cca 3A!. Problém byl, že jste mohli vytahovat pojistky třeba všechny - altík je napojený na baterii přímo... Navíc, altík normálně dobíjel !!!! Prostě vše OK, a najednou jste za 2 hoďky přišli k auto a mrtvo...Koupil jsem kvuli tomu baterku, samozřejmě nepomohlo. Až jsem lokalizoval závadu, stačila výměna modulu regulátoru s uhlíky. Od tý doby je pokoj.
Teď mne naposledy vytrestala baterie v Sharanovi, mám dvě (shodou okolnosti ty staré z toho passata). U jedné odešel jeden článek, takže po nabití pěkných 13V, ale po chvíli zátěže pod 10V a startovací proud velmi malý....ta druhá už pro změnu neměla kapacitu...jak je fajn mít v Shar. na palubce voltmetr ukazující napětí baterie, prozřetelnost sama ;-). TAkže jsem koupil taky 100Ah a je pokoj...
Takže, pokud máte pocit, že máte slabou baterii, prostě ji nabijte, pusťte světla + dálky a sledujte voltmetr. Pokud do 10min neklesne napětí pod 12V a nastartujete, baterie by měla být ještě použitelná...

Hodně zdaru

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od crazyduke »

Tak jsem se přidal do skupiny vybitých baterií.
dnes jsem ráno přišel k autu /SHARAN 2002/ a centrál nic!!!!!
Tak jsem odemkl klíčem a nerozsvítil se mi ani maxík!!!! tak jsem propojil kabelama z astry a nechal jsem to cca 15 min dobíjet......
pak jsem vlezl do Shar a zkusil start, ale už když jsem otočil klíčkem, tak jsem viděl, že kontrolky svítí jen tak tak motor ani neotočil.
Vzal jsem tedy baterku z felicie 44 Ah a SHA jsem s ní nastartoval, a při běhu motoru jsem je přehodil zpět a jel to projet.
Toto se mi stalo už asi po čtvrté teď v létě. Baterie je nová od února zn. VARTA 74 Ah.
mám origo centr. + alarm a v červnu mi jeden klubák odpojil zámky a udělal dojezd oken při zamčení dálkou. Tak asi musím hledat tu....
Má někdo radu, nebo je z okolí Kladna +- 50 km,kdo mi to proměřil???? PLS :minzdr:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“