SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od M@rty74 »

Jirina666 píše:Mám neuvěřitelně hloupé dotazy
- Lze výměnu žárovky/výbojky udělat bez demontáže světla? NELZE
- Je jedno, jestli tam dám xenonovou žárovku nebo xenonovou výbojku?Pokud ano, jaký typ? H1? D1S? EXISTUJE POUZE VÝBOJKA - D2S
- Je možné použít i něco s LED technologií? LEGÁLNĚ NE
- Co byste doporučili? SVĚŘIT TO NĚKOMU, KDO VÍ CO JAK
- Pokud je špatná parabola(?), je to na výměnu celého světla? X FIREM TI SVĚTLA ZREPASUJE - NAPŘ. http://www.dobresvitime.cz/sluzby/" onclick="window.open(this.href);return false;
Omlouvám se za spoustu primitivních otázek, zkoušel jsem gůglit, ale s nevalným úspěchem... TAK PŘÍŠTĚ POUŽIJ NAŠEHO SHERLOCKA...

A DO PŘÍŠTĚ TAKÉ NASTUDUJ PRAVIDLA A VLOŽ DOTAZ DO SPRÁVNÉHO TÉMATU...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od koci2 »

koci2 píše:Dobrý den
chlapi potřebuji trochu pomoct nesvití zadní pravé světlo. Pojistky v pořádku. Zjištení že když dám novou žarovku zhasne přední pravá a zadní stale nesvití nejde do ní štava. Po konzultaci s elektrikařem povidal že kratas. Chci jit po kabelu jestli není přerušen ale vede to až do motorového prostoru. Nemáte nějaké rady a nápady co s tím díky
Chlapi nevíte kde by to mohlo být přerušené,nebo jak ten kabel vede diky. Nechci aby mi to někde vyhořelo. Kabely ve dveřích opraveny tam by problém být neměl
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Svazek vede vpravo od D-sloupku, pod tapecem v kufru, pod plastovým deklem podél prahu a vpředu pod palubkou. Jestli správně chňápu, tak bez žárovky vzadu je vše OK (pojistky OK, pP světlo svítí), jak dáš žárovku, tak pravá stran zhasne ... a co pojistky? Prohlídni ten plastík se žárovkami, jestli tam není nějaá zrada - zkorodováno, zkratováno, ... Příp. pokud máš kamaráda se stejným autem, tak tyto díly zkuste prohodit. Ostatní světla fungují (blinkr, brzdy)? Nemáš tam pak barevnou hudbu? To by pak ukazovalo na špatnou kostru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od koci2 »

právě že vše je ok ale do svorkovnice nejde proud nebo velmi malý a jak dám žarovku nejde předek. plastík je ok po připojeni na bat. vše svítí. Zaměna levá strana s pravou nejde. Myslím že je někde ko kabel ale kde??. Ten svazek vede do CE?. Nebo ten kabel pro zadek jde pod sedačku?
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

A pokud teda neni zadni zarovka, tak na predni svitici je jake napeti? A jake napeti je v tuto chvili na prepinaci svetel? Svorka bude nejspis oznacena jako 58.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od koci2 »

Takže po změření napětí v přepínači napětí je 12V jakmile připojím žarovku dozadu napětí zadné neni na 58r a předek zhasne.Tlumený a dalkový jdou normálně,zadek nejde
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

No tak pokud mizí napětí přímo na 58 ve spínači a pojistky jsou přitom v pořádku, tak může být chyba i v něm.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od koci2 »

ahoj,vyřešeno opravdu přepínač jenže 1,5 roku starý nic to nevydrží,takže díky
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Tak ho kuchni a uvidíš. Může to být třeba jen nečistota na kontaktech.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od koci2 »

Ahoj,pecka na kontaktu opraveno tak doufám že bude chvíli klid
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

CzardaSA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.08.2018 07:42

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od CzardaSA »

Dobrý den
mám zajímavý problém - nesvítí mi zadní levé světlo, pokud ho zapínám vypínačem světel
svítí pouze na blinkrový přepínač v levé pozici při vypnutém klíčku (levé parkovačky)
tedy žárovka, pojistka, kabel OK
neví někdo? díky
Seat Alhambra II, 1,9 TDI, 85 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

A vypinac vypinacuje? Sv je oznacena tusim 58L. Spinac ma celkem 5 okruhu, levy je samoszatny.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

CzardaSA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.08.2018 07:42

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od CzardaSA »

Vypínač nevypínačuje, a jak jsem ho vyndal z palubovky, tak už nejdou ani zadní mlhovky
navíc je na něm nenápadně napsáno "vadný" :?
takže je to jasný, ještě jednou díky za radu
Seat Alhambra II, 1,9 TDI, 85 kW

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj. Dneska mi přestala svítit přední potkávací světla. Nesvítí tím ani dálková, pouze na světelnou "houkačku" dálková fungují. Parkovačky, mlhovky a vše vzadu i uvnitř také svítí. Svítí i "budíky", když přepnu na potkávačky. Mám tam automatické rozsvicování potkávaček při zapnutí zapalování. Vhledem k tomu, že jsem dnes odjížděl ještě za světla, nevšiml jsem si okamžiku, od kdy světla nesvítí, ale tuším, že od chvíle, kdy jsem během zastavení přepnul na parkovačky a asi se už poté potkávačky při odjezdu nerozsvítily.
Ještě jsem se do pátrání po příčinách nepouštěl, ale odhaduju to na relé k tomu automatickému rozsvicování světel. Rád bych si tu od zkušených dozvěděl případně jakoukoli další radu (třeba, jak to relé poznám nebo co by to mohlo být za jiný problém atd.). Moc děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Přepínačem světel světla fungují jak mají? Tj. vč. dálkových, palubky, SPZ, … ?

Pokud ano, může být chyba v automatickém svícení. Je to tovární úprava nebo dodělávka? Tovární relé by mělo být typu 200 a je napájeno z pojistky S19, spodní řada, 19. zleva, 5A. Dodělávku musíš najít

Pokud ne, možná bych prošel pojistky (S154 a S155, vlevo přímo na centrálce, zhora 6. a 7., typu mini, obě 5A) , oměřil vypínač, zkontroloval žárovky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“