SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

tak to zkus na tom P3 a P2 piny2
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od Vytvarnik »

Mám malý problém. Brzdová světla mi svítí jen někdy.
Zřejmě bude na vině spínač na brzdovém pedále, ale moc nerozumím tomu, že v tom případě nezačne blikat kontrolka žhavení.
Kdysi se mi už něco takového stalo, stačilo povytáhnout spínač, on se pak asi "zkalibroval" a dělalo to dobrotu.
Teď jednou svítěj a pětkrát ne, je to pak adrenalin jezdit po městě a čekat, kdy to někdo zezadu nedobrzdí.

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od romank52 »

Spinac ma dva obvody - spinaci na brzdy a rozpinaci, ktory okrem ineho sposobuje blikanie kontrolky zeravenia. Spinac je jednoducho rozoberatelny a kontakty sa daju ocistit. Ja mam dva, jeden namontovany a druhy s vycistenymi kontaktami v kufri. ked sa objavia problemy jednoducho prehodim a problematicky prilezitostne vycistim....

bossik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2014 20:57

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bossik »

Zdravím, mám Sharana r.v. 2005 vyměnil jsem žárovky v parkovačkách za LED a mám problém že problikavají. Je to nepravidelné blikaní jak pravá tak i levá. Zkoušel jsem jak verzi s CAN-BUS tak i obyč a pořád to zlobí. Jen podotknu že mám hlavní světla xenony, ale to asi nebude mít žádnej vliv.

MODEDIT: přesunuto, respektuj pravidla

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Trochu upřesni to "problikávají". Jako že při rozsvícených parkovačkách (třeba bez hlavních světel) tyto nepravidelně pohasínají? Nebo to dělá jen při rozsvícených xenonech?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

bossik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2014 20:57

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od bossik »

Na scharanu je nastavené už co jsem to koupil, že při zapnutí zapalování se rozsvití hlavní světla (xenony). Tak že když zapnu parkovačky tak vždy svítí s xenonama a ty parkovačky blikaji třeba jako stroboskop (ne tak rychle a blikani je nepravidelne). Když jsem tam ty ledky dal tak po rozsvícení to bylo ok a po cca 14ti dnech jsem si všimnul že to bliká. Tak nevim kde je zakopanej pes

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Nechci se mýlit, ale tipuju to buďto na nekvalitní LEDky, nebo prostý fakt, že LEDkám vadí vyšší teploty. Zkus tu LEDku připojit jinde v autě, třeba jen "na drátky" do zapalovačové zásuvky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

santero
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.08.2009 19:19

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od santero »

Ahoj. Když zapnu potkávací světla, nerozsvítí se (většinou). Až když poklepu na relátka v pojistkové skříňce. Neví někdo, které z nich se má vyměnit (číslo)? Děkuji

Sharan 1.9TDi, r.v. 1996

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Zkus relé označené 128.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

kláca
Profík
Profík
Příspěvky: 953
Registrován: 02.10.2007 16:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od kláca »

prosím o radu, jakej typ, nebo označení maj výbojky xenu v Galaxy 2001? případně, jestli mi poradíte, kamarádovi při jízdě občas zhasne xenon, pak se rozsvítí, nevíte po čem jít? může to dělat výbojka, nebo trafo?, a taky vypozoroval že se mu po nastartování nezahejbe, nenastaví vejšku a nejspíš svítí furt dolu před auto, prostě svítí mizerně(je to normální?)
děkuju za info!

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od M@rty74 »

diagnostika je v tomto případě základ - bez ní to bude pokus omyl...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

kláca
Profík
Profík
Příspěvky: 953
Registrován: 02.10.2007 16:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od kláca »

to sem si taky řikal, jen mě napadlo jesi tam neni něco co běžně odejde

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od michall »

Diagnostika a čas na přehazování dílů, tj. vylučovací metodou určit vadný díl. Dá se to opravit i výměnou všeho, ale to je poněkud nákladnější.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jirina666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.03.2015 21:15
Bydliště: Vsetín

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od Jirina666 »

Mám neuvěřitelně hloupé dotazy - na STK mi řekli, že jedno (xenon) světlo svítí špatně, jednak díky žárovce/výbojce, a snad i díky špatné parabole(?), tak jsem se rozhodl, že to pořeším, a tak se chci zeptat:
- Lze výměnu žárovky/výbojky udělat bez demontáže světla?
- Je jedno, jestli tam dám xenonovou žárovku nebo xenonovou výbojku? Pokud ano, jaký typ? H1? D1S?
- Je možné použít i něco s LED technologií?
- Co byste doporučili?
- Pokud je špatná parabola(?), je to na výměnu celého světla?
Omlouvám se za spoustu primitivních otázek, zkoušel jsem gůglit, ale s nevalným úspěchem...
Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW

koci2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 30.10.2014 18:01
Bydliště: ceska trebova

Re: SVĚTLA NESVÍTÍ: parkovačky, zadní světla, a jiná světla

Příspěvek od koci2 »

Dobrý den
chlapi potřebuji trochu pomoct nesvití zadní pravé světlo. Pojistky v pořádku. Zjištení že když dám novou žarovku zhasne přední pravá a zadní stale nesvití nejde do ní štava. Po konzultaci s elektrikařem povidal že kratas. Chci jit po kabelu jestli není přerušen ale vede to až do motorového prostoru. Nemáte nějaké rady a nápady co s tím díky
Seat Alhambra 1,9 tdi 85 kw 4*4

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“