Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.
PříspěvekNapsal: 15.04.2008 21:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

390

Praha 15

Ahoj, potřebuju radu:

Mám v autě po předchozím majiteli imobilizér a centrál na dálku. Když otevřu dveře klíčem a ne dálkou, tak imobilizer auto nedovolí nastartovat - prostě moje auto se musí otevírat dálkou.

Problém je, že dneska jsem dal auto do servisu a vrátili mi ho ve stavu, že imobilizér zřejmě nepracuje - prostě to nastartuju kdykoliv, i při zamčeném a jakoby aktivovaném alarmu. Pěkně mě to štve.
Pravděpodobně buď se náhodou v servisu rozbil imobilizer nebo prostě provedli při otevírání a zavírání auta nějaký úkon s klíčem a ovladačem, že se imobilizer nespustí.

Nevím co s tím, zkoušel jsem odpojit baterku, ale nepomohlo to.... :x

Dík za každou radu.

Předmět příspěvku: Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.
PříspěvekNapsal: 17.04.2008 19:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

390

Praha 15

Tak doplňuju:

Zkoušel jsem VAG - viz obrázek. Problém je, že auto i tak normálně nastartuje...

:?

Přílohy:
imobilizer 2.JPG
imobilizer 2.JPG (86.51 KiB) Zobrazeno 6485 krát

Předmět příspěvku: Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imobil.
PříspěvekNapsal: 08.05.2008 22:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

390

Praha 15

Problém vyřešen výměnou. Upřímně nevím co v servisu udělali, mám nové ovladače k centrálu a funguje to (prý měnili jednotku imobilizeru)... :158:

V každém případě důležitý je výsledek.

PříspěvekNapsal: 13.05.2008 20:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

473

Frýdek-Místek

Na kolik to všechno vyšlo?

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 14.05.2008 09:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

390

Praha 15

Oprava téhle blbosti + výměna N75 = 3500,- Kč (bez účtu). Na položky to rozdělit neumím. Je mi jasné, že tahle informace není nic moc.

PříspěvekNapsal: 01.09.2008 10:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2008

2676

VWýchodní Čechy

Když otevřu auto dálkovým ovladačem,tak se tam něco blokne a nejde nastartovat. :? Pak musím sedět v autě a zamykat a odemykat dálkovým,až se něco odblokne a jde auto nastartovat. :cry:
Nevíte někdo co stím,díky. :roll:

srazík Břehy 2012 http://www.youtube.com/watch?v=RuYQMK9f ... e=g-crec-u
http://www.youtube.com/watch?v=E6okTN4j ... ure=relmfu

PříspěvekNapsal: 16.07.2009 20:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.06.2009

209

SloVWakia

Zdravim Vas. Ja neviem, ci to patri sem, alebo do alarmov, ale predpokladam, ze asi sem, kedze sa jedna o imobilizer. Ked vlozim kluc do zapalovania a pootocim, nerosvietia mi kontrolky. Kontrolky sa mi rozsvietia, az ked prilozim druhy privesok k palubovke a potom mozem klucom startovat ( staci prilozit k palubovke, na palubovke nieje ziadna zasuvka a vyzera to tak, ze to vysiela bezdrotovo signal do niecoho pod palubovkou) . Po dokladnom preskumani privesku (obdlznikovy tvar) som zistil, ze to je META SYSTEM. No, zial nemam k nemu manual, ani nic, takze jedine co viem, je vyrobca a ze mi to umozni rozsvietit kontrolky. Troska som hladal po nete a podla vsetkeho to je M99/36T2 . Na sk/cz strankach o tom ani Ň... Jedine na anglickej stranke som nasiel par info, aj navod, ale nejak to nefunguje. Dokonca tam pisu nieco o alarme, zapinani, vypinani, senzoroch... Nemate stym niekto skusenosti? Alebo nejaky navod? Troska mam obavu z toho, ze mam v aute alarm, ci nejake cudo, co je mozno cely cas vypnute. Velmi by ma potesilo, ak by sa nasiel niekto, kto sa stym uz stretol a pozna to. Prikladam aj obrazok z tej anlickej stranky. Je tam aj ten obdlznikovy privesok s troma gumickami na vrchu ( tiez netusim, ci su na okrasu, alebo su to gombiky, lebo po stlaceni, nic sa nedeje). Ten okruhly privesok a tie male privesky so zasuvkou nemam. Jedine ten obdlznikovy privesok mam. Dakujem za rady

Přílohy:
m99_36t2_alarm_immobiliser_reference.jpg
m99_36t2_alarm_immobiliser_reference.jpg (51.26 KiB) Zobrazeno 6271 krát

PříspěvekNapsal: 17.07.2009 08:12 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3914

Trnava

AKo vies ze je to presne tento model ? videl si tie krabicky v aute ?

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 17.07.2009 08:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.06.2009

209

SloVWakia

abeljozef píše:
AKo vies ze je to presne tento model ? videl si tie krabicky v aute ?

Krabicky som zial nevidel. Ja len predpokladam, ze je to ten model, podla privesku. Prezrel som vsetky vyrobky META, aj starsie modely a jedine tento model mal taky privesok, ako mam ja. Ale skusim teraz cez vikend troska pokukat v aute, ci najdem aj ostatne prislusenstvo z METY. Potom presnejsie popisem :idea:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 08.04.2010 20:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

473

Frýdek-Místek

Jak vše dopadlo?

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 18.04.2010 19:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.08.2009

20

zdar, kde je prosím vás ukostření na kontolku immo? nesvítí mi, na VAGu chyba 750 - přerušení nebo zkrat na kostru, ve dveřích ani v průchodce jsem přerušený kabel neviděl...diiik

PříspěvekNapsal: 19.04.2010 16:54 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3914

Trnava

V dverovom kablovom zvazku.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 14.05.2010 12:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.08.2008

2676

VWýchodní Čechy

Prosím sos o radu,když jsme šaránka koupili,tak jsme zjistili,že předchozí majitel byl asi nějaký kutil,či co.
Je tam spoustu dodělávaných věcí a u něčeho přestříhané kablíky,šílený. :?
Takže když se odemkne auto dálkou,totálně se zablokuje a nejde nastartovat,takže jsem si zvykla,že ta dálka je jen na okrasu,odemykám klíčkem.
Po celodenním ježdění jsem sedla znovu do auta,chci nastartovat a NIC. :cry: Kontrolky se rozsvítí,vše funguje,jen auto nenastartovalo,po hodině čekání v autě,dorazil Jiřík,pomačkal ten úžasný výmysl u klíčků a auto nastartovalo.(Zkoušela jsem to také mačkat podle návodu od Jiříka,ale auto se jen zamykalo,odemykalo,celé rozblikalo a pak nešlo vůbec otevřít)
Dojela jsem domů,chci nastartovat a nic.
Nějaká neplecha bude asi v tom bazmeku,ale jak to prosím vyřešit a co s tím?????(V autě je nějaká nejspíš dodělávaná kontrolka a ta blikala červeně,normálně nedělá nic)
Díky za každou radu. :wink:

Přílohy:
Poznámka: Takto rozložené už jsme to koupili
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg (1.3 MiB) Zobrazeno 6266 krát

Poznámka: Toto bliká červeně,když se auto rozhodne nenastartovat
Snímek 003.jpg
Snímek 003.jpg (902.35 KiB) Zobrazeno 6265 krát

srazík Břehy 2012 http://www.youtube.com/watch?v=RuYQMK9f ... e=g-crec-u
http://www.youtube.com/watch?v=E6okTN4j ... ure=relmfu

Předmět příspěvku: Re: KLÍČE, IMOBILIZÉR: imobilizer nefunguje, ost. kolem imob
PříspěvekNapsal: 25.04.2011 20:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2009

7

Praha

Zdravím a prosím o radu. Nejde mi nastartovat. Motor se točí starterem, ale nejde palivové čerpadlo. Pojistka je v pořádku, relé taky, ale podle chytré knížky mi do konektorů relé č. 2 a 3, které by měly žárovkovou zkoušečku rosvítit asi na 1-2 sekundy, nerosvítili, jde jen necelých 5V. Druhý den vše fungovalo jako normálně a podnikli jsme výlet se spoustou zastávek a vše bylo ok. Večer jsme zaparkovali a ráno zase nešlo, se stejnou závadou, vůbec nastartovat. Asi funguje jen obden ;o) Podezřívám odcházející imobilizer.

Předmět příspěvku: IMMO _ náhodné výpadky
PříspěvekNapsal: 13.04.2012 13:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.04.2012

2

Čas od času se mi stane, že otočim klíčkem do třetí polohy, a nerozsvítí se žhavení.. a motor prostě nenaskočí.
Nevysledoval jsem v tom žádnou pravidelnost, ani příčinu. Obyčejně stačí to nechat odležet a po naprosto nepravidelné době se pokus zdaří.

Po posledním výpadku jsem to napíchl na VAG a vyhodilo to tuhle zprávu.
Nevíte někdo, jestli to s tim má co dočinění?! Čim by to mohlo bejt?!

Je to poměrně otrava a nepraktická závada. Kolikrát pumpař nechápe, proč jsem přijel jako pán, natankoval, a odtlačil bokem a čekal...

Díky Martin

Přílohy:
2012-04-09 10.35.10x.jpg
2012-04-09 10.35.10x.jpg (1.25 MiB) Zobrazeno 5700 krát

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]