KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Bandog »

Právě, že když z něj uděláš takovou "strakatou krávu Milku" (samozřejmě červeno-střibrnou a né fialovou :mrgreen: ) tak by si někdo mohl akorát tak zaťukat na čelo a říct si: "Když to takhle vypadá z venku tak jak to teprve bude vypadat pod kapotou?"..........a třeba ráno u chodníku to auto bude stát :mrgreen: :D

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Joska Galaxy »

Opět nevím, kam to v Sherlocku zařadit, hledal jsem něco jako "prahy" a pod., tak snad mohu sem. Už od koupě auta se chci zeptat, jak je to se zvedáním auta heverem a zvedákem např. v dílně. Jde mi o to, že mám prahy za předními koly jakoby smačknuté, prý je to od heveru, protože je na něj auto příliš těžké. Známý mi doporučoval jej zvedat, např. při defektu, raději za nápravu...také jsem to tak dělal, když jsem si doma měnil letní za zimáky(samozřejmě to bylo heverem na kolečkách, tím z auta by to asi nešlo). Měl jsem teda obavu, abych s nápravou něco neprovedl, ale je fakt, že vždy stejně zůstala tři "nezvedaná" kola na zemi a při jízdě jsem si žádné změny k horšímu nevšiml, takže asi se to takto může...Máte také prohnuté prahy za předními koly ? Jak auto..., za co,... zvedáte ? Vím, že v manuálu jsou určené "body" pro zvedák...no zvedat jej v dílně na zvedáku celé do vzduchu za nápravy, by bylo asi špatné, ale jedno kolo (viz. má výměna pneu. za zimní) to je snad OK ...že...?
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Když mi jakýkoliv auto nejde zvednou za prahy..automaticky dávám zvedák na nápravu... :wink:
Bez problému :wink: ..já mam prahy v porádku ani orezlé.. :lol: ..

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Joska Galaxy »

Já mám ještě na "dožití" Sierru a tu mi také raději, když jedu do dílny, zvedají za nápravy...asi nedůvěřují letitým prahům, ale na svůj věk se ještě "Sirka" drží (r.v. 1988...a že jsme toho spolu zažili), ale v manuálu zvedání za nápravy zakazují, že by mohlo dojít k jejich poškození !!! Ale kamarád tak auto zvedá a OK...má též Galaxy I. U mne asi předchozí majitel zvedal za prahy a za předními blatníky jsou prostě prahy prohlé...není to naštěstí moc vidět, je to až dole v tom černém gumoasfaltu, ale je to znát...to auto je prý prostě moc těžké, kor asi diesel, takže zvedání za prahy za předními koly nemusí na prahy...plechy...působit zrovna dvakrát dobře...nevím, co si o tom mám ve výsledku myslet a jak je tedy Galaxíčko nejlepší zvedat ??? Prý se ty prohlé prahy vyskyzují u GSA často... Jinak naštěstí lak na nich není poškozený a nereznou, sám jsem si nedávno udělal dutiny prahů a všech dveří...pro jistotu...
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi
Tak já mám po letošní zimě a návštěvě pneu servisu prahové hrany za předním kolem "namaděru"...
Hodím sem fotky a v létě bych s tím rád něco provedl, takže budu rád za vaše postřehy.

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Paolino »

Hoši, hoši ... nedělejte si zbytečně moc velké iluze :-) ... Stačí , když se vám ucpe odtok vody z předního skla, o čemž nebudete mít ani páru ... a pak dopadnete takhle :-) A zjistíte to tak jako já, až když budete v autě neustále zjišťovat, proč je tu něco tak divně cítit když je venku velké horko ????

Pak je nutno rozřezat koberce, pak tlumící hmotu a pak to teprve zjistíte :-(
DSC00005.jpg
DSC00006.jpg
DSC00007.jpg
DSC00008.jpg

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Joska Galaxy »

Pro Paolino: četl jsem, že tímto neduhem trpí více aut, kdysi na netu psal nějaký chlapík, jak mu takto zatékala voda do Hondy CRV I. Ony se ty odtoky můžou ucpat asi u jakéhokoliv vozu a pak je otázkou, kam všude se voda u toho či onoho auta dostává. Letošní ubrečené počasí tomu jenom nahrává, pak stačí parkovat pod vrbou, lípou či stromem s drobnými lístky, jehnědy a pod. ...a na pěkný špunt je zaděláno.

Pro Maron: Jj, tys to napsal přesně, já mám prahové hrany též v háji, ale samotné prahy OK. Jinak pokud si chcete poškodit prahy, používejte výrobcem dodaný zvedák, hevírek, co je ve výbavě, je vratký a pro auto velikosti a hmotnosti Galaxy dost nevyspytatelný. Když jsem měnil kolo, bylo vše při zvedání auta jakštakš, nakonec jsem chtěl auto ještě o centimetříček přizvednout (podle závitů to mělo ještě bezproblémů jít) a to už hever neustál a svezl se pod vůz a zakousl se do prahu, super...samozřejmě promáčklina a problém kouslý hever (vzpříčený mezi zem a práh) vyprostit, nakonec se to podařilo až díky dalšímu heveru.
Koupím nějaký levnější, pojízdný, a raději budu vozit v kufru, originál nechám jen na ozdobu.
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od dratek »

Ahojte, neresili jste nekdo opravu zadniho limce? Me to ceka toto leto. Bohuzel to bude vypadat na zasah karosare (bude se muset rezat :o( ). Akorate me zarazila cena noveho limce, ktera je cca 2500 za kus plechu. Rezne me to z duvodu ze na tuto stranu bylo auto buchle pred nakupem, ostatni plechy jsou bez problemu.

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od coto.je »

Josko
asi jsi ho blbě postavil nebo na měku,mám na heveru auto až moc často a zatím nic.
Každopádně s pěkným heverem se dají měnit obě kola na jedné straně a tak.prostě víc muziky;-)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

:| :? :? :roll: :roll:
Přílohy
..
..
..
..
..
..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Jose1 »

Hoši hoši...
Jak funguje odrezovač?? A proč se používá??
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Carry
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.03.2009 10:27
Bydliště: ... u Brna

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Carry »

Jose1 píše:Hoši hoši...
Jak funguje odrezovač?? A proč se používá??
No vzhledem k tomu že se tím tak trochu živím tak asi i vím:-)
Podstata úpravy kovů chemickým odrezením spočívá v odstranění rzi kyselinou kombinovanou v příslušném odrezovači s inhibitory koroze a dalšími látkami, které usnadňují penetraci či smáčivost povrchu apod.
Kyselina reaguje s oxidy železa a tím je odstraní z povrchu. No ainhibitor koroze je nutný k zabránění opakovaného vzniku koroze.

A toto vše se používá aby bylo možné povrch znovu např. natřít.

Pak je ještě jedna možnost a to použít nátěr co umí přímo reagovat se rzí a ten přímo natřít na rez. Ale zapoměň na reklamu na Hemmerite - ten opravdu NEFUNGUJE.

Stačí?

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Laclosak »

Odrezovač je ochranný nátěr prodává se ale i ve spreji,který se používá na místa zasažená rzí....nejprve je potřeba ostranit povrchovou rez vybroušením pokud možno na kov....poté se nanáší odrezovač ,který dokáže hloubkově odstranit zárodky rzi (nejspíš chemickou reakcí nějaká složka odrezovače pravděpodobně organická kyselina "požírá" rez)....nejspíš mikroskopických rozměrů které nejsou vidět pouhým okem....poté je dobré natřít zasažené místo základovou barvou a poté vrchní nátěr.....dá se samozdřejmě použít i jako prevence....
Takhle to aspoň vidím já i to tak aplikuji.... pokud jsem ti podal myslné info tak se omlouvám.... :158:
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Laclosak »

Aaaa tak Carry to popsal lépe.... :D
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Jose1 »

Ale v každém případě, je potřeba odřít tu viditelnou rez? Je nesmysl si myslet, že když tam kousek nechám, tak to ten odrezovač zachrání?
Ta základovka je nutná?
Jo a ještě, koupil jsem tzv. bezoplachový odrezovač. To znamená, že ho tam prostě nechám a jdu do toho hned barvou?
Jinak chlapi díky. Dělal jsem teď nějaké prasklinky v laku.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“