KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od DavidST »

Ahoj lidičky

Chtěl jsem se Vás tu zeptat na stříkání dutin u tichdle drobečků...
Pokud se to tu už řešilo tak to se omlouvám...

Slyšel jsem že práhy jsou snad dvojitý či trojitý, a tak nevím kde bych měl navrtat dirky pro vstup hadičky na práhách v půli dveří....
A pak by mě zajímalo zda jsou ještě nějaký schovaný koutky na které se soustředit...
A čím to vystříkat (značka přípravku)
Mockrát děkuju za každou radu a připomínku

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od DavidST »

Nikdo nestříkal dutiny? :?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od Shemik »

No nevim jestli nereknu blbost, ale o strikani dutin u techto aut slysim prvne a tady to jeste take nikdy zminene nebylo. Ja myslel ze se to delalo u starych aut, ktera rezavela, ale u pozink karoserii to neni potreba, ne :?:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od kazbic »

No já nevím člověče.Od roku 95 kdy se naše auta vyrábějí,je dělají s pozinkovanou kastlí.Zatím jsem nenarazil na někoho kdo by to řešil.Já mám rok 2000 a nikde žádná stopa po zrezivění.Určitě bych nikam nic nevrtal,jako u nějakých Škodovem či MBček.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od kazbic »

Shemik je už u druhého příspěvku o něco rychlejší.A to je na rekreaci.Co až přijede odpočinutej,to už si ani neuprdnu :D
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od Shemik »

Ja taky myslim, ze dutiny jsou aktualni na ziguliky embecka ci wartburgy, ale Sharany moc ee :lol:

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od majatrabi »

I u těhle drobečků se stříkají dutiny. Pokud si třeba objednáš u nějaké firmy zařízení na vysokotlaké stříkaní dutin, tak ti dodají schéma aut kde všude se stříka a kde se dělají díry. Rozhodně se to běžně sehnát nedá. Pokud, ale na to nemáš vybavení tak bych se do toho nepouštěl.
Da se koupit sprej na dutiny, kde je krátká hadička(cca15cm). Stím akorát mužeš vystřikat dutiny ve dveřích.
Když budeš hledat na netu tak určitě najdeš nějakou firmu , která to dělá. Cena by mohla být tak do 2000,-Kč.
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od Shemik »

Majatrabi, ale k cemu je to u pozinku, ktery nerezne dobre :?:
Dyk je tady spousta jednickaru s i vice nez 12 let starym autem a bez bublinky 8)
Tady se za celou dobu existence nasi sekce neresila bublinka rezu, proto pro tuto cinnost postradam smysl. 8)

Mozna se v necem pletu, tak posloucham jak to je :?:

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od ls »

Kde berete jistotu že SAG dělali s pozinkovanou kastlí ! Když se skočíte podívat na salon VW tak zjistíte že na SAG je záruka na kastli 6let ostatní vozy 12let.Ptal jsem se na tento rozdíl a bylo mi sděleno že SAG od1995-2005 (v tom roce jsem se nato ptal) nemá plně pozinkovanou kastli !Já jich pár rezavých už potkal.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od Shemik »

No jestli je to tak, tak pak ty dutiny opravdu mohou byt na miste. Pak bych bral zpet. Ale ja jsem o reznoucim SAGu za vice nez dva roky co se o ne dost intenzivne zajimam, jeste opravdu neslysel a ani tady to nikdy nikdo z nekolika set majitelu SAGu take nezminil, takze jsem (nevim, mozna milne) vychazel z toho, ze jsou cele pozinkovane a v tom pripade by podle me strikani dutin ale aktualni nebylo 8)

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od rcmony »

No když jsem začal shánět SAG, tak jsem se dostal k informaci, že SEAT a VW mají pozink, ale Ford NEE (platí pro model I u II ???). Přišlo mi to jako blbost (když to jede z jedné linky), ale protože jsem sehnal VW tak jsem to neřešil, nicméně ihned po koupi mi můj dvorní servismen udělal rozvody, opravil drobné puchýřky na zadních dveřích okolo okna (zřejmě někdo pěkně zfušoval výměnu) a vystříkal dutiny. A opuchýřkovaných SAG jsem viděl dost.
I LOVE TO FLY

nitram2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.04.2008 11:13

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od nitram2 »

Měl jsem také Galaxy I 1997 a rezla docela dost, hlavně páté dveře takže bych o pozinku docela pochyboval. Nyní mám Sharana II 2003 dke mne v servise přesvědčují že je určitě pozink, ale už jsem našel dvě bublinky na prahách, tak nevím co je pravda. Dá se to vůbec někde zjistit?

hony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 12.03.2008 13:31
Bydliště: NOVA PAKA

Re: Pomoct - Stříkání dutin Galaxy I

Příspěvek od hony »

měl jsem sharana 1 a u něj mě rezli pátý dveře tak ten celopozink nevim nevim u sharana 2 si nasříkám spodek auta taková to bude prevence třeba zbytečná,ale bude aspon dobrý pocit.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od pistahufnagl »

a kde jste chlapáci přišly na to že pozinkovaný plech nerezne?? Jen mu to trvá dýl než plechu neošetřenému. Rezaté pozinkované okapy a svody jsou celkem běžná záležitost.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Dave_66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Dave_66 »

Tak také přispěji svojí troškou. Se svým dvorním mechanikem jsme udělali komplet výstřik podvozku. Když jsme to měli hotový tak ještě udělal dutiny dveří (všech) a prostoru předních blatníků- zkrátka všude kde může téci voda. A doporučil mi abych jednou ročne sundal plastové podběhy (v předu) a pořádně to tam vyčistil - to by jste nevěřily co tam bylo za sajrajt a taky mi to tam rezlo. Takže můj názor je že pro klid duše jsem to udělal.
Přeji Vám at dobře slouží a plno kilometrů bez nehod.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“