KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od smolda »

To umí bezoplachový odrezovač taky a v názvu není zmínka o epoxydu... Odrezovač funguje na bázi kyseliny fosforečný, která umí odnímat kyslík ze sloučenin oxydů...
EDIT: podle toho co píšou na websajtně toho přípravku - kyselost 4 - 4,5 by odpovídalo běžný koncentrci (cca 3,5%) kyseliny fosforečný, která se používá jako neutrlizační roztok pro neutralizaci oxydů železa, neboli rzi. Epoxidové ochranné nátěry na bázi vodního roztoku mají s epoxidem jako takovým tolik společného, jako že ty budeš příštím prezidentem. :laugh: V podstatě je stejný jen název, podstata je dost jiná.
EDIT 2: Podobný produkt, ale na bázi fosfátů, čili bez kyselosti, vyrábí firma CRC: http://www.czechstar.cz/index.php?page= ... Itemid=104" onclick="window.open(this.href);return false;
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

No jo ale o epoxydu si zacal ty ja ne..
Odrzovac semparkrat pouzil a zadna slava to teda nebyla,
do roka se rez objevila znova..
Tohle funguje perfektne..
Nikomu nic nenutim nenabizim, at si kazdy pouziva co chce..
Crc ma nejaky podobny zinkovy zaklad = neznam nemam vyzkouseno radeji zvolim osvedcene..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

pazitka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2013 09:31
Bydliště: Tábor

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od pazitka »

11mAjA11 píše:
Neznám nic co by fungovalo lépe než tento přípravek umrtvijící korozi..

http://www.brunox.com/website/productpa ... ay-en.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A nevíš prosim tě, kde by se to dalo u nás sehnat? Díky
Galaxy 1999 81 kw

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Po netu všude možně , já to kupoval po netu a vyzvedával osobně na kamenné prodejně.

Staré Město u Uh. Hradiště - krám se jmenoval tuším Axispro nebo tak nějak..
Cenovka nejlepší ze všech obchodů ,kde to bylo dostupné, bral sem hned 4 spreje, bo nevím kdy se tam tím směrem zas dostanu.. :wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
ferdosm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dačice

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od ferdosm »

nevite nekdo kde koupit nove prahy?mam je se servisu jak za ne zvedaji auto pomackane a uz celkem dost zrezle

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od kubenec »

Ahoj, chci se zeptat kolik je přiměřená cena za kompletní ochranu podvozku a dutin. Našel jsem firmu za nějakých 8500,- s DPH To se mi zdá trochu hudlajdá. :?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak pánové autobusáci.

Stojím před nemalým problémem a rozhodnutím.

Přední blatníky mi u přechodu k prahu ( cca. 10cm ) zmizely oba dva.

Mám náhrady nové a poměrně by asi měly i pasovat.

Otázka zní, mám do nich tít a z nových ušmiknout ty spodky a naprskat to COčkem, nebo ty nové celé kompletně kvalitně ošetřit, nalakovat a vyměnit ( lakování mi nedělá problém ).

Celkově když do toho půjdu flexou a COčkem tak to tam stejně zase začně dřív nebo později rezavět, ale zas nadruhou stranu ten zbytek toho originálu je v pohodě a ta náhrada už je ze slabšího plechu..

Tak teď nevím...

Jak by ste to řešili ??
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od jardahes »

osobně bych ty blatníky nekuchal, nevím co je to za rok tvá alhambra, já mám sharana 98 a ty spodní špičky u prahů začali lonskou zimu rezivět, myslím, dost pěkný poločas rozpadu :-) . rezaví jen jakoby uprostřed a kraje se zdají dobré. jelikož cena vozu se pohybuje dnes někde kolem 50 000 kč při mých poctivých 300 000 km tak bych do toho tolik času a peněz neinvestoval. počkám jak se to po letošní zimě otevře a příští rok před STK to rezavé vyříznu a podložím ze spoda kvalitním silným plechem a naboduju CO, zespoda vymáznu nějakým kvalitním medvědím hovnem a ze zhora překytnu nějakým sklolaminátovým kitem a fouknu, stejně to za dva roky vyleze zas. možná je to prasečina, ale na ten vzhled už tolik nedbám, auto jezdí denně cca 70 km a je pro mne důležitá spíše technická stránka. jinak dutiny jsem za 7 let stříkal dvakrát a prahy ze spoda jednou a to stylem odrbat rez, vymazat tmelem, přestříkat Bodenem a pak základ s lakem, ořízl jsem to jen lepenkou na hraně u spodku dveří a dobrý. to asi můj názor.
Jarda

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak já mám konec roku 99.Výbyvu velmi slušnou, celkově vzato to auto jezdí prakticky 50km denně taky, dvě zimy a blatníky odešly i když byly předtím řádně ošetřeny, vyhnilo to zevnitř ven, bohužel po celé šíři tzn. není se tam čeho chytit tudíž je budu muset šmiknout celé a nastehovat.

Nosníky sem taky zachraňoval a ty taky zevnitř shnily tak ty taky budu muset vypreparovat nové z plechu, kousíček prahu půjde zavařit, zadní lemy už sou taky chycené a kapsy pod světlama ani nemluvím..

Nechci ShAlhambru prodávat je to nejlepší auto co sem kdy měl z pohledu užitné hodnoty a nákladů a je mi líto ho takhle nechat rozpadnout a léčit to nějak napolovic, budu to muset udělat komplexně a radikálně jak s Golfem, prostě jak už do toho upadne flexa tak to půjde všecko bez milosti..

Ale ty blatníky asi jen nastehuju protože nevěřím že ta TchaiWan náhrada vydrží dýl jak 2 roky..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od jardahes »

setkal jsem se se dvěma názory, snad to nebude mimo téma. máš přední zástěrky? podle řečí je v tom strašně rozdílů. jeden karosář tvrdí, že jsou peklo a ještě k tomu ty plastové podběhy, prostě živná půda pro vlhkost, celoroční sůl a korozi všeho druhu na druhou stranu je všeobecný názor, že je to tam s důvodu ochrany před odlétajícími kamínky ( prostřelí ochranou vrstvu a začne reznout ) nebo solnou kaší. na jeho radu tedy zástěrky vpředu nemám a plastový podběh se snažím několikrát ročně odšroubovat, vyčistit to pod ním, usušit a nakonzervovat. a k těm novým blatníkům, někteří borci je stříkají rovnou na ten černý ochranný lak což je úplná kravina, pak to hned sleze a zrezne, chce to odrbat na krev a s tím Tchaiwanem máš pravdu, není to žádný extra materiál.
Jarda

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jako jo zástěrky tam sou.
Je to na pikaču vím že to tam trpí jako na OI nebo i GIV prostě se tam nashromáždí jemný štěrk a prodře lak a stejně to tam začne bobrovat, nicméně ty šutry zas neomrskají zbylou půlku auta kamenama a břečka v zimně se drží jen do půl prahu což je dobře..

Sám teď nevím co s tím dál, ale asi to nechám tak a navařím nové jen ty fousy a nějak to zevnitř poladím ten prostor, aby tam nebyla tak velká volně přístupná dutina kde by se usazovalo tolik bordela..

Stejně budu sochat ty krátké nosníky co sou k prahu, tak to udělám při jednom, pak se pustím do zadních lemů a těch podsvětlových kapes..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od bodyvlk »

ferdosm píše:nevite nekdo kde koupit nove prahy?mam je se servisu jak za ne zvedaji auto pomackane a uz celkem dost zrezle
Já jsem prahy nekupoval, ale v servisu, kde mi dělali jejich opravu si vyrobili nové. Z poctivého plechu, ne ty náhrady z Polska apod..

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

:roll: :roll: :roll:
:158: :158: :158:
Přílohy
.
.
..
..
...
...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Mr.x »

Myslíš odrezovač? ja ho používám ta rez po něm trochu zbělá a pak to o dost pomaleji postupuje,ale stejně rez nezastavíme to je jak rakovina :( (jej ja odpovídal na předchozí stránku sry :blush: )

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Brunox v akci.
Ty černofialové lousky blatníků byly vydrbané na holý plech ( odstraněna vrstva ochranného transportního nátěru..)
Po aplikaci Brunoxu se to krásně zakonzervovalo ( obarvilo ) teď jen nanesu tmel a přelakuju klasickým postupem..


A eliminace koroze větší silou..
Přílohy
.
.
.
.
,
,
.
.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“