KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od kubenec »

Toto jsem taky dělal. Ovšem já měl jen odfouknutý lak. Já použil základ ve spreji. A ty odtokový kanály byly tedy oba pěkně za..ný.
Přílohy
IMAG0179.jpg

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od RamuSAG »

kubenec
Dobrý, pěkný, taky ses vyvstekal ? Já hrozně. Jednu chvíli jsem pochyboval o tom, že to bude nějak trochu vypadat. Navíc dneska už bylo chladněji a vítr, takže to pro stříkání nabylo moc dobrý.


VW Sharan I 1?9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od kubenec »

Já už to mám asi půl roku a dělal jsem to v garáži o teplotě cca 15-20 st.C. Vztek ani nebyl. Já jsem sundal smirkem jen tu odfouknutou barvu + asi 1cm na každou stranu, zakryl novinami, odmastil ředidlem, nastříkal 2 vrstvy základem a 2x konečný lak s mírným roztřikem do stran na dveře a blatník.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od M@rty74 »

Kucí vy mě fakt děsíte jak jste šikovný. Na předek jsem nekoukal, na zadku mám místy "rezem chycené" lemy blatníku a plastový podběh se fakt bojím sundat... Navíc je pořád víc zásadnějších věcí k řešení na motoru a tááák, ale pořád chybí čas a peněz se taky nějak nedostává sakra....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od RamuSAG »

M@rty
což, že děsíme Tebe, ale představ si že se mi už začíná stávat, že s tímhle začínám děsit sám sebe.



VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Mirďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 16.12.2011 19:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Mirďas »

M@rty:
Řekl bych, že čím dřív to sundáš, o to míň drastické to bude.:c))) Já už to mám za sebou, mě se to kecá. :))))))))
VW Sharan I 2000, 1.8 T 20V AJH

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Petr FG »

Ahoj všichni, mnoho z vás tady píšete o stříkání dutin, ale nikdo nezveřejnil kolik a kde je otvorů na stříkání. Dveře a zadní podběhy rozeberu, to je v pohodě.

Chystám se na to, ale nevím kudy tudy tam nacpat vosk.
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od patper »

Petr FG píše:.... nevím kudy tudy tam nacpat vosk.
Vsude,kde to pujde + pod zatky co najdes :!: :idea: Jen pozor,at si je neponicis..... :wink:

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od Captain »

Ahoj. Tak sem udělal levou stranu-podběhy a práh, dnes pravou. A jsem docela nasr....Mám 2007, dovoz z A. Asi od faceliftu v 2004 jsou na prahách plastové lišty. U starého sharika nebyli a prahy byli celkem v poho. Co jsem ale viděl dneska pod tím plastovím krytem je hrůza. Tím že tam dávají ty plasty, tak tam není ta pružná ochrana, ale jen obič barva. Ten plast tam je tak blbě vymyšlenej, žetam lítá bordel, a ven ne. Takže krásně je to pod tím zrezlé. Držák toho plastu je navíc přilepenej, takže nejde dolů. nevím, zda by se mi to povedlo přilepit. Takže čištění, odrezování a následný nástřik je porod. Nechat to ještě rok, tak mám pod plastama díry do prahu. Kdybych dělal první stranu pravou, tak bych to asi sundal nadobro a byl by klid. Kdo to máte, tak se koukněte , jak na tom ste. Nejhorší samozřejmě za předníma kolama. Jo a ten plast ucpává odtokovou dírku dole v blatníku u prahu. No a pak ještě komplet spodek. To už snad bude lepčejší. Opravdu to asi ojebávaj, nebo mám nějakej nepovedenej kousek. :x

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od smolda »

Tak ti nevím, ale když si uvědomíš že k nám posílali vždycky jen ty nejodfláknutější šitky a ty I.A kvalitní si nechávali pro Rakušáky a Němce... Jak asi vypadaj auta koupený v ČR.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Máte někdo zkušenosti s přípravkem Brunox epoxy ?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od smolda »

Epoxy a auto nejde moc dohromady... Ještě tak polyesterová pryskyřice, což je vlastně základ většiny tmelů.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nevíš o čem mluvíš...

Neznám nic co by fungovalo lépe než tento přípravek umrtvijící korozi..

http://www.brunox.com/website/productpa ... ay-en.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ptal jsem se z důvodu jestli to někdo používá a kolik toho cca. spotřebovává..
Koroze je zastavena chemickou reakcí a dle výrobce se by se neměla už nikdy dále projevovat, což podle toho co mám na Golfu i funguje, auto mám cca.4 roky a některá místa(střecha) jsou tím ošetřena už z Rakouska a dodnes se s nimi nic neděje..

Takže můžu jen doporučit.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od smolda »

S epoxydem moc dobrou zkušenost nemám. Za dávných a dávných časů se auta opravovala ChS Epoxy 1200 a nebo Eprosinem (Epoxy s plnidlem). V 90% případů jakýkoliv flastrování Epoxydem dříve a nebo později vypadalo a zbyla zase jen díra... Od tý doby epoxydu nevěřím. Od té doby se samozřejmě ledacos změnilo, ale už jen ten název mi říká ne.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: KAROSÉRIE, REZ: reznutí, stříkání dutin, prevence

Příspěvek od 11mAjA11 »

Prvně si přečti co to je a pak piš něco o epoxydu..
To s tmelením a flastrováním přípravkama, které na auta mnohdy nebyly ani určené se tu vůbec ani nezmiňuju tak nevím kdes přišel na to že to je tmel..

Jedná se o přípravek konzervující a chemicky reagující s korozí ( oxidací ) ten zakonzervuje a uzavře zrezivělý povrch před dalším působením kyslíku a vlhkosti chemickou reakcí, ne že se zakydá centimetrovou vrstvou srágory, je to roztok který zanechá jen určitý film , který se pak může jednoduše přetmelit a zalakovat..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“