KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
hony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 12.03.2008 13:31
Bydliště: NOVA PAKA

Re: Koupě Sharana - co vy na něj?

Příspěvek od hony »

auto je prfektní bacha na km. stáčejí to a jestli ti to stočí i z řídicí jednotky tak to nepoznáš

Uživatelský avatar
x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Sharana - co vy na něj?

Příspěvek od x »

Díval jsem se na něho na TipCars, ale moc se mi nelíbí, je to nějaká základní verze s příplatkovou výbavou. Nemá ani lakované kliky, raději bych se podíval po nějaké 2005, při prodeji za ní dostaneš víc.

Uživatelský avatar
gas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.03.2008 16:11

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od gas »

zdravím, chci koupit sharana 1,8T, 6st, 2005 najeto 86tis km, auto je nebourané z CH se serviskou a po prvním majiteli, cena 429tis, nenašel jsem tu moc informací o této motorizaci, prosím majitele o info o spotřebě, jsou s tím motorem nějaké zásadní problémy ? co si myslíte o ceně, najede to cca 25-30 tis km ročně, pokud to nejezdí za 10, tak bych se naftě rád vyhnul, díky za info

romanca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.06.2008 18:57

-------------------------------------------------

Příspěvek od romanca »

premyslam nad kupou Sharana. mam na to cca 700 tisic Sk (cca 550 tisc Kc). preto sa zaujimam o variantu kupa velmi mierne ojazdeneho, skoro noveho s najazdenymi do 30 tisic km a vyroba z roku 2007. v tejto teme sa chcem spytat na vas nazor, ci aj v takejto kategorii hrozi stacanie alebo sa o toto vobec nemusim bat a skor si dat pozor na ine veci - kradnute, havarovane alebo citron a teda majitel s nim za prvy roku stravil viac casu v servise ako na ceste a chce a ho teraz zbavit. pride mi to tak, ze sharan za prvy rok rychlo straca hodnotu a ponuk na auto podla mojich ocakavani v kategorii okolo 20-25000 eur je na mraky a navyse to budem kupovat na firmu a tak mozem odpisat aj dph.
tiez hladam niekoho zodpovedneho, kto sa venuje dovozu aut a ma s tym skusenosti, vdacne zaplatim rozumnu proviziu, ak mi to usetri starosti.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od bora »

romanca,
čoveče, myslím že Ti těch 550000 asi stačit na roční dobré auto nebude, možná tak bez DPH.
Viděl bych to tak na seriózní 2005 až 2006 a asi zapomeň na 30000 km.

Ten můj Šarik II (4 Motion) je rok 2004, měl najeto 120000 km a dal jsem za něj 350000 Kč bez DPH (a myslím, že to nebyl špatnej kup).

Pokud chceš kontakt na dovozce v ČR, tak napiš ať tady nedělám reklamu. Je to můj známej a zatím všechny auta od něj byly OK.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

romanca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.06.2008 18:57

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od romanca »

tak neviem, mozno som velmi naivny ale ked napriklad zadam to www.autoscout24.de svoje podmienky, tak to na mna vypluje 500 vysledkov vyhladavania, teda sharan, rok vyroby 2007 (alebo 2006) do 30000 km a cena do 23000 eur. mozno to zavisi od motorizacie a vybavy a mozno su to halusky. zaujem o kontakt mam posli mi to prosim na sukromnu spravu.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od bora »

Nevěř všemu co se píše na mobile.de, www.autoscout24.de apodobně reality bývá většinou jinde. Taky jsem se namlsal.

Do SZ Ti pošlu kontakt na firmu (člověka) co vozí auta ze SRN už dlouhý roky, třeba se na něčem domluvíte. Dělá hlavně užitkový auta, pak SAGy a teď k tomu přihodil ještě Volva XC90.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od ruza »

Souhlas s Borou.
1. Většina výsledků co jsi našel jsou ceny bez DPH - němci v tom mají strašný bordel a dokud si s ním nevysvětlíš po telefonu, zda-li je cena konečná nemáš jistotu. Na tyhle auta u nich lze totiž DPH odečíst.
2. Je otázkou, kolik aut je opravdu takových, jak se tváří v nabídce. Věř nebo ne, ale ani v německu není všechno zlato co se třpytí. Zlášt u turků - většinu poznáš tak, že v názvu firmy mají slovo "automobile" (řekl mi to jeden profík co vozí z D a fakt to v 90% souhlasí) a pak podle jména. Dál pozor na bulhary, řeky, rusáky... Tahají do německého carbyznysu praktiky, které dobře známe z našich bazarů.
3. Za 550K si auto podle svých požadavků podle mě nekoupíš, pokud ano tak naletíš podvodníkovi a v lepším případě se to nikdy nedozvíš. Taky je možnost, že jsi klikař jakýho ještě svět neviděl a potkáš německýho důchodce, který si loni koupil sharana v plný palbě a letos mu sebrali papíry, tak mu nezbylo než auto leštit a šperkovat. To už ho nebaví tak ho prostě prodá a protože auto je pro něj citovou záležitostí, nechce na tom vydělat a prodá ti ho za 550K. :D :D :D

Podle mě rozdíl na autě který má 30 nebo 70K stejně nepoznáš a od roku 2005 jsou všechny stejný tak proč tlačit na pilu...

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od Jose1 »

bikaf
Já kupoval u nás a odečíst DPH jsem nemohl, jelikož to nemělo zamřížovaný okna a přepážku. Jak je to venku, tam k odečtení nepotřebuješ tady tyhle voloviny? Víš víc?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od ruza »

vím jen to, že sami němci mi nebyli schopni vysvětlit jak přesně to u nich s DPH funguje :roll: :)
každopádně na SAGy mohou odečítat daň a žádnejma nesmyslnejma mřížema si auto neznehodnocujou. To je jen náš folklórní tuning. :wink:

romanca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.06.2008 18:57

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od romanca »

bikaf píše:Souhlas s Borou.
2. Je otázkou, kolik aut je opravdu takových, jak se tváří v nabídce. Věř nebo ne, ale ani v německu není všechno zlato co se třpytí. Zlášt u turků - většinu poznáš tak, že v názvu firmy mají slovo "automobile" (řekl mi to jeden profík co vozí z D a fakt to v 90% souhlasí) a pak podle jména. Dál pozor na bulhary, řeky, rusáky... Tahají do německého carbyznysu praktiky, které dobře známe z našich bazarů.
tu ma prave zaujimalo, do akej miery su aj auta v tejto kategorii domenou turkov a podobnej zlodejskej havede. chapem, ze najma v kategorii do 200 tisic Kc je to velmi nebezpecny biznis. z tych inzeratov na autoscoute (ja viem neverit) sa mi zda, ze primarne ide o zabehane predajne s vlastnou webstrankou, ktore takto zvycajne predavaju predvadzacky a podobne. ale urcite si budem davat setsakrementsky pozor.

len som mal pocit, ze vseobecna mudrost hovori, ze nove auto po opusteni predajne straca cca 20 percent svojej hodnoty a tak som chcel tento moment vyuzit vo svoj prospech :).

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od ruza »

"po opusteni predajne straca cca 20 percent svojej hodnoty a tak som chcel tento moment vyuzit vo svoj prospech"

to je v zásadě asi správně, ale uvědom si že ty ho chceš koupit za 50% původní hodnoty

zároveň přemýšlej opačně -> jaké bys asi měl důvody prodávat 1-2 roky staré (nové) a nejeté auto za polovinu kupní ceny?

Netvrdím, že za ty peníze prostě taková auta nejsou, ale je jich opravdu málo a musíš mít sakra kliku, být první, kdo se o tom dozví...

romanca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.06.2008 18:57

Re: KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení

Příspěvek od romanca »

bikaf píše:"po opusteni predajne straca cca 20 percent svojej hodnoty a tak som chcel tento moment vyuzit vo svoj prospech"

to je v zásadě asi správně, ale uvědom si že ty ho chceš koupit za 50% původní hodnoty
to hadam nie. cena noveho sharana je na slovensku do miliona sk, takze ten pokles je rozmedzi cca 20 - 30 percent, neriesim tu ziadny zazrak v kozi a podobne.

dovody na predaj v takom kratkom case - viem si predstavit menej optimisticke typu citron a teda auto stalo pocas roka viac v servise ako v garazi. jedine, co ma zarazilo, ze je ich na predaj na internete v tejto kategorii tak vela. inak aj na slovensku, len co som vliezol do prvej predajne WV uz mi ponukali podobne ojazdene auto v business vybave za 790 000 sk. jeho jedina chyba je pre mna je, ze nemozem odpisat dph a tak hladam zatial dalej.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Jose1 »

Kamyl
Můj soukromý názor je, že by to auto mělo stát tak cca o sto tisíc víc.
Nebo ty ceny šli tak děsně dolů? 8O
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od jenda »

Objevují se teď různá auta, tohle jsem třeba viděl u nás V Č.Budějovicích : http://www.auto-plus.cz/showcar.php?id=144760
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“