KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Koupě Sharanu poradíte??

Příspěvek od michall »

Ahoj,

vítej na fóru. Odpověď na svůj dotaz zkus najít tady
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49197" onclick="window.open(this.href);return false;

příp. napiš dotaz do tohoto tématu. Jináč přeju šťastnou ruku při výběru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od pablo27 »

Zdravím všechny,toto fórum sleduji asi tak rok a už jste mi svými zkušenostmi mnohokrát pomohli vyřešit všelijaké záludnosti mého Sharana. Teď řeším trochu něco jiného: hodlám vyměnit svého Sharana 1,9 TDi 81kW r.v.97 za Sharana 1,8T(150PS) r.v.04. Zajímalo by mě jestli má někdo z vás s tímto motorem zkušenosti a také jak je to se spotřebou? Je mi jasné, že bude papkat trošku víc než TDi :D

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj, pozri sa a pripadne zadaj tvoj dotaz

sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=16432" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=19660" onclick="window.open(this.href);return false;

Podla mna 1,8T je velmi dobry motor ale o mnoho oblubenejsi je tu 2,8 V6 (mal som tu cest s nim jazdit je to pecka ale to co som spravil s plnou nadrzou tak to spravi 1,9 TDI 85 KW s polkou nadrze). Pri oboch (1,8T a 2,8 V6) plati ze ked sa s nimi jazdi jemne a hladkaju sa po plynovom pedale tak vela nezeru (kombinovana tak 8 - 10 litrov). Ale ked na nich slapes (a tazko hlavne na tu V6 ku neslapat ked si to priam pyta) talk bez problemov aj cez 12 az 15 litrov zvalst pri takomto velkom a tazkom aute. Na druhu stranu pozitok z jazdy s tou 2,8 V6 bol fantasticky.

pablo27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.11.2009 17:50

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od pablo27 »

abeljozef píše:Ahoj, pozri sa a pripadne zadaj tvoj dotaz

sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=16432" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=19660" onclick="window.open(this.href);return false;

Podla mna 1,8T je velmi dobry motor ale o mnoho oblubenejsi je tu 2,8 V6 (mal som tu cest s nim jazdit je to pecka ale to co som spravil s plnou nadrzou tak to spravi 1,9 TDI 85 KW s polkou nadrze). Pri oboch (1,8T a 2,8 V6) plati ze ked sa s nimi jazdi jemne a hladkaju sa po plynovom pedale tak vela nezeru (kombinovana tak 8 - 10 litrov). Ale ked na nich slapes (a tazko hlavne na tu V6 ku neslapat ked si to priam pyta) talk bez problemov aj cez 12 az 15 litrov zvalst pri takomto velkom a tazkom aute. Na druhu stranu pozitok z jazdy s tou 2,8 V6 bol fantasticky.
Díky za info,ještě jsem svůj dotaz nasměroval na jiné místo na fórum jak jsi mi doporučil. Jinak co se týče jízdy s tou 1,8T jsem byl nadšený. Oproti mé1,9Tdi je to "závoďák", ale trošku se bojím té spotřeby. :? Hlavně mě zajímá jak je to s tímto motorem co se týče spolehlivosti. U našeho Sharana jsem během 4 let co ho máme musel vyměnit motor, protože si na dálnici jednoho dne usmyslel, že už nepojede-ještě,že to bylo blízko bydliště,zhruba měsíc předtím jsme byli s rodinkou v HR... A to se měnily rozvody tak jak měly....

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od --viki- »

je to tak jak říká kolega s tou lokomotivou v nicku zásadní rozdíl mezi tdi a benzínem je ten,ža s tdi muže jezdit kde kdo a spotřeba bude dobrá benzín potřebuje trochu cítění a osvojení určitých zvikú na pedalu 2,8 je jednoznačně mnohem lepší volba silnější trvanlivější motor rozvod řetězem spotřeba stejná plus minus znám v brně 2,8 jezdí s ní do 11litrú brzda provozu není a je to pul město pul ven,já podobný prostředí jezdím 8 až 8,5 s tdi ,,určitě bych se toho benzinu nebál :adr:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od michall »

Při výběru auta, resp. motoru, bych kromě jiného zapřemýšlel i trochu nad tím, co od něj očekávám (pominu náklady na údržbu). Pokud potřebuju dělníka, poohlédl bych se po TDIčku, výkon je sice nižší než u benzínu, ale zase má větší krouťák a snadněji tahá i naložené auto. Nějaké rychlostní nebo sprinterské výkony se ovšem očekávat nedají. Naproti tomu benzín, třeba zrovna ta 2,8, poskytne zážitek ze svižné jízdy (i když za cenu spotřeby), ale zase tahat za tím plaťák s autem nebo jiný větší přívěs, potom asi chudák motor, ten se zapotí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od --viki- »

s platem jde spotřeba nahoru to ano ale už 2,3i galaxy táhá v pohodě 2,8 na tom bude určitě líp,,ten kdo tahá pravidelně tak tdi ta spotřeba u benzinu s platem jde nahoru to každopádně

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od abeljozef »

Michal neporovnavaj krutaky podla tabuliek typu 310NM/1900rpm. To je velmi nepresne.

1,8T ma len pri 230 NM lepsii tah lebo tych 230 NM ma od 1750 - 4300 rpm. Zatial co napr AUY dosiahne pri 1900 rpm 310 Nm ale potom uz pada doole.

Skor ide o styl jazdy, prevadzkove naklady a a typ jazdenia. Pri prevadzkovych nakladoch to vyhrava TDI.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od michall »

To ten benzín sice asi má v celém rozsahu, ale taky za cenu spotřeby, nebo ne? Přímu u SAGu jsem neměl možnost to porovnat, ale zase jsem jel v jiných dvou koncernech, jeden benzín, druhý diesel, oba naložení a diesel tahal pořád stejně, zatímco benzínu docházel dech. Když vezmu výkonově stejný 85kW motor 1,9 diesel /2,0 benzín tak mají 310/170Nm a tam už to znát přece bude. Ale je fakt, že je třeba se dívat i na křivku. Nicméně volba vhodného motoru podle zamýšleného použití je také důležitá.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od --viki- »

volba vhodného motoru podle zamýšleného použití je také důležitá,,,JE PŘEDEVŠÍM DULEŽITÁ NA PAPÍR S KŘIVKAMA AUTO NEJEZDÍ V BARÁKU MAME TDI81KW A,, 2,3IGALAXY 107KW TA BENZINOVÁ VERZE NENÍ NIČÍM HORŠÍ ANI PŘI TAHÁNÍ ANI CO SE TÝKÁ ŽIVOSTI AUTA .BENZINÁK JE U NAS 5 LET PRAVIDELNÝ SERVIS COŽ JE VYMĚNA OLEJÚ ATD.NIC VIC NEPOTŘEBUJE TDI MÁME KRÁTCE TAK POMLČÍM

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od abeljozef »

Podla mna sa neda porovnavat atmosfericky (2.0 benzin) motor a preplnovany (1,9 AUY napr). To je ako porovnavat TDI a SDI. :D
Lenze 1,8 je turbo a 2,8 ma kubiky a 6 valcov. Spotrebou jasne vyhrava TDI ale jazdnymi vlastnostami benzin.

V zime ma ten benzin zas vyhodu v rychlom vyhriati, sice viac zerie ale netreba bufik ktory tiez nieco zozerie (a do priemernej spotreby na palubaku sa ti to nezapocita). :D

Osobne som pri velkom aute skor zadtanca TDI koly ekonomike. Ak by som mal ropnu rafineriu urcite by som si kupil 2,8 V6 :twisted:

Navyse ten sepot lesnych kvetin oproti traktoru je tiez nadherny ....

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od --viki- »

abeljozef
jsem vubec 2,0i benzin nezminoval ten motor tam nemá co dělat v tomhle autě , to že má auto malou spotřebu ještě nemusí znamenat že ušetřím .Mě nevadí ani nafta ani benzín pokud auti slouží jak má :P

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od parizek_ltm »

abeljozef píše:
Navyse ten sepot lesnych kvetin oproti traktoru je tiez nadherny ....
To je pekny prirovnani :lol: :wink:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od abeljozef »

--viki- píše:abeljozef
jsem vubec 2,0i benzin nezminoval ten motor tam nemá co dělat v tomhle autě , to že má auto malou spotřebu ještě nemusí znamenat že ušetřím .Mě nevadí ani nafta ani benzín pokud auti slouží jak má :P

V prispevku nad tvojim sa o nom hovori ....

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od --viki- »

však jo :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“