RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kombajnista
Pilot
Pilot
Příspěvky: 850
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rožnov

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od Kombajnista »

Vždy se velmi pobavím u příspěvků jak je ten haldex na pytel a já nevím co ještě..Je zajímavé, že tato hodnocení jsou povětšinou od lidí, kteří to řídili tak okolo komína a jejich informace jsou v úrovni JPP. S haldexem začínám již pátou zimu a nemůžu si stěžovat! Jistě, není to subaru (taky jsem si zařídil), ale jde o výborný systém a pro mé potřeby ideál. Kecy typu nevypočitalné a já nevím co ještě..Hoši, je to vždycky o tom, kdo sedí za tím volantem. Pokud vím co jsou to fyzikální zákony, nemůžu mít problém. Jinak by ten systém nedávali ani do Veyronu, nemyslíte? Doporučuju školu smyku, výborná to věc a tam si vyzkoušíte opravdu různé situace a zjistíte dokonale, co to umí a co prostě ne. A první co se dozvíte je, že máte při první sněhu mazat na parking a tu fyziku si ošahat..Jinak když někde vletím pod plynem do kaluže a budu si myslet, že mě 4*4 zachrání, pak jsem mimo a přesvědčili se o tom i kluci z audi klubu, co mají torsena. Prostě je to jenom o tom mezikusu mezi sedačkou a pedálama :wink:

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od --viki- »

kombajnista sám si to řekl torsen (čistě mechanická záležitost)je hodně podobný systém k suabaru permanentní čtyřkolka!!!Tvůj haldex je předokolka a až za určité situace se z něj stává čtyřkolka a teď záleží na tom jak moc dobře je ten sytém propracován (dnes je to už tak chytrý že to dokáže dávkovat ruzné síly na určitá kola nebo ti to ten zadek připojí třeba jen při ostřejším průjezdu zatáčky dřív to bylo tak že předek prohrábl dostal jsi dělo na zada a pak se to hlo nicméně system torsen je v určitých situacích někde jinde než haldex) jinak nemusíš až do audi klubu třeba passat 2,8 b5 má též torsenn a poslední věc je ta že to nepomůže vyřešit dotyčnému jeho hučení s pod auta :roll:

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od orison »

Ahoj. Mám výše popsaný problém se zvukem -při prudším přidání výkonu se objeví basové hučení odněkud zespoda vozu pri rychlostevch 80km/h a víc (nelze přesně identifikovat) po přečtení fora jsem usoudil vyměnit setrvačník.Můj mechanik mě od toho zrazuje jelikož to nejeví žádnou souvislost s problémem (neříkám že to nemůže být ono).
Zvedli jsme autu za přední levé kolo, odpojily haldex, zařadili, přidali plyn - poslouchali -nic zvlášního(kolo se točilo a náhon dozadu taky.
Zvedli jsme pravé přední kolo zařadily a přidali plyn -auto se snažilo odjet z heveru !!! zabíralo i levé kolo -Je to normální???
Vím že na pravé poloose je vytažený zadní náhon ale nechápu jak je to přesně udělané a kde bych měl hledat zdroj svého hluku.
Hledám někoho kdo má zkušenosti s 4motion na Sharanu kdo by se na to podíval, poslechnul, poradil jak se toho zbavit.

Sharan 2003 cca 150000 km

díky
Orison

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od abeljozef »

orison píše:Zvedli jsme pravé přední kolo zařadily a přidali plyn -auto se snažilo odjet z heveru !!! zabíralo i levé kolo -Je to normální???

Je to bezna funkcia EDS.

Uživatelský avatar
jena.broda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 05.03.2008 14:47
Bydliště: Doxy CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od jena.broda »

Měl jsi vyplé ESP?

paolo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.04.2011 20:10

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od paolo69 »

Zdarec hukalisti ,tak už hučim taky Alhambra2004 4motion naj 115000km dovoz Italie,předtim alhambra 2002 85kw signo dal alhambra 2003 85kw předokolky bez hučení,nissan pathfinder 2.5|dci 2005 128 kw kolos 11l spotreba ale bez hučeni,tak ted hučim s váma,až na něco přijdu dám vědet.

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od kipo »

Ahojte sharanisti. Včera som si doviezol Sharana 1.9 tdi 85 kw, rok 2001 ,4x4, nefunkčný pohon zadnej nápravy, zistilo sa že sa netočí čerpadlo na haldexe, tak sme ho rozobrali, bolo zkorodované, očistilo sa premazalo, čerpadlo funkčné, po nahodeni na auto, nechcelo isť, bola zlá kostra v konektore na čerpadlo, tak sme to prekostryli od karosérie a čerpadlo funguje, zadnú nápravu už zapína, ale pri zatáčaní začalo niečo v zadu vybrovať a hučať, pri jazde rovno je všetko ok, bolo mi povedané že je vadná spojka haldex, keď sme kontrolovali olej, chýbalo tam 2 deci, čiže tam bolo len 0,5 l, dolial sa olej a pri skúšobnej jazde bolo stále počuť hučanie pri zatáčani. Prišiel som domov, auto stálo asi 3 hodiny, šiel som to skúsiť a už to nehučí, uvidim zajtra, mohlo to hučanie a vybrovanie sposobyť to že tam nebol skoro žiaden olej ?? Dúfam že to už bude ok,zajtra ešte vymením filter, nalejem cený olej nový, teraz sa len dolialo, ale keď dám nový filter tak tam dám celú náplň novú. Dúfam že nebude spojka ko.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od kipo »

Takže hučanie sa vrátilo. Myslel som že to prestalo, ane mýlil som sa. Keď ráno skúšam auto, tak pokial sa nezapoji zadná náprava, tak to pri zatáčaní nehuči ,ale keď prešmykne predok a zadok sa pripojí,tak to začne hučať, potom už je jedno či tahá len predok alebo aj zadok, pri zatáčaní to hučí, keď to ale postojí dlšie, tak to zasa nehučí až kým zezapne zadok, v pondelok asi risklnem výmenu haldex spojky, dúfam že sa to vyrieši, pán od ktorého ju budem mať, mi povedal že za jej funkčnosť ručí, ale že ak ju nahodím do auta a moju chybu to neodstráni, vraj mi už spojku nevezme naspeť, a to je na prd :(
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Rous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.01.2011 06:40

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od Rous »

Mám od včerejška stejný problém, při zatáčení hluk a vibrace od zadní nápravy. Když je auto zvedlé, jede bez problémů na volno, když se ručně blokují zadní kola objeví se hluk a vibrace. Teď mám odpojený konektor na Haldexu a hluk se neobjevuje. Otázkou je zda je závada na Haldexu, nebo diferenciálu. Při projížďce sněhem 4x4 funkční (před odpojením)

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od Rados sv »

:( Kurňa,to je nějaké nakažlivé,ja snad budu radši jezdit jen rovně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od kipo »

Dnes som bol objednať filter, zajtra vymenim aj s olejom a uvidíme, ak nepomože, mam zohnatú haldex spojku, tak sa vymení,a dúfam že pomože. Ak by ste niekdo vyriešili dajte hneď vedieť čo vám to sposobovalo.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od kipo »

Už som dnes vymenil olej aj filter v haldexe, hučanie je asi o tretinu slabšie, aby to hučalo,musím vytočiť až na plno,predtým stačilo na polovicu a už to hučalo, takže výmena oleja a filtra to len zmiernila, ale aspon mám istotu že to je haldex spojkou, že sú lamely v prdeli, skúsim ešte zajtra pojazdiť, ak sa to nezmení k lepšiemu, tak vymením spojku a bude klud.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od M@rty74 »

Předmět: SPOJKA: 4x4 Haldex, hlučnost a jiné závady
M@rty74 píše:Předmět: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon
p.kouda píše:Vibrace a hluky při otáčkách 2 100ot/min až 2 400ot/min u vozidel VW s Haldex spojkou.
Odstranění: vyměnit zadní gumový pružný kotouč mezi hnacím hřídelem (kardan) a Haldex spojkou. Počtem ujetých km a stářím dochází k separaci gumového pružného kotouče a tím k zvýšení hlučnosti.
p.kouda píše:Kontrola funkce spojky Haldex I. (do roku 2003) a II. generace.
1) - spojka Haldex otevřená - vozidlo zvednout aby se kola nedotýkala země.

- nastarovat motor, sešlápnout spojkový pedál, zařadit 1. stupeň a pomalu se rozjet - musí se otáčet všechna 4 kola - přitáhnout na chvilku ruční brzdu a zadní kola se musí zastavit, přední kola se otáčejí dál - jestliže se zadní kola neotáčejí - spojka Haldex je nesepnuta a její funkce je v pořádku.

Jestliže se ale zadní otáčejí je spojka Haldex sepnuta a je třeba hledat možné příčiny závady: zablokovaný ventil hlavního tlaku (čerpadlo), řídící jednotka - J492 Haldex spojky je vadná, spinač kontrolky ruční brzdy je vadný, mechanická závada na Haldex spojce

2) - spojka Haldex - vozidlo zvednout aby se kola nedotýkala země.

- nastarovat motor sešlápnout spojkový pedál, zařadit 2. stupeň, zatáhnout ruční brzdu a nechat spojku pomalu zabrat - motor se musí zastavit - jestliže se motor zastavil je spojka Haldex sepnuta a její funkce je v pořádku. Jestliže se ale motor nestavil je spojka Haldex nesepnuta je třeba hledat možné příčiny závady: zablokovaný ventil hlavního tlaku, řídící jednotka - J492 Haldex spojka je vadná, mechanická závada na Haldex spojce
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Rous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 28.01.2011 06:40

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od Rous »

Hluk a vibrace od zadní nápravy se vystupňovaly natolik, že když byl plný rejd při rozjezdu auto bylo blokováno (jako kdyby byla lehce zatažená ruční brzda). Vyměnil se olej a filtr v Haldexu, při vyjíždění z dílny žádný rozdíl, po ujetí asi 1 km, postupně vibrace a hluk ustupovaly. Jel jsem to projet na stráň pod les cca 20cm sněhu, Haldex fungoval bezchybně, borec co tam stahoval stromy z lesa koukal co dokáže Sharan. Teď mám najeto od výměny oleje 500 km, vše funguje jak má, Haldex jede potichu bez vibrací. Dávám tento příspěvek jako dobrou radu pro ostatní, že to bude jen olejem si nikdo netipoval. První co si každý myslel mechanické poškození diferenciálu.

paolo69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 27.04.2011 20:10

Re: RECENZE 4MOTION: klady a zápory 4motion, pokec o 4M

Příspěvek od paolo69 »

Tak už nehučim ,vyměnena spojka vč. setrvačníku a hučení je pryč ,zatim zdarec a hodně km bez hučení.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“