CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od patper »

Ja jsem si neco podobneho pred x lety spocital u motorky a to byl teprve mazec :!: 8O :adr:

Proto uz nic takoveho nedelam 8)

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od parizek_ltm »

Jojo, jelikoz provozuju i motorku, na ktery najezdim zhruba dalsich 7 tisic rocne, tak to by me z toho asi hrablo. Nicmene proc jsem porad tak chudej, to vim, vozim si pr**l na vsem moznym :mrgreen:
Motorka ma nastesti prijemnou spotrebu, prumer 4,5l / 100km a umi i min

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od patper »

parizek_ltm píše: Motorka ma nastesti prijemnou spotrebu, prumer 4,5l / 100km a umi i min
Tak to se mas - ja tam byl pri pohode kolem 7-8 a kdyz jsem kravnul ,tak dobre pres 10l :adr:

Sorry za OT

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Shemik »

bassorius píše:No Shemiku, krásně jsi to spočítal. Jo je to dost drahej špás. Kdyby si to takhle člověk spočítal předem, tak si jakživ žádné auto nekoupí. Tady musí člověk přestat myslet a kochat se pouze krásnou představou. Proto sněme dál a raději nic nepočítejme.
Já sám si vše detailně zapisuji do Excelu a listům, které zobrazují celkové součty se vyhýbám. Nedávno jsem na takovýto list nedopatřením koukl a musel jsem si dát láhev vína.
J.B.
Mas pravdu cece, vedet tohle predem, tak auto snad ani nekoupim :lol:
Ale stejne jsem za ten muj korabek rad :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Jose1 »

Jéžišmarjá..... 8O
No to jsem neměl vidět. Šemíku :!: Můj klidný spánek je tvojí zásluhou v nenávratnu.
Kecám, zajímavé zjištění, jsem rád, že se tady k tomu někdo odhodlal. Já bych to nikdy neudělal, už ze své bordelářské podstaty.
Co bych jen asi poznamenal....
Myslím, že ten výpočet má nějakou informativní hodnotu i pro nás OSVčka, co používáme auto k firemním účelům. S těmi náklady jsme na tom podobně. A teď ještě na tu cenu za kilometr narazit takovou částku, aby si to auto po 10ti letech vydělalo na svého následovníka.
Takže při naježděných 250 000 km narazit tak ze dvě kačky a máme na další auto. Z toho mě tedy vychází, že mnou účtovaná částka 8,-Kč/km je zcela adekvátní a jestli bude někdo vypiskovat, ukážu mu tvůj elaborát. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od bora »

... no, momentálně jsme ve firmě s částkou za km na hodnotě 10,90 Kč a nevidím důvod proč bych se styděl.
Jako podnikatel ještě připočítej silniční daň.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Jose1 »

....já se rozhodně nestydím, to jsem neřekl..... :D
Já jenom, když někde, někdy, vypíšu cesťák zákazníkovi, tak valí oči a řve tolííík??
Jo máš pravdu ještě silniční daň. Abych byl přesný, tak účtuji mezi 8-10 Kč/km, podle xichtu. :wink:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Shemik »

JJ, je to palba a pri tom podnikani se verim dostanete na castku kolem tech 10 Kc/km v pohode 8)

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Peters »

panove, to jste jeste v pohode. Kamarad si koupil ojetinu za 200.000 a najel za prvni rok jen 5 tkm, dalsi nebude lepsi :-) To by mohl jezdit taxikem a jeste chtit po ridici, aby mu chystal snidani. :-)

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od keri »

Tak mi to vychází přibližně na 5,38 Kč/km, ale předpokládám, že se to bude ještě o něco snižovat. :lol:

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Shemiku, hrůzný výsledek. Ten Pažout je neskutečně neekonomický. :D

Ba ne, vážně zajímavý výpočet. Trochu se obávám, že při stáří auta nad 8-10 let bude počet těch neplánovaných oprav stoupat a 50kKč je dost podstřelených.

Můj názor je, že pokud se v autech nehrabeš, je velmi smysluplné auto prodat už třeba po 6 letech a koupit novou mladší ojetinu. Sice to znamená další jednorázový výdaj, který ovšem může být výrazně kompenzován cenou ušetřených nenadálých oprav a nižší spotřebou.

Zbytek částky je třeba přičíst na vrub vyššího komfortu. Ale myslím, že to cenu kilometru nezvýší až tak nehorázně, jak by se na první pohled zdálo.

Takto to alespoň realizuju já, tak nějak intuitivně po ca 4-5 letech. Nikdy jsem si podobný výpočet nedělal, ale vím, že třeba 7-letou Zafiru jsem prodával v době, kdy mi už pravidelné neplánované výlohy klepaly na peněženku. A to byla teprve v polovině tvého předpokládaného věku!

Já vím, byl to jen Opel. Jenže poloosy, výfuky, klimošky, brzdy atd. prostě neokecáš a ve výpočtu na ně vatu nevidím.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od bora »

souhlasím s "GA", pokud je to jem trochu možné tak je lepší ojetinu vyměnit za mladší ojetinu, praktikujeme to na firmě stejně, koupit (pokud možno dobře) ojetinu cca 3 roky starou a za 4 až 5 let to poslat dál (dokud má ještě nějakou hodnotu)
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Shemik »

JJ, kuci, vice mene s Vama souhlasim. Ja jen desne nerad absolvuji ten proces hledani dalsiho auta a tech veci naslednych, jako proverovani, doladovani, prevodu, uradu, atd atd, takze tak nejak podvedome razim filozofii, "dokud slouzi, tak neni duvod ho menit", ale mate pravdu v tom, ze prodat ho o neco driv muze byt vyhodnejsi. Je i dost mozny, ze me casem neco presvedci, jako jak pisete, spotreba, modernizace, atd atd, ale je taky fakt, ze i ted po 2 letech, co ho mame, se na to divam, jako ze jsem jsme si nedavno koupili auto, takze mame na dlouho vystarano, ale to taky je asi takove to podvedomi, ve kterem jsem vyrustal. Muj tata ma ted 3ti auto za svuj zivot cili za cca neco pres 40 let co jezdi. Mel S105, pak S120 a ted P205 a vzdycky byl spokojeny a auta mu slouzila dobre a pri tom je vzdycky dojizdi az do jejich uplne smrti :lol: No uvidime, nevylucuji, ze nekdy muze preskocit jiskra na jine auto, nicmene mam ho 2 roky, takze pokud nebude zavazny duvod, tak minimalne ty 3-4 roky ho menit nechci, kor, kdyz jsme s nim fakt spokojeni :lol:

ZDEMI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.08.2021 00:40

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od ZDEMI »

Mám to tak jak říká Shemik "desne nerad absolvuji ten proces hledani dalsiho auta a tech veci naslednych...", ale asi v ultra konzervativní podobě. Předchozí auto jsem měl asi 7 let, najeto přes 200t a ač šlo o Fiata (Brava, 1,2), naprostá spokojenost, dokud se nazačala sr*t elektrika. Aktuálně VW Passat 1,9 74kW, 2005, koupeno 2008 při cca 114 t. km. Dnes na budíku svítí 534645km a kdyby nebyly na výměnu všechny dveře (klempíř říká, že auto muselo být pěkně bourané, protože passaty takhle nereznou), nevěděl bych, že potřebuju nové :-) Mé náklady na 1 km jsou 3,44Kč. Asi se tenhle pašík povedl, páč na motor jsem sáhnout nemusel (krom lití nafty, pravidelné výměny oleje po 15-ti tis.km, rozvodů). Jediná "vážnější" závada se objevila v r 2011 a to oprava alternátoru za 6600,-Kč. Jinak zatím vše drží (ano, vč. spojky, turba, vstřiků....). Za spotřební záležitosti považuji destičky, kotouče, přední náprava (náprava a přední kotouče výměna 3x, ostatní jsem nedohledával).
Teď řeším co dál.... udržovat při životě aktuální vůz, nebo se poohlédnout po něčem novějším? Můj "ministr financí" říká, že i přes očekávané vysoké náklady se vyplatí držet při životě to, co funguje (páč ze zkušenosti očekává, že to bude fungovat stejně spolehlivě další roky), mé ego už by se chtělo vozit v něčem novějším, modernějším...
Sám jsem zvědavej, kdo vyhraje :-)
Uvítám každý tip na podobně spolehlivý kočár a předem za něj děkuji.

ZDEMI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.08.2021 00:40

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od ZDEMI »

Tu záhlaví tabulky nákladů...
DSC_7524[1].JPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“