CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Jose1 »

Ještě mě napadá, že by se tam měla rozhodně promítnout cena, za kolik je auto prodáno, aby se kruh uzavřel. Tak jak to má spočítaný Jenda. Což samozřejmě nelze, jelikož k prodeji ještě nedošlo. Ale dosadit by se tam mohla a měla alespoň předpokládaná prodejní cena. Ovšem to nevím, jak ji stanovit. :)
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Tommate »

taky maslím že absolutní cena se dá spočítat až po prodeji auta, nazval bych to "momentální cena" 8)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od ifos.cz »

Jose1 píše:Docela by mě zajímalo kolik si účtujete zákazníkovi vy ostatní. Myslím, že by taková zkušennost mohla zajímat více OSVČek. Vytvoříme kartelovou dohodu :D
Osobne zakaznikovi uctuju 10 Kc/km mimo mesto, doprava po meste je u mne zdarma (resp. je zapocitana v cene samotne opravy) - bydlim v mensim meste, takze to jde a mistni zakaznik je spokojenej, ze mu neuctuju kilometry.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Jose1 »

Ifos
Ve městě to účtuji stejně, jako ty - rozpustím dopravu do hodinovky.
Mimo město zatím 8,-Kč ale čekám, jak dopadne tahle anketa a pak se asi zamyslím.....
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od ifos.cz »

Taky jsem pocital 8,-Kc/km, ale to jsem jeste jezdil se Skatuli (Suzuki Wagon R+ 1.3i) a ta mi zrala do 7 litru na 100 km mesto - nemesto. S porizenim Alhambry, navic s benzinovym dvoulitrem jsem proste aspon trochu zdrazit musel a stejne si myslim, ze jeste cast dopravneho rozpoustim i v hodinovce mimomestskych ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
jiri.phill
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 27.05.2008 17:10
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od jiri.phill »

Tommate píše:taky maslím že absolutní cena se dá spočítat až po prodeji auta, nazval bych to "momentální cena" 8)
Muj hruby odhad je okolo 500 kc/km, ale jde to s kazdym dnem dolu :-)
Life is too short to drink bad wine.

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od bassorius »

Tak to vypada, že Jiri je absolutní vítěz. 500Kč/hod. Zajímalo by mě jestli, je mezi námi nějaký analytik, který by vypočítal nejvýhodnější pořizovací cenu auta + dobu jeho provozu + následný jeho prodej. Na kolik by se tento ideál vyšplhal - Kč/km (bez podnikání a potom s podnikáním).

JB
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od jenda »

bassorius píše:Jen tak pro zajimavost můj Forman 135L - mám ho 16let - 250000km, 3,35Kč/km. Bohužel tchán do něj před půl rokem vrazil 15000Kč...mohlo to být lepší.

JB
S Formanem který jako nový bylo moje služební auto, jsem na tom byl ještě lépe koupil jsem ho v r 1996 za 100 000 kč jako tříletého se 120 000 km na tacho , ve skutečnosti měl tak o 15 000 km víc, za dalších 7 let jsem s ním najezdill 150 000 km z toho cca 40 000 jsem najezdil pro bývalého majitele - mého zaměstnavate, takže mi ho defakto zaplatil zpátky a ještě jsem ho jako desetileté auto prodal za 30 000 Kč, takže u tohoto auta byly náklady na kilometr nižší než cena paliva na kilometr. Za celou dobu provozu se na autě dvakrát měnily brzdové destičky, jednou čepy a přední tlumiče, třikrát řachlo těsnění pod hlavou. Auto s tak nízkou celkovou cenou za km už asi nikdy mít nebudu. Takže odhaduje že cena 1 km by při dnešní ceně benzínu by byla cca 1,50 koruny. Průměrnou spotřebu jsem u něj měl na začátku kolem 6,1 l/100km ale když šel z domu tak už žral asi 7,5 l/100 km, ale to měl prasklé těsnění pod hlavou a špatnou hlavu, v tomto stavu jsem najezdil posledních 10 000 km.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
jiri.phill
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 27.05.2008 17:10
Bydliště: Olomouc

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od jiri.phill »

bassorius píše:Tak to vypada, že Jiri je absolutní vítěz. 500Kč/km. Zajímalo by mě jestli, je mezi námi nějaký analytik, který by vypočítal nejvýhodnější pořizovací cenu auta + dobu jeho provozu + následný jeho prodej. Na kolik by se tento ideál vyšplhal - Kč/km (bez podnikání a potom s podnikáním).

JB
No uz to kleslo - najel jsem pres leto dalsich par tisic km a tak uz jsem na 50Kc/km :-)
pomer klesa s kazdou nadrzi :-)
Life is too short to drink bad wine.

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Anketa - absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Snažím se do Sprintmonitoru cpát všechny náklady na mazlyka a po najetí cca 3.500 km to vychází na 36 Kč/km. Počítám "odpis" 25% pořizovací ceny ročně ale doufám že za 4 roky za něj ještě nějakou tu kačku dostanu, což finální cenu kilometru ještě sníží. Minulé auto jsem po 5 a půl letech prodal za cca 30%, takže roční odpis byl jen asi 12%.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Shemik »

EXTRA MEGA GIGA UTRA TOTAL ABSOLUTNI VYPOCET CENY 1 KILOMETRU :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tak ja jsem si kucka taky spocital cenu na km a to sice orientacne, ale jeste trochu absolutneji a na celou dobu pouzivani zakoupeneho vozu :lol: Zahrnul jsem tam totalne vsechno, ne jen nakupni cenu auta, servis, dily, palivo atd, ale i takove ptakovinky jako voda do ostrikovacu, mycka, naklady na parkovani, dalnicni znamka atd atd, je to ho fakt hodne a tyto veci v taxiku, nebo autobusu MHD nepotrebujete :lol:

Vypocet jsem pojal na celou dobu co auto budu mit najednou, protoze vypocitavat to pouze ze soucasnych podkladu mi o skutecne cene na 1 km u konktertne tohoto vozu moc nerekne. Presneji receno podle Bassoriusovy tabulky se ta cena vyvyji v case, takze se neustale meni, tak jsem se ji pokusil spocitat jako pevnou cenu na dane auto za obdobi, po ktere budu auto vyuzivat. Auto jsem koupil jako cca 4-lete a budu ho mit cca 10 let. Beru to nejak beznym realnym modelem s idelanim prubehem, takze nezapocitavam nahle katastrofy typu bouracka na odpis, kradez a podobne, protoze to uz bysme se nebavili o cene na kilometr, ale o tom, ze zivot je svine :mrgreen:

Budeme tedy vychazet z priblizne kompletnich porizovacich provoznich i likvidacnich nakladu. Proste MIT AUTO versus NEMIT AUTO. Samozrejme, ze jine zpusoby dopravy jako MHD, Taxi, Stop, Peskobus atd atd take stoji nejake penize, ale to ted ponechame stranou, nas zajima cena dopravy autem. Castky beru v nakladech bud jednorazovych, intervalovych, nebo na dobu celych 10ti let. Na konci odectu nejakou zustatkovou hodnotu auta, kterou za nej (mozna :lol: ) dostanu, az ho prodam jako skoro strep do bazoze typu AAA, pro dalsi zoufalce, kteri musi nejak zacinat, stejne jako ja kdysi :mrgreen: Neberme v potaz, ze se nektere ceny nekterych veci zmeni nejak jinak, vice ci mene, nez jsem zhruba pocital, jde jen o orientacni a individulani vypocet, takze ho nijak nepreanalyzovavejte, protoze tento muj vypocet se neda brat nijak univerzalne, jako Bassoriusova tabulka, protoze zahrnuje spoustu veci, ktere by se jinych lidi vubec nemusely tykat, jako treba verejne parkovani, mycky, naklady na garaz, uver, atd atd a zrovna tak nekdo jiny by tam mohl mit veci, ktere se netykaji me. Takze na jineho ridice s jinym zpusobem nakupu a uzivani auta, by se musel udelat, treba podle stejneho modelu, ale novy individualni vypocet.

Jak jsem postupoval. Nezahrnoval jsem tam nenutne picicandy, jako nejake ty doplnky, jako jsou ruzne potahy, drzacky na mobily-navigace, a vselijake blbosti, kterych si do auta take za rok koupim dost, ale jen veci ktere pro provoz ja osobne povazuji za vice ci mene nezbytne. Take jsem tam nezahrnul veci jako pojisteni havarie, kradeze a mozna jeste nekolik dalsich. Take neberme v potaz, ze nektere veci si nekteri lide udelaji doma sami, nekdo nedava do ostrikovacu ostrikovou kapalinu, ale pres leto treba jen vodu, nekdo meje auto za barakem, nekdo ma drobet levnejsi servis, protoze si leccos udela sam atd atd, takovych drobnosti samozrejme bude vic, ale vesmes se jedna o veci, ktere v jednotlivych polozkach diky svoji cene, cenu na km z hlediska dlouhodobeho horizontu 10 let, neovlivni nijak vyrazne, nebo rekneme v jednotkach, max desitkach haleru a ze by nekdo mel nejak vyrazne jinak uplne vsechno, take tak moc pravdepodobne neni, precejen ceny takovych tech zakladnich veci, jako dilu, paliva, pneumatik, servisu atd atd, pozivame v tehle zemi tak nejak podobne. :lol:

Posledni poznamka je, ze tento konkretni vypocet se samo tyka meho cili nevydelecneho (nedavam si auto do nakladu, pac se mi pri mych nakladech na podnikani vic vyplati pausalni zdaneni) a rodinneho pouzivani auta. Samo pokud bych si autem vydelaval penize, tak by cely vypocet vypadal uplne jinak, ale v takovem pripade by asi uplne jinak vypadal i typ auta, jeho cena, pouzivani a od toho odvozene veskere naklady a finance s nim spojene. Takze asi tak :lol:

Takze pojdme na vec:

250.000 cena vozu (bezna bezucelova pujcka u KB ve vysi ceny auta)
130.000 cena uveru (uver byl ve vysi 250.000, ale bance pri beznem RPSN bezucelovych uveru kolem 15%, vratim o zminechch cca 130.000 vic)
840.000 palivo (pri mych neco pres 2.000 km/mes to cini cca 25.000 km/rocne, tedy 250.000 km za 10 let. Pri spotrebe cca 10l/100km, zamerne to trochu nadsazuji, ale i tak je potreba videt, ze jezdim v drtive vetsine v prazskych kolonach, se skoro stale zaplou klimou a s automatem) je to neco pres cca 200l/mesicne, coz je 2.400 l/rok, coz je 24.000 l/10let. Ted to prepocitame na penize. Berme v potaz jen nejake priblizne zdrazeni. kdybychom vychazeli z toho, ze za poslednich 10 let se zdrazilo o cca 10 Kc/l, tak pokud by to pokracovalo cca stejne, tak pocitejme cenu z cca 30 az 40 Kc za litr, takze prumer by byl cca 35 Kc za litr. Cili 24.000 litru krat 35 Kc nam to hodi zminenych cca 840.000 Kc za 10 let.
120.000 naklady na garaz (platim za ni 1.000 Kc/mes, coz by mohlo byt i vic, ale nejak jsem to nenatahoval, takze 12.000 rocne, tedy 120.000 za 10 let)
55.000 povinne ruceni (cca 5.500/rok krat 10 let)
50.000 pneumatiky (Za tech 10 let cca 3sady letnich a 3 sady zimnich - na kazde neco pres cca 3 roky nove. Cena jedne sady kolem, nebo mirne pres 8.000, coz cini cca necelych 25.000 na letnaky a 25.000 na zimaky na celych 10 let.)
50.000 rozvody (kazdych cca 90 az 120 tis km, takze za tech 10 let me nejspis 2x potkaji, po cca 25.000)
50.000 pravidelny intervalovy servis (jako jsou vsechny kapaliny, oleje, naplne, vsechny filtry atd. Jeden servis me stoji cca 4.000 Kc i s praci, vsema filtrama kapalinama, naplnema atd atd. Musim ho udelat kazdych 20.000 km, coz je pri poctu km mesicne, ktere najedu cca 12x za 10 let, coz cini zminenych cca 50.000)
50.000 bezny drobno-zavadovy servis (ja toho na tomto aute zatim moc nemel, i kdyz uz sem tam take neco, ale to asi zname kazdy, takove ty centraly, okenka, moturky ostriku, sem tam zarovka, proste do toho roka se sem tam neco z techto picicand, kterych je v aute milion, neco podela a co nejde spravit doma, se musi treba aspon castecne koupit. Jak rikam, zatim se me to moc netyka, ale casem to jiste prijde, z minulych aut to znam velmi dobre. Takze tohle myslim take tech cca 5.000 Kc rocne udela)
50.000 relativne vyjjimecna, ale ne vyloucena drazsi oprava (za tech 10 let a take s ohledem na celkove stari auta, coz v mem pripade ke konci bude 14 let, je celkem pravdepodobna rekneme jedna nejaka drazsi ci dve relativne drazsi opravy, typu motor, prevodovka, turba, ridici jednotky atd atd. Napriklad treba u Sharana jsem kdysi dal cca padika za repas automaticke prevodovky, nebo u Pazouta mi pred cca rokem nabourali elektricky posuvny dvere, tak takoveto veci mam na mysli v teto polozce)
20.000 doladeni auta (ne vzdy, ale vetsinou po koupi - dodelani a doinstalace ruznych veci jako tempomat, alarm, xenony, denni svetla, ... atd atd)
25.000 mycky, uklidy atd (vezmeme-li mycku min jednou mesicne po 100 Kc, coz je cca muj interval, tak je to 1.200 za rok a 12.000 za 10 let. Podobne naklady mam na obcasny profesionalni uklid auta od firmy, takze take cca, nebo neco pres 12.000 Kc za 10 let. Jak na myti, tak na uklizeni nemam moc cas, ale hlavne ani prostory, pac u nas ve dvore se to nesmi a jezdit nekam k lesu s kyblem proste neni pro me, proto to take povazuji za relativne nutny naklad. A take z uvedenych prostorovych duvodu zde pro me neni argument "myji doma zdarma" atd, nehlede k tomu, ze i doma voda, sampon a cas neco stoji.
15.000 dalnicni znamka (uplynule 2 roky sice stala 1.000 Kc, ale ted uz jde na 1.200 a casem jeste nejspis vyleze jeste vys, za 10 let verim, bude stat dvojku s prehledem, takze to beru nejakym odhadem prumeru i s ohledem na predpokladany narust ceny cili prumerne cca 1.500/rok cili 15.000 za celo dobu)
15.000 verejne parkovani (proste to patri k memu zivotu a je to take nutny naklad. 1.500 Kc rocne, nebo li neco pres 100 mesicne opravdu proparkuji na placenych parkovistich v Praze)
10.000 STK + emise (cca 2.000 Kc kazde 2 roky)
10.000 kapalina do ostrikovacu (cca 1.000 Kc rocne, mam rad ciste okno a na kazdem steraci 5 trysek :mrgreen: )
10.000 sterace (dalsi spotrebni zbozi, cca jednou rocne nemenim jen gumicky, ale cele sterace, protoze jejich soucasti jsou i ostrikovaci trysky, ktere take casem trpi a sterace po case i reznou a tak. Kvuli tryskam nemohu pouzit aerotviny, takze je holt jednou za cas musim menit. Pocitam sice 1.000 rocne a oni stoji o neco vice, ale zase je nemenim uplne kazdy rok, ale rekneme prumerne o neco mene, nez jednou rocne, takze za tech 10 let to tech cca 10.000 udela)
10.000 pneuservis (nepocitam sem tam nejaky defekt, ale pravidelne prezouvani, tj. 2x rocne po cca 500 kc, tj 1.000 Kc/rok, cili 10.000 za celych 10 let a nepocitam ani pripadne zdrazeni teto sluzby v case)

Takze
1.765.000 celkem (v tomto momente souctu, jsem auto chtel prodavat, ale manzelka me zase schladila :mrgreen: )

Jiste jsem na nejake dalsi veci, podobnych cenovych relaci zapomel, ale pro orientacni vypocet by to myslim snad mohlo stacit.
Ted od toho odectem zustatkovou hodnotu vozu po jeho prodeji.

65.000 nasledny prodej vozu (tak tyhle drobny jsou jedina castka, ktera se mi po ukonceni pouzivani auta vrati :mrgreen: Samo dneska asi tezko rict, ale predpokladejme, ze za 8 let, za 14ti lety eMPeVecko jeste kolem nebo neco pres padika dostanu)

Takze vysledkem je cca
250.000 km za 1.700.000 Kc, takze skutecna cena meho jezdeni je cca 6,80 Kc/1km :!: :mrgreen: :? :lol:

Takze to je muj hruby a orientacni vypocet naprosto totalni ceny na 1 km, pri zahrnuti vseho, co s provozem auta souvisi a na co jsem si vzpomel. A i kdyz jsou vsechny castky opravdu hooodne orientacni, tak bych rekl, ze vysledek na 1 km je o hodne presnejsi, diky zapocitani vseho, co s provozem myho auta souvisi. Samo znovu zduraznuji, berte to s rezervou, je to jen orientacni vypocet a hodne jsem u toho zaokrouhloval, i kdyz pravda, vetsinou dolu. Ale s vecma jako parkovani, dalnicni znamka, mycky a podobne picicandy, kterych se kolem auta vyskytuje a pouziva asi milion, by to podle me byt daleko realnejsi vypocet, nez jen nakup auta, palivo a servis, jak si mnozi mysli, ze staci pro zjisteni ceny, za kterou opravdu jezdi :lol:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od parizek_ltm »

wau, tak ta pujcka me dosti zarazi. Ja to mam daleko, daleko vyhodnejsi pri podobne castce :) Je jasne, ze je to kvuli delce, ale preplatit polovinu pujcky, to je lichva.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od Shemik »

Je to lichva no, to vis, ja v te dobe jeste splacel Sharana, necelych 8.000 mesicne, takze jsem si nemohl dovolit to same i na Pazouta, tak jsem to tam musel snizit delkou pujcky, diky ktere jsem tam dostal na neco pres 5.000, ale je to na 6 let. Takze proto to preplaceni. Jinak je to normalni bezucelova pujcka z KB, zadni Providenti a podobna lichvarska svoloc. No ale mas pravdu, co si budem povidat, banky jsou taky svoloc, i kdyz zaplat pambuh za ne, jinak bych jeste nejspis jezdil v nejakym kepliku z acek :lol:

Jinak ale kdyz to vezmes z hlediska tech provoznich nakladu auta, tak to preplaceni je 130.000 z 1.765.000, takze je to celkem zanedbatelna castka :lol: Dela to cca 50 hal/1km, takze i kdybych na auto mel vatu v hotovosti, tak bych jezdil za cca 6,30 Kc/1km, coz je zanedbatelny rozdil :lol: Nejvetsi palba je nakup auta a palivo a to ostatni uz se nascita. :lol:

Ale statisticky vzato je to celkem sranda, covek by nikdy nerek, ze muze proparkovat 15.000 a to parkuju celkem vyjimecne, nebo vystrikat na okno 10.000, nebo 25.000 promejt a prouklizet a to jsou castky jen za 10 let. Vem si kolik toho do auta narves za celej zivot. Vem si to od 20ti let do cca 70ti, takze tyhle sumy 5x znasob, pak na to okno vystrikas 50.000 a v mycce s ulidem nechas 125.000 :mrgreen: Celkove naklady, kdyz nebudu pocitat porad pujcky a par kravinek ale stejne budou kolem toho 1,5 milionu na 10 let, takze za zivot mi, to "s rezervou" hodi neuveritelnych skoro 8.000.000, kuwa, za to by byl barak jako vino :lol:

Takze dneska je mit auto dost luxus :lol: Ja kdyz jsem to secet, tak jsem ho chtel prodat a chodit pesky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od parizek_ltm »

Doba je hold takova a to si vem, ze muzes jezdit sockou :lol: coz treba spousta lidi nemuze.
Kamarad hold rika svata slova " Auta jsou zelezny kravy, co nedoji, respektive doji penezenku" :D

Uživatelský avatar
bassorius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

Re: CENA PROVOZU VAŠEHO AUTA: absolutní cena jízdy za 1km

Příspěvek od bassorius »

No Shemiku, krásně jsi to spočítal. Jo je to dost drahej špás. Kdyby si to takhle člověk spočítal předem, tak si jakživ žádné auto nekoupí. Tady musí člověk přestat myslet a kochat se pouze krásnou představou. Proto sněme dál a raději nic nepočítejme.
Já sám si vše detailně zapisuji do Excelu a listům, které zobrazují celkové součty se vyhýbám. Nedávno jsem na takovýto list nedopatřením koukl a musel jsem si dát láhev vína.

J.B.
S pozdravem
J.Bassorius

VW Sharan 1,9TDI 85kW AUY, model 2001

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“