ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Zkus oměřit konektor P7 pin 7 (dveře řidiče) a pin 6 (spolujezdec, zadní dveře) proti +12V.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Kenedi »

ktorý to je presne? hrám sa s tým spínačom ale nejde to odkrútiť. zrazu sa auto odomklo celé keď som skúšal odomknúť
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Ehm, ruce rychlejší než hlava :oops: - konektor P7 na centrální elektronice vlevo pod volantem

Spínač vypadá takhle https://www.autokelly.cz/Product/XS-118939030/1949220" onclick="window.open(this.href);return false; po stranách má packy, za který drží v kastli, opatrně, ať je neulomíš
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Kenedi »

tie spínače už som dva vybral prefukol contact sprejom. skúsil som zamknúť a svetlo sa vyplo a keď som pustil zaplo sa 3 z 4 dverí. zatiaľ som na spolujazdcovych

a ten konektor p7 je niekde ako sú poistky?
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Kenedi »

našiel som ten konektor. na tam veľa pinov. keď ho vytiahnem tak potom asi merať rovno danú pozíciu. skúsim zajtra. ak sa to dá nejaký návod s foto že ako čo. ďakujem
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Pokud teda s odpojeným konektorem, tak měřák na "pískání" a měřit proti kostře. Samozřejmě bez zapnutého klíčku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Pivoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.10.2018 18:23

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Pivoj »

Zdarec, před pár dny jsem koupil Alhambru a přihlásil se na tohle fórum, kde jsou skvělé informace a za to mockrát díky. Nedávno jsem objevil, že mám docela na kaši elekriku v dveřích za řidičem, takže to hodlám předělat a pokud možno co nejlépe. Takže se chci zeptat, jestli náhodou někdo z vás neví jaký druhy pinů jsou v těch zásuvkách popř. kde se dají objednat? Tenhle dotaz jsem tu už parkrát našel, bohužel nezodpovězený. Pokud ano, tak omluvte mojí nováčkovskou slepotu a nasměrujte mě prosím.

Díky
Seat Alhambra 1.9 TDI 96 kw r.v. 2004

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od hiero »

tu mas http://aci.sk/seat-seat-alhambra-8-2000 ... 72730.html ale je to ranec volakedy sa dalo aj s konektorom za 40 eciek neviem co sa stalo

Pivoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.10.2018 18:23

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Pivoj »

hiero píše:tu mas http://aci.sk/seat-seat-alhambra-8-2000 ... 72730.html ale je to ranec volakedy sa dalo aj s konektorom za 40 eciek neviem co sa stalo

Díky. Tyhle sady už jsem taky našel, ale přišlo mi to zbytečně drahý. Každopádně jestli se nedaj sehnat samotné piny, tak potom asi stejnak šáhnu.
Seat Alhambra 1.9 TDI 96 kw r.v. 2004

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od hiero »

takze som si rekonstruoval kablovacku lp dveri. bol to poriadny pakec hlavne vytahovanie pinov. robili sme to dvaja so synom a zabrala to pol dna. na aute by som to neurobil preto som celu kablovacku vybral z dveri...opravna sada od Vema nenormalny peniaz..
Přílohy
IMG_20191027_080947.jpg
Naposledy upravil(a) hiero dne 28.10.2019 14:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Piny se sehnat dají, mě připadají stejné jako k autorádiu https://www.ahifi.cz/vyhledavani/vyhled ... o+konektor" onclick="window.open(this.href);return false;

Otázkou je, jestli se vyplatí měnit aktuálně vadný vodič, nebo to vzít z jedné vody načisto, protože podle zákona schválnosti se za měsíc po opravě ulomí další vodič
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od hiero »

noo prave preto som to zobral ako pises a ako sa u nas hovori od podlahy...prestalo mi ist ovladanie praveho zrkadla a po obnazeni zvazku vtom husom krku som zistil ze tri vodice su zlomene niekolko ich bolo opravovanych spajkovanim a predlzenim a na dalsej polovici je uz popraskana izolacia.....hej piny sa daju zohnat mali by to byt tieto mini iso samec https://www.omegasecurity.sk/product/28 ... dFavorites problem je ze nemam ani poriadne krimplovacie klieste ale uz so synom natom pracujeme takze ten nenormalny peniaz za tu opravnu sadu nebudem musiet zaplatit. inak tie vodice v opravnej sade maju izolaciu z makceneho pvc je to nenormalne ohybne a pruzne a samotny vodic je zmotany z velkeho mnostva by som to nazval vlasocnic z medi a neviem ci nie su aj postriebrene lebo v sade su len dva prierezy a to 4 s vacsim prierezom a ostatne s malym.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Zajímalo by mě, jestli by tyhle vydržely víc, měly by také být z většího množství slabších drátků a mají silikonovou izolaci, takže by měly být ohebnější https://www.peckamodel.cz/produkty/rc-m ... ove-kabely" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od hiero »

ano tie su dobre poznam ich nakolko sa venujem aj rc modelarstvu...

trondam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.04.2020 19:02
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod.,

Příspěvek od trondam »

goodtown píše:
22.04.2011 17:19
Zdravim vsechny,
mam takovy dotaz, po navsteve servisu me prestalo fungovat stahovani okna u ridice. Misto toho zacnou blikat vystrazny blinkry.
Byt v servisu delali neco s ele. dusovali se, ze to s tim nema souvislost. Dneska jsem tam byl znovu a zadnou viditelnou zavadu nenasli.
Doporucil me (po te co to jeste jednou prohlidnou, ted na to nemel cas)asi nejvhodnejsi cestu nejmensiho odporu a to do origo servisu, ze by to mohla byt centralni jedntoka comfort. Jestli to nepletu, moc tomu nerozumim. Nesetkal jste se s tim nekdo? Nemate poneti, jestli nahodou pri trose fantazie nejak nesouvisi stahovani okna a blinkry?
Dekuji za odnety ci rady jak na to.
Ahoj, vím,že tvůj dotaz na stahování skla řidiče a blikání výstražných světel je již letitý, ale je to jediná zmíňka o tomto problému který jsem dohledal. Mám naprosto stejný problém. Bohužel jsem nenašel na tvůj dotaz žádnou odpověď. Proto se chci zeptat, zda jsi to nějak vyřešil a případně jak? Díky moc za případnou radu. Ahoj Tony trondam@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“