ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Peters »

MartinZima píše:Zdravím majitelé Sharanů,mám tu jeden kousek r.v.2000,,,1,9TDI,81 kW,chtěl bych vás poprosit,jestli nemáte někdo zkušenost s touto závadou?
:arrow: Svítí kontrolka ABS
:arrow: Nefunkční ventilátory chladiče
:arrow: Nefunkční blinkry
VAG samozřejmě žádnou závadu nepíše (stará elektroinstalace),a praská pojistka,ale neřeknu jaká,nemám auto zrovna k dispozici,jen se ptám,než se na to vrhnu,děkuji za radu.
Ad ABS) bud skutecne vadne snimace ABS na jednotlivych kolech nebo staci jen vycistit po zime (obcas muze pri "srackach" na silnicich jen poblikavat a nesvitit naplno)
Ad ventilatory) muze byt i spaleny, uz jsem jeden musel menit, zkus do nich pustit 12V a uvidis :-), pripadne pojistky nebo spinaci rele, pripadne snimac teploty (je jich vic)

Jinak pruchodky na zadnich dverich, pokud to neudelate poradne jako Pistahuf (komplet nove draty, Pistahuf respect!!! - me se do toho nechtelo...), tak se problem projevi za nejakou dobu znovu. Letovani je tvrdy spoj, na tak namahanem miste se projevi - tak do roka az dvou urcite (vlastni zkusenost :-(

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

Maron píše:Ahoj lidi.
prosím o radu. Přestalo mi chodit stahování okna na LZ dveřích u Galaxy model1. Podíval jsem se do průchodky a našel přerušený drát /viz příloha/

Myslím, že to udělal někdo úmyslně, protože byl druhý konec ohnutý a zastrčený zpátky aby se to nešluslo. To prase to ale ani neizolovalo.
Otázkou ale je, co je to za drát? Podle průřezu to bude asi něco silového, moc se v tom nevyznám- poraďte mi pls, od čeho je?

Zatím jsem dalšího nic nenašel, budu sundavat tapecírunk a pátrat dál.
Díky Maron
LZ dveře.jpg
Ten pretrhnuty kabel je hlavne napajanie riadiacej jednotky el. okna ale pozor zo svorky 30 takze je pod napatim aj pri vypnutom zapalovani. Takze pozor aby ti to neiskrilo. Presne ako pisu ostatny NEPAJKOVAT na miestach ohybu v prechodke lebo sa to zlomi na mieste kde konci zaliatie cinom.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

dolcett píše:Please HELP! Hledam a hledam a nemuzu najit "staly proud" - je to zluto-cerveny kabel, nejde mi dozadu zadny proud, ani do 5.dveri (problemy s klikou a otviranim), ale ani do zasuvek na druhe strane. V pojistkove skrini jsem takovy symbol nenasel, kde jinde to najdu? Uz to vidim ze to bude nejaka prkotina ale kam se kouknout....
Takze zamok zadnych dveri otvara motor V 120. Na jednej strane je prizemneny modro cervenym kablom na druhej stane ide cerveno zlty kabel cez 5 pinovy konektor 5f (v D stlpiku) pin 2 do centralnej elektroniky na konektor P5 pin 3. Samotne odblokovanie dveri iniciuje centralna elektronika pivedenim +12V na motor V120. Tento podnet na odblokovanie prichadza od spinaca (tlacitka) E165 (to je mechanicky naviazane na madlo zadnych dvery). E165 je na jednej strane cez cierny kabel prizemneny a z druhej strany spinaca (tlacitka) ide hnedo zlty kabel po konektor 5f pin 3 od konektora 5f pin 3 pokracje uz hnedo biely na centralnu elektroniku konektor P7 pin 9.

Cize pri spravnej funkcnosti systemu ked zatiahnes za madlo zadneho kufra madlo zopne tlacitko E165 a to pizmeni pin 9 na konektore P7 centlalnej elektorniky cize centralna elektonika dostane poziadavku na odblokovanie zadneho kufra. Samotne odblokovanie potom zrealizuje pivedenim +12V na pin 3 konektora P5 na centralnej elektronike a teda na motor V120 ktory sa pocas pritomnosti tohoto napajania otoci do odblokovanej polohy kufor sa otvori.

Centralna elektronika neodblokuje motor V120 pri poziadavke na otvorenie kufra ak doslo k zastaveniu auta (ma informacie o rychlosti vozidla zo snimaca rychlosti ku ktoremu je paralelne pripojena) a neboli po zastaveni otvorene dvere sofera. Ide o bezpecnostne opatrenie aby ti niekto len tak neotvoril kufor ked zastanes na krizovatke.

Samozrejme ani neotvori zadny kufor ak je zamknute centralne zamykanie.

Plati pre vozidla z centralnou elektronikou (neni komfortka pod sedadlom).

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Maron »

Tak jsem ty boční dveře zmáknul a okýnko už zase maká...
Ty 5tý dveře se asi letos dočkají také, jen to musím řádně naštudovat. Zatím na nich budu řešit opravu laku kolem kliky a pod znakem. Začalo mi to tam reznout.

Uživatelský avatar
sharo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.02.2009 21:26
Bydliště: ...pri Ilave, Slovensko

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od sharo »

..a zase cosi sa deje :158: ..nejde stiahnut okno v dverach za vodicom.. ..pozrel som priechodku vo dverach...a mam to aj ja :x kabliky su prelamane... ..no uvidim, najprv asi docasne riesenie - zaletovanie a potom niekedy neskor vymena ako to pisu niektori vyssie.. ..rozmyslam, ci je nejaky mesiac bez toho, aby som na sharane nieco nerobil... :?

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Maron »

Chlapi, já mám autíko od 3/2008 a pokud nebudu počítat: rozvody, brzdy, náplně, 2 prasklé žárovky, čištění klimošky, opravu knoflíku na topení což rozbila manželka -má děsnou sílu, 2 sady pneu, nástřik spodku... tak jsem asi na tom fáru zatím řešil jako závadu jen ty kablíky. :ura1:

Uživatelský avatar
sharo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.02.2009 21:26
Bydliště: ...pri Ilave, Slovensko

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od sharo »

Maron píše:Chlapi, já mám autíko od 3/2008 a pokud nebudu počítat: rozvody, brzdy, náplně, 2 prasklé žárovky, čištění klimošky, opravu knoflíku na topení což rozbila manželka -má děsnou sílu, 2 sady pneu, nástřik spodku... tak jsem asi na tom fáru zatím řešil jako závadu jen ty kablíky. :ura1:
...wow, tak nech ta bezporuchovost vydrzi dlho... 8)

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Jeník »

Kluci tak se mi zdá že mám problém v 5tých dveří. Když zařadím zpátečku, tak se mi rozsvítí zadní mlhovky a otevře se zámek těch 5tých dveří. Doufám že chyba bude v průchodce. mrknu na to a dám vědět. Jo a ještě mám dotaz. Jak se dostanu na spodní patro relátek v pojistkové skříňce.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

Vrchne sa musi vycvaknut a dat na bok. Najskor vycvaknes 2 zavlacky hore potom pritiahnes k sebe a zdvihnes.

Vid obrazok (na lavo je pod tym kablom).
x.JPG

Uživatelský avatar
Jeník
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 10.09.2008 08:35
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Jeník »

Děkuji za radu nechtěl jsem to nějak páčit a toho místa tam teda moc není.

Tak sláva závada nalezena a odstraněna. Bylo to v gumové manžetě 5tých dveří. 2 drátky přetrhnuté a další 4 odizolované. Pak se není čemu divit že mi prdelka svítila jako vánoční stromeček.

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od olmi2866 »

Ahoj kamarádi, tak jsem tu zase. Opět jsem se setkal s přerušenými vodiči mezi šasí auta a tentokrát pravými zadními dveřmi. Bylo to o to zajímavější, že jsem sundával tapec poprvé a zcela sám bez pomoci dalších osob. Měl jsem kamaráda na telefonu, který mi udělil základní rady, kde hledat na autobuse šrouby v madlech. Povedlo se vše, kabely jsem prostavil stejným způsobem jako před tím v pátých dveřích.
Nejhorší bylo vypíchnutí pinu konektoru z vidlice, který vedl k centrálu prov zadní dveře. Naštěstí jsem měl po ruce špendlík a po chvíli šťourání se mi to povedlo vyndat ven. Kabel jsem naletoval přímo na pin a přes něj přetáhl smršťovačku. Štěstí, že vozím s sebou plynovou páječku a měřák, v těchto případech se to bude hodit. Je jen škoda, že výrobce nedává do těchto namáhaných míst jiný typ vodičů, protože přes jejich pevnou izolaci dojde k lomu zase jinde. Celkem jsem měl přerušeny 2 dráty a jeden načatý.
Olda

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od vikino »

Nazdárek,tak mě začal zlobit centrál v levých zadních dveřích,tak šel dolu tapec a vše kolem,koukal jsem i na servomotorek zámku a nakonec jsem se kouknul do průchodky a bylo jasno,takže mě čeká oprava těch poškozených kabelů,ale nevim jaký zvolit postup,jestli letovat,nebo to spojit nějak jinak,ale jak??? Když už jsem vyndal ze dveří celej svazek,abych to nemusel dělat na autě,tak bych to chtěl udělat tak,aby to vydrželo,takže do letování se mi moc nechce. Tak pokud víte jinej osvědčenej spůsob,tak sem s tím!!!!
A ještě se zeptam,jak vycvaknout pin z konektoru,jeden drát se urval přímo z pinu,tak ho musím dostat nějak ven.
Díky za rady a přikládam foto
Přílohy
DSC05281.JPG
vikino

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Tommate »

zasunutím jehel do otvorů kolem pinu by se měl uvolnit - je to piplačka, ale pin je pak použitelný, připrav si ale hodně tenké jehly a na vytahování pinzetu

Uživatelský avatar
virus_cz
Člen klubu
Příspěvky: 339
Registrován: 20.10.2008 08:29
Bydliště: CZ Liberecky Kraj / Ceska Lipa
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od virus_cz »

vikino píše:Nazdárek,tak mě začal zlobit centrál v levých zadních dveřích,tak šel dolu tapec a vše kolem,koukal jsem i na servomotorek zámku a nakonec jsem se kouknul do průchodky a bylo jasno,takže mě čeká oprava těch poškozených kabelů,ale nevim jaký zvolit postup,jestli letovat,nebo to spojit nějak jinak,ale jak??? Když už jsem vyndal ze dveří celej svazek,abych to nemusel dělat na autě,tak bych to chtěl udělat tak,aby to vydrželo,takže do letování se mi moc nechce. Tak pokud víte jinej osvědčenej spůsob,tak sem s tím!!!!
A ještě se zeptam,jak vycvaknout pin z konektoru,jeden drát se urval přímo z pinu,tak ho musím dostat nějak ven.
Díky za rady a přikládam foto
zdarec, dles skusenosty jak jse vyrabi: svary jsou delani s ultrasonik, tohle nahradis podle stary verzy: sponky jako U a pak je zavres, stim ze to je pruchodce tak vzi bejva smrstovka kvuly vode !!
to je trubicka plastova kterou horkozduchem prilepis ... nepouzivej zadnou pasku atd ...

vim o cem mluvim (svazky do octavie, merivu,astru,corsu,fabie,audi,bmw,roomster znam drat po dratu jak jse vyrabi :))
Obrázek
VW Touareg 3,0 TDI 165Kw (r.v. 2007) - prodano
VW Passat 2,0 TDI Highline 3C (r.v. 2006) - prodano
VW Passat 1,9 TDI HighLine 96 KW B5.5 (r. v. 2003) - prodano

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

Original su na to vycvakavanie pinov vypichovaky. Pin ma z dvoch stran zavlacky. Tie sa musa stlacit aby isiel von (original to robi vypichovak tym ze sa zasunie na pin). Potom sa len potiahne za kabel. V pripade II generacii je v prednych dverach aj poistka ktoru treba pred vypichnutim odistit.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“