ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

VAGom pozret do pamate zavad a skontrolovat ci neboli napr prekrocene adaptacne medze.

Pripoj sa na 09-centralna elektronika.

Mas 2 kluce ?

robi to iste aj ten druhy ?

Aj ked ti nepohne zamkami aspon bliknu blinkre ?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

romv píše:Dobrý den, chtěl bych jsem se Vás zeptat na tuto věc. Mám jedničkovýho rodináče a sehnal jsem si do něj tapec a elektriku z dvojkovýho. Jde mi hlavně o zapojení elektriky v předních dveří. Kompletní ovládání (dveře, zrcátka atd..). Bude stačit, když prohodim pouze kabely ve dveřích nebo se musí dělat ještě nějaké dodatečné úpravy? Děkuji za rady. Roman
Aky je to rocnik I ky ?

Ide o to ci mas komfortku pod sedackou alebo centralnu elektroniku.

Uživatelský avatar
jarouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od jarouch »

Klíče mám 2. Nehne s tím ani jeden.Zkusím to napíchnout a uvidíme.Teď jsem se vracel domu a zjistil jsem,že mi v tom ještě dělá hokej spínač otevřených dveří. Tohle auto je fakt pecka,to snad můžou vlastnit jenom kutilové,jaký jsou tady na fóru,protože jinak se to snad ani nedá po servisech zaplatit... Jinak ten spínač mi připadá jako by nevěděl jestli je zmáčklej nebo ne,tak napůl a začnou cvakat nějaká relé,připadá mi,že na vnitřní osvětlení, a když cvaká,tak blinkry nejdou buď vůbec a nebo taky cvakaj jak pominutý. :D
Naposledy upravil(a) jarouch dne 16.03.2009 12:44, celkem upraveno 1 x.

romv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 14.03.2009 20:23
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od romv »

abeljozef píše:
romv píše:Dobrý den, chtěl bych jsem se Vás zeptat na tuto věc. Mám jedničkovýho rodináče a sehnal jsem si do něj tapec a elektriku z dvojkovýho. Jde mi hlavně o zapojení elektriky v předních dveří. Kompletní ovládání (dveře, zrcátka atd..). Bude stačit, když prohodim pouze kabely ve dveřích nebo se musí dělat ještě nějaké dodatečné úpravy? Děkuji za rady. Roman
Aky je to rocnik I ky ?

Ide o to ci mas komfortku pod sedackou alebo centralnu elektroniku.
Ahoj je to FG 1996.

Uživatelský avatar
MartinZima
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od MartinZima »

Zdravím majitelé Sharanů,mám tu jeden kousek r.v.2000,,,1,9TDI,81 kW,chtěl bych vás poprosit,jestli nemáte někdo zkušenost s touto závadou?
:arrow: Svítí kontrolka ABS
:arrow: Nefunkční ventilátory chladiče
:arrow: Nefunkční blinkry
VAG samozřejmě žádnou závadu nepíše (stará elektroinstalace),a praská pojistka,ale neřeknu jaká,nemám auto zrovna k dispozici,jen se ptám,než se na to vrhnu,děkuji za radu.

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od olmi2866 »

Ahoj autobusáci,

setkal jsem se zajímavou závadou na Alhambře II, kterou vlastním. Závada spočívala v tom, že nesvítily světla na SPZ. Problém jsem vyřešil výměnou žárovky a napružení kontaktů. Toto fungovalo cca 2 dny a poté znovu SPZ nebyla osvětlena, poté se k tomu přidal nelogický pohyb zadního stírače v deaktivované poloze, prvně za jízdy potom i při vyklopených dveřích při běžícím motoru při tomto i zamčení zadních dveří například při rychlé vykládce. Zkontroloval jsem tedy vedení kabelů v oblasti ohybu v gumové průchodce mezi šasím a dveřmi a ejhle 6 z cca 12 kabelů bylo žvejknutých neustálým ohybem nahoru a dolů. Problém jsem vyřešil prostavením těchto vodičů letovanými spoji ve smršťovacích bužírkách ( o cca 10cm), lisovací technologii jsem nevolil kvůli náročnosti dostupnosti místa a délce spojek. Poté jsem přes to přetáhl "centrální smršťovačku" zatavil ji a vrátil vše opatrně nazpět. Práce je Kur...ká, ale výsledek je uspokojivý. Strávil jsem na tom cca 3 hodiny. Teď to budu jen občas kontrolovat a sledovat co to dělá ... . Na dostupnost stačí jen svléknout onu gumovou průchodku, další demontáž není nutná a celé věci to stejně moc nepomůže vodiče jsou uloženy ve svazku a ten je provlečen dutinou mezi plechy v zadních dveřích. Sundání tapecírunku lze získat cca 5 cm navíc, což stejně nestačí. Doufám, že toto poslouží někomu dalšímu jako návod při řešení problému.

Olda

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od dolcett »

Please HELP! Hledam a hledam a nemuzu najit "staly proud" - je to zluto-cerveny kabel, nejde mi dozadu zadny proud, ani do 5.dveri (problemy s klikou a otviranim), ale ani do zasuvek na druhe strane. V pojistkove skrini jsem takovy symbol nenasel, kde jinde to najdu? Uz to vidim ze to bude nejaka prkotina ale kam se kouknout....

metal20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.05.2009 13:48

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od metal20 »

Mohu vás poprosit o schéma elektroinstalace v palubovce Alhambry (2006)? A také vyráběl jste si někdo nabíjecí vývod na USB? Potřebuji to na napájení iPhone + navigace. V předchozím autě (Espace) jsem si udělal kablík + stabilizátor na 5V. Ale občas mi blblo dobijení navigace (Mio 520). Prostě po chvíly se přepla do datové komunikace s počítačem a vypla se navigace. Zajímavé bylo že to udělalo zásadně při nízkém stavu baterie navigace, při plně nabité baterce to bylo OK.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

otazka z akej svorky ? 15, 30 alebo X ?

Idealne je potiahnut napajanie od poistiek. Dnes uz balim ale posli mi foto osadenia tvojich poistiek a rozmysli si na ktoru svorku to chces.

AK ti vypadavalo nabijanie pri uplne vybytej baterii nebolo to nahotou tym ze stabilizator isiel prudovo na doraz ?

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Maron »

Ahoj lidi.
prosím o radu. Přestalo mi chodit stahování okna na LZ dveřích u Galaxy model1. Podíval jsem se do průchodky a našel přerušený drát /viz příloha/

Myslím, že to udělal někdo úmyslně, protože byl druhý konec ohnutý a zastrčený zpátky aby se to nešluslo. To prase to ale ani neizolovalo.
Otázkou ale je, co je to za drát? Podle průřezu to bude asi něco silového, moc se v tom nevyznám- poraďte mi pls, od čeho je?

Zatím jsem dalšího nic nenašel, budu sundavat tapecírunk a pátrat dál.
Díky Maron
LZ dveře.jpg

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od pistahufnagl »

jo to je ono. spojit spojkou, obalit smršťovačkou a na nějakou dobu máš klid, ale opravdu jen na nějakou....
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Maron »

Chceš říci, že je to k tomu oknu?
Pokud ano, jak se mohlo přervat takové lano!!! A ještě obrátit koncem do protisměru! To se mi nějak nezdá, ale věřím na zázraky, tak proč ne :D

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od pistahufnagl »

Věř tomu. Někde jsem slyšel že víra hory přenáší. Tady ti to ale nepomůže a budeš muset přiložit ruku k dílu.
A když už budeš v tom podívej se do průchodky na kabely k pátým dveřím (vpravo). A nebo radši ne, ještě by jsi se mohl zděsit. :wink:
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Maron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 23.01.2008 06:08
Bydliště: Kladno

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Maron »

Ty 5. dveře mne strašej už i ve snu... dost jsem o tom slyšel. Vloni jsem byl v Norsku a před cestou jsem se na to chtěl cvičně podívat, ale odolal jsem. Zatím je vše OK.

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Luca_69 »

Já se podíval a tahal nových 14 kablíků :-)
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“