ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

PROSÍM O POMOC !!!!
Včera jsem koupil Sharana TDi 85kw rok 2001,šlo-nešlo zamykat dálkou,myslel jsem že to dělá baterka v klíči ale po výměně se to nezměnilo. Občas zamklo ale neodemklo nebo naopak. Doma jsem zjistil že když otevřu dveře,začne cvakat nějaké relé pod palubkou a podle toho bliká osvětlení interiéru.Na budíkách mi svítila kontrolka prasklé žárovky(myslím že to značí tuto závadu) a ta začala také blikat podle cvakání relátka. Dvakrát se stalo že tato kontrolka zhasla a v tu chvíli nešly blinkry.Byl jsem na WAGu a nic. A když začalo to relé cvakat tak se nešlo WAGem spojit s jednotkou. Auto bylo kdysi lehce bourané na LP,tak mi poradili ať tam projdu kabely,jestly není nějaký seklý. Hledal jsem,čistil kontakty,čistil ukostření,pak vše složil a už relé necvaká,ta kontrolka nesvítí,zamykání a blinkry nejdou. Průchodky zkontrolovány,v pátých dveřích kabely přelámané,opraveno,stejně nic nefunguje.Už nevím co s tím,moc prosím o radu :fool:
Mám celé auto rozhrabané,volejte na 739 211 455,prozvoňte,zavolám zpět. Prosím!!!!!
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Jak jsi kontroloval ty průchodky? Pohledem, nebo jsi měřil? Už jsem to psal několikrát - že je izolace na pohled OK neznamená, že je OK i vodič uvnitř.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

michall píše:Jak jsi kontroloval ty průchodky? Pohledem, nebo jsi měřil? Už jsem to psal několikrát - že je izolace na pohled OK neznamená, že je OK i vodič uvnitř.
Rozdělal,kontrola pohledem a mírným ohýbáním. Změřit nevím jak a čím. :negative:
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

Celý den hledám,už jsem byl bezradný. Vyměněna i komfortní jednotka a nic. Pak jsem našel přeoxydované kabely co vedou podle prahu u řidiče dozadu. Může to být ta závada???
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od the.max »

jak přeoxydované? Mají snad izolaci a ta pokud se neporuší, tak by vodič uvnitř měl bejt OK a nemá jak hnít.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

the.max píše:jak přeoxydované? Mají snad izolaci a ta pokud se neporuší, tak by vodič uvnitř měl bejt OK a nemá jak hnít.
Myslím že tam kdysi došlo k poškození,nevím jak ale pár kabelů tam bylo již opravováno. Může to být ta závada?
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Může, takhle těžko říct.


the.max: stačí malé poškození a vodič natáhne vlhkost. Pak už je otázka času, kdy se měď uvnitř rozpadne na prach.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

the.max píše:jak přeoxydované? Mají snad izolaci a ta pokud se neporuší, tak by vodič uvnitř měl bejt OK a nemá jak hnít.
U Passata B5 byly přehnilé kabely pod kobercem klasika :old:
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

Kabely pod kobercem opraveny a nic,pořád stejné. Fakt mě z toho j.bne. Kluci prosím,nějaká rada????
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od smolda »

Ještě ti zbývá průchodka 5tých dveří, ta bývá obzvlášť výživná. Jestli máš odvahu, mrkni i tam.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

smolda píše:Ještě ti zbývá průchodka 5tých dveří, ta bývá obzvlášť výživná. Jestli máš odvahu, mrkni i tam.
Tam jsem to kontroloval hned :sorry:
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

Teď jsem byl na WAGu,nejde se s komfortkou spojit.Ani se starou,ani s novou.Napájení do ní jde.Potřeboval bych popis kabelů co jsou do komfortky zapojeny. Moc prosím,deprese se prohlubují!!!!
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od smolda »

Poodpojuj maximum canových zařízení včetně bufíku a zkus načíst ŘJ motoru a nebo komfortku, když to nepomůže, bádej dál - něco ti může "dřepět" na canu (třebas i rádio).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

smolda píše:Poodpojuj maximum canových zařízení včetně bufíku a zkus načíst ŘJ motoru a nebo komfortku, když to nepomůže, bádej dál - něco ti může "dřepět" na canu (třebas i rádio).
Co jsou canová zařízení? :?: Bufík nevím jestly mám,kde ho najdu? Rádio je odpojené.
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Bufík vlevo pod zadní částí prahu. Spojí se VAG s něčím jiným (motor, bufík, klima, ...) ?? Jinak pokud je to takovýhle stav, je to asi nadlouho. Nebo kontaktuj někoho, kdo ti s tím pomůže. Popis kabelů do centrální elektriky by byl dost dlouhý seznam, nehledě na to, že jedno kompletní schéma neexistuje, je to rozstrkaný do různých sestav.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“