MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Tommate »

Bosch má tuhle tu podporu od výrobce na rozdíl od Pierburga, zajímave ale je (podle zkušeností mechaniků a prodejců), že se od výroby osazené Pierburgy narozdíl od Bosch prakticky nekazí - jakto :?:

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Jose1 »

Tak mě nějak poslední dobou připadá, že autí lehce zlenivělo.
I vzpoměl jsem si na toto téma a řekl si, že kauzu čištění váhy dotáhnu do konce. Takže hurá do OBI a hledám v regálech bit pětihvězdu. Nejsem úspěšný a tak k tomu přistupuji českým způsobem. Ti Němci to na nás prostě budou pořád zkoušet a to jsem měl dojem, že to skončilo z druhou světovou válkou. Řešil jsem to způsobem viz obrázek.
Z díry jsem vytáhl totálně zapouzdřenou věc viz. další obrázky.Těšil jsem se, jak ta destička bude totálně zasviněná, ale bylo to relativně čisté. Nechci to drásat vatou, tak dle popisu Kazbiče to tedy brutálně máčím celé v okeně, nemaje čistého lihu.
Pak jsem to vyfoukal a nechal vyschnout. Namontoval zpět, no a výsledek.....
Nějak nevím, uvidíme ve středu, jedu si to nechat protáhnout VAGem, uvidím tedy ve středu - poreferuji.

EDIT: VAG hlásí problém plnících tlaků, takže váha nee, ale zase turbo.....
Přílohy
Váha vzduchu vrut.jpg
Váha vzduchu 1.jpg
Váha vzduchu 2.jpg
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 15.07.2009 12:49, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Laclosak »

Zdravim mam takovej malej problem tedy aspon doufam ze bude malej.. :D zdá se mi ze motor posledni dobou nejak zlenivel-projevuje se to asi tak ,ze do cca 1700 - 2000 ot/min nema zadny zatah ani sílu a pri dosazeni tech 1700 - 2000 ot/min teprve zacina tahnout asi je to tim ze v tomhle rozmezi otacek teprve sepína turbo.Je mi jasne ze auto které má skoro 2tuny neni zadnej sportak ,ale cekal bych ze to od spodu pojede lépe.

No a od tech 1700 - 2000 ot to ma zase krasnej zatah ze to cloveka zatlaci do sedacky ,jenze pri 3000 jako by nejaky omezovac a motoru se nechce pres ty 3tisíce prehoupnout.Kdyz se to chvilku podrzí tak se pres ty 3000 dostane ,ale uz neni citit zadna zmena to je podle me tryskami ,ze proste pri urcitem dosazeni otacek uz neni dodavano vetsi mnozstvi paliva.

Mam podezreni na vahu vzduchu meril sem to na Vagu, zadnou chybu mi to nenaslo a vaha davala hodnoty kolem 450 - 550 mg/H mozna je to tim ze kabel je podomacky vyroben tak mozna neni idealni sinchronizace, sem tam to hlasi chyby v pripojeni.

Vahu sem cistil Cisticem Brzd trochu se to zlepsilo ,ale neni to porad ono na te plocse je takovy povlak jako kdyz sou zaoxidované kontakty,ale cistic to neodstranil sice sem myslel ze pred nastartovanim se ta ploska rozzhavi na nekolik tisic stupnu ,aby se spalili vsechny nesictoty,ale asi i pres to se dokaze znecistit. :(

Zkousel sem i tu packu na nataceni lopatek turba ta chodi uplne krasne takze zatuhnute asi nebudou.Tak uz si s tim newm rady do servisu s tim neci pac tam akorat clovek plati strasny prachy a oni mu jen vymenujou dil za dil nez pridou cim to je.Tak by me zajimal vas nazor co si o tom myslite muze to delat ta Vaha vzduchu ,ze bych ji vymenil a nebo se ten motor opravdu tahle line chova?

Jeste bych podotknul ze je to 1.9 TDI r.v 2001 88KW prej chipnutejch na 105kw ,ale na brzde sem s tim nebyl takze tahle informace neni moc duveryhodna, ma najeto 219 350km.Tak prosim o zkusenosti a postrehy s timto problemem s Pozdravem Nestastny Alhamberista :?: :?
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od abeljozef »

Plniace tlaky sa tiez kontorluju cez VAG bloky hodnot ako aj pri vahe vzduchu. Musis este upresnit podmienky za akych si nameral tych 450 - 550 mg/hod (otacky a bolo to pri plnom plyne) - zda sa mi to malo. Jednoduchsi sposob je pozicat si od niekoho komu to ide normalne vahu vzduchu a porovnat.

Cez pamat zavad hodne casto tieto chyby neobjavis.

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Laclosak »

mereni probehlo podle instrukci z VISU to jest na 3 rychlostni stupen z 1700ot/min na plny plyn na 3000ot/min plnici tlak byl tusim 1600-1800 baru docela to skakalo.Jinak zatizeni na plny plyn to v procentech ukazovalo kolem 70%.

Jasny o tom puceni vahy sem uz uvazoval ,ale nemam zadneho znameho ktery by mel stejny typ motoru jako ja- pokud vis s ktereho automobilu je Vaha totozna tak sem s inforamcemi
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Jose1 »

Já neporadím z kterého auta je váha totožná, ale vím, že je to nutné dodržet ten typ. Když jsem to měl minulý týden na VAGu, tak jsme jen tak zkusmo tam narvali jinou váhu. Já mám Bosch a servisák měl po ruce jen Pierburg. Stejný konektory, tak jsme to tam píchli a autímu se teda už vůbec nechtělo jezdit.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od abeljozef »

To mnozstvo vzduchu by som skor vydel skor okolo 700 mg/h. Ta vaha bude asi zla.

Pasovat by mala z koncernovych aut (Golf4, Bora, Octavia - z TDI 66,74,81 a 85 kW). Nemas nikoho po ruke z sharanom ?

majoli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 31.01.2009 18:47

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od majoli »

mal som podobný problém,teda úplne rovnaký a investoval som do váhy STARLINE z autokelly a tá zmena je neuveriteľná, ani nechápem aký som mal lenivý motor, teraz ťahá ako má aj zaťažený

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Tommate »

za jakou váhu jsi měnil? Pierburg nebo Bosch?

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Laclosak »

abeljozef píše:To mnozstvo vzduchu by som skor vydel skor okolo 700 mg/h. Ta vaha bude asi zla.

Pasovat by mala z koncernovych aut (Golf4, Bora, Octavia - z TDI 66,74,81 a 85 kW). Nemas nikoho po ruke z sharanom ?
Jn ve Visu se uvadi tech 700mg/h.Meril sem to ted znova a dostaval sem se uz k hranici 650mg/h takze se omlouvam asi sem to pred tim spatne udelal.A pokud by vaha ukazovala tech 700 tak to jeste neznamena ze je v poradku?

A sem tam kdyz je motor zahraty tak se mi obcas stane ze ho nenastartuji napoprve.Muze to mít nejakou spojitost se spatnou Vahou

Bohuzel Sharana nikdo z mych znamych nema,ale jeden kamos ma jednickovou oktavku 85kw TDi 1998 ,ale newm jakou ma znacku vahy ja mam Bosh,ale asi proste koupim novou a kdyz se to nezlepsi tak budu mit jednu do zalohy.Holt pred dovolenou se bude muset auti trochu pospravovat ,aby na nej byl spoleh.

Jinak dekuji vsem za postrehy
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Bandog »

Když píšeš, že občas za tepla nenastartuješ tak mě napadá jedna otázka: "Neměnil si teď někdy rozvody a nezačalo to zlobit po této výměně?"

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od abeljozef »

On ma PD cko. Tam sa nastavenie predstreku nerobi.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Marek77 »

abeljozef píše:On ma PD cko. Tam sa nastavenie predstreku nerobi.
To není tak úplně pravda. Pokud mu někdo vymění rozvody systémem "Nakreslím si fixem značky a vyměním kšandu", klidně se může stát, že vačka je oproti klice mimo. To má vliv i na předvstřik (jehož základní nastavení je u motorů PD určeno právě polohou vačkového hřídele).

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od abeljozef »

Pri vymene rozvodov si to zaaretujem. Je tam na to dierka. Potom sa nastavuje natacanim vonkajsieho kola.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, VÁHA VZDUCHU: váha vzduchu a vše kolem

Příspěvek od Marek77 »

To ano. Ale kde máš jistotu, že ten, kdo mu rozvody měnil, to takhle udělal???

Bohužel - ze svého okolí znám desítky lidí, kteří si hrdě nechají říkat "mechanik", co o nějakých přípravcích na aretaci toho či onoho kola nemají ani páru a nebo je jim to jednoduše jedno. Prostě si označí na jednom zubu barevnou značku, stejnou značku udělají i na plechu za kolem, shodí řemen, nasadí nový a hotovo.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“