ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od vizard67 »

Tak snad to bude neco noveho :oops: :?: Mam nejakou vuli na volantu.Je tam proste vakl asi pul mm ve smeru pricnem,projevuje se to jen pri prejizdeni nerovnosti a nebo kdyz s nim hybu nahoru dolu.Pripada mi ze je nejak malo dotazenej?Musi tam byt nejaka matka ale jak se k ni dostat?Jinak v servizu jsem byl vse o.k. ale o tomhle jsem se zapomel zminit.Menili mi akorat kulove cepy na rizeni.Delalo to pred i po vymene,neni to nic strasnyho ale pri prejizdeni nerovnosti treba zel.prejezd me to vadi,tak kdybyste nekdo mel nejakou zkusenost.Diky
Naposledy upravil(a) vizard67 dne 12.12.2007 23:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: volant

Příspěvek od jenda »

Volant drží na hřídeli šroub s hlavou torx 55, je pod bagem, který se kvůli tomu musí sundat, je mi divné že by se ten šroub povolil, protože je v závitech opatřen nějakou hmotou proti povolení a povolit mi šel dost špatně. tuším že se povolit smí jen několikrát a po každém povolení se na něj má dělat značka, po dosažení povoleného počtu demontáží se musí vyměnit .
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: volant

Příspěvek od vizard67 »

Tak dik myslim ze to poresim z jedny vody na cisto.Chtel bych si volant nechat potahnout kuzi tak ho stejne musim sundat tak to udelam v jednom.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: VOLANT

Příspěvek od widle »

kámoš měl podobný problém na passatu, měl vysypané ložisko na tyči řízení, ale nevím, zda to má tak udělané i sharan, ale myslím si že ano....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vizard67
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Decin

Re: VOLANT

Příspěvek od vizard67 »

widle píše:kámoš měl podobný problém na passatu, měl vysypané ložisko na tyči řízení, ale nevím, zda to má tak udělané i sharan, ale myslím si že ano....
Dik dobra rada :P

nehyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2008 21:01

Uložení hřídele volantu

Příspěvek od nehyz »

Už tu někdo opravoval uložení hřídele volantu? Mám na volantu malou vůli :( a nevím jaké díly jsou potřeba

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od Marek77 »

Kde jsou ty vůle?

Vůle může být v křížovém kloubu hřídele - tam se musí celý hřídel vyměnit.
Může být vůle v převodce řízení mezi pastorkem a hřebenem - tu lze seřídit.
Pak můžeš mít vůli v tyčích nebo kloubech řízení (to mám teď já) - tam se musí vyměnit poškozený díl soustavy řízení a seřídit sbíhavost.

Hledej, kde přesně ta vůle je.

nehyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2008 21:01

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od nehyz »

Nechá se lehce hejbat volantem nahoru a dolu nebo do stran. Tak to budu muset rozebrat :(

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od widle »

a máš dobře utaženou tu páčku, co aretuje volant? Myslím tím tu, kterou když povolíš, jde hýbat volantem nahoru dolů a k sobě.......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

nehyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 20.02.2008 21:01

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od nehyz »

JJ mám. Čekal jsem kdo se ozve :) . Vypadá to že je vůle v uložení hřídele volantu.

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od tomin. »

Když jsme u toho volantu, nedal by se nějakým zásahem nahnout víc jako v autě? Mě tenhle autobusovej volant nejak nevyhovuje, jak je položenej. První věc, který jsem si všiml, že není ergonomická a včera první věc, kterou mi vytkla mladá v Šarónovi. Prej zlatá oktávka..... no nevim nevim, kdyby to šlo nějak nahnout, bylo by to úplně super.
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od widle »

NEVÍM, CO TÍM MYSLÍŠ, VOLANT SE DÁ NASTAVOVAT VÝŠKOVĚ A PODÉLNĚ A STAČÍ TO.....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

tomin.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2008 02:55
Bydliště: Třebíčsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení hřídele volantu

Příspěvek od tomin. »

No myslím, aby se dal volant i nahnout - úhel který svírá vůči sedadlu - tzn, aby byl více nastojato, takhle je hodně naležato, jako v autobuse a při komfortním posedu (sedadlo úplně dole) se mi hůř manévruje.... :-( ale to asi upravit nijak nepůjde
Sharan II r.2000, TDI "Šarón", Octavia I face r.2000, TDI "Oktáva", r.1985 "Tomin"

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od Jose1 »

tomin
No však, jak říká Widle. Odaretuj si tu páku pod volantem a nakloň si ho víc k sobě. A pokud jsi už nadoraz, tak potom musíte být oba se ženou menší postavy a připadá vám, že je to moc autobusácký. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

PETR.GR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.05.2010 21:26

Re: ŘÍZENÍ, VOLANT: vůle na volantu

Příspěvek od PETR.GR »

Opravoval jsem vůli na volantu va Octavii. Hřídel volantu drží 2 šrouby M8. Nejdříve se sundá spodní plastový kryt pod volantem, pak se odpojí všechny konektory na volantu, sundá se čidlo imobilizéru (při pohledu na otvor pro klíč k zapalování je na středové krytve vybrání a na obalu malý otvor. Otočí se klíčem tak, aby oba otvory byly proti sobě. Do vzniklého otvoru se strčí tak 3cm dlouhý drát pr. 2mm co nejhlouběji až čidlo povolí). Když je vše volné, nasadí se volant a lehce utáhne středovým šroubem Torx, šrouby M8 se vyšroubují ( golou s kloubem ) a celý volant opatrně vytáhne směrem k sobě. Volant je pro axiální posun tvořen trubkami s tisícihranem. Přímo na volantu je pod vnější ochrannou trubkou ta s tisícihranem. Ochtranná trubka má na spodní části dvě díry tak průměr 10mm, přes kterou je vidět vnější strana tisícihranu. Přes tu ochrannou trubku lze elektrodou 2mm a proudem alespoň 150A navařit bod až do prohřátí. Pozor na propálení ! To prohřátí je důležité pro následné smrštění tisícihranu a tím vymezení vůle. Těch bodů je 6 pro každý otvor. Elektrodou proto, protože je to nejsnažší způsob bodového nahřátí.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“