SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od akras »

zdravím všechny členy jsem nový přírustek do klanu koupil jsem 1.9 tdi 81kw mám dotaz je standartem alarm rozsvěcených světel popř. kde hledat chybu zaparkuju a svítím a svítím doufam že jsem to nenapsal jinam než jsem měl mějte se akras

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od Marek77 »

Je to standardní záležitost. Pokud to nefunguje, je někde chyba.

Nejprve bych v diagnostice akčních členů přístrojové desky zkusil, zda bzučák vůbec funguje. Pokud ano, bude chyba pravděpodobně ve spínací skříňce. To se pozná jednoduše - pokud máš puštěné rádio a vypneš motor, musí stále hrát, ale pokud vytáhneš klíček ze spínací skříňky, musí se vypnout. Pokud i nadále hraje, je to špatně (a proto nefunguje ani ten bzučák na světlech).

akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

Re: upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od akras »

rádio funguje jak popisuješ to je ok. ale bzučák nevím jak vyzkoušet.....nemůže to mít spojitost se spínačem ve dveřích jako u jiných vozů???

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od Marek77 »

Do určité míry může. Pokud by zůstával trvale rozepnutý i po otevření dveří, pak řídicí jednotka přístrojů neví o tom, že dveře jsou otevřené a nemůže bzučák spustit.

akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

Re: upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od akras »

tak pro všechny ostatní s problémem bzučáku světel ......vyndat čidla ve dveřích a prostříknout kontaktolem alespon mě to pomohlo jinak dík za snahu pomoci vyřešit problém čau akras

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od Laclosak »

Timto zdravim vsechny Cleny Koncernu VW,Seat,Škoda,Audi sem nový člen a mam hned jeden problem mozna dva.Kdyz vyndam klicek ze zapalovani tak se mi radio nevypne tim padem i jiz zminovana houkacka upozornovani rozetych svetel nefunguje.Tudiz asi problem v spinačce ,ale bzucak by fungovat mel pokud je to tedy ten stejný co upozornuje treba na otevřené dvere atp...na diagnostice akčních členů přístrojové desky to nemam moznost zatim zkusit nekomunikuje mi VAG s redukci ComPort na USB.Moje otázka zni Jak se dá zpravit ten bzucak je-li zrada v te spinacce a jestli nema nekdo zkusenost jak vyresit tu redukci s ComPortu na USB protoze muj Notebook nepodporuje ComPort http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi= ... &z=galerie" onclick="window.open(this.href);return false; a stolni Pc se mi do garaze nechce tahat.Předem děkuji za rady
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od abeljozef »

Na spinacej skinke je kontakt oznacovany ako "S". Tento kontakt sa zapne po vlozeni kluca a jeho otoceni do polohy 1 - zapnute zalovanie. Vypina sa vsak nie po vypnuti zapalovania (kluc v polohe 0) ale az po jeho vytiahnuti zo spincej skrinky.


Cize zo spinacej skrinky z kontaktu S ide kabel na poistku S231 (3A pozicia 31 v poistkovom boxe). Od tial pokracuje do:

- centralnej elektroniky (obsluhuje okrem ineho aj alarm, central, osvetlenie interieru kde je tento signal potrebny)
- budikov (v budikoch je aj bzuciak upozornujuci aj na rozsvietene svetla)
- do radia na svorku S (pin4 napajacieho ISO konektora)

skus vytiahnut poistku S231 a zisti na ktorej strane ti zostava napatie. Nemusi to nutne sposobovat sponacia skrinka.

Ake v tom aute mas radio ?

Niekedy su tieto kontakty dost nestastne premostrene nejakou zlou ISO redukciou.

Uz som videl aj pracu isteho neznameho "talenta" ktory ho pred radiom na tvrdo spojil zo svorkou 30 (pin 7 ISO konektora ktory je permanentne pod napatim)

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od Laclosak »

Radio je tam z nejakeho VW nejspis passata, je pres cely ten panel od ovladani klimatizace az po drzaky na piti je tam uz od pocatku takze jakym zpusobem je zapojeno netusim ,ale predchozi majitel byl zkuseny co se tyce aut takze bych mozna spatne zapojeni do ISO konektoru vyloucil, jinak dik za radu s tou pojistkou zkusim to promerit a dam vedet
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od Alfan »

Ahoj všem,
mně bzučák ještě asi před týdnem šel a nyní přestal fungovat :(
Testoval jsem to rádio dle návodu a po vyndání klíčku se nevypne. Nedokážu říct, jestli to fungovalo před tím...
Nicméně s ohledem na to, že nejsem elektrikář či jiný technik, budu si o to více dávat pozor na vypnutí světel :wink:
Nechce se mi pouštět do takových akcí a bohužel nikoho tady v Mostě neznám, kdo by to nějak vyřešil.
Každopádně díky za informace k tématu.

P.S. Obdivuji Jozífka...já bych měl za chvíli hlavu, jak pátrací balón z tolika informací o elektrice :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Taky mi to posledních 14 přestalo fungovat..
Zatím to nijak neřeším...pokud nevymlátim baterku :lol: :lol: :lol:

petrkujinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.06.2008 21:10

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od petrkujinek »

take mě nevypína radio a nejde bzučak na světla, je to asi spínaci skříňkou. Jak lze opravit polohu S, mám vw passat B4 ale to je asi všude stejný nebo hodně podobný. děkuji

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: SVĚTLA, ALARM: alarm-upozornění rozsvícených světel

Příspěvek od bodyvlk »

Já to jednou opravoval. Je potřeba tu spínací skříňku vyndat a ten kontakt je jakoby naproti klíčku (míří na sebe). Je to jednoduché rozebrat a dát do kupy. Přihnul jsem ten kontakt a od té doby to funguje.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“