KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

Možnosti čeho?

Klima se pod nějakou venkovní teplotu nespustí (aspoň myslím). Tlaky to chce sledovat při běhu klimy. Napětí na konektoru klimakompresoru není = není ani na výstupu Climatroniku?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Kenedi »

ako to zistím či z klimatroniku ide stava. sú tam 3 konektory. biely modrý červený

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

červený, pin 11, z/č. Mělo by se tam objevit +12V, stejně tak jako na pinu 1 z na kompresoru
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Kenedi »

z/č?

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

zeleno/černý vodič
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Kenedi »

ach, dakujem, zmerám. aj bude 12v tak potom? a ak tam nebude tak potom? dikes

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

Když bude na té 11, tak by mělo být i u klimakompresoru na 1 a tím pádem by měl kompresor běžet, resp. spojka by měla sepnout

pokud nebude, tak buďto není důvod k tomu, aby kompresor běžel, nebo je někde nějaká chyba a sepnutí spojky by mohlo způsobit další potíže. Ale to je pak třeba hledat, to se po netu opravit nedá
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Kenedi »

pozeral som včera na climatroniku ale nevedel som ako to zmerat. či na konektore alebo na climatronic keď bude odpojený červený konektor.

Odoslané z Lenovo K920 pomocou Tapatalku
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

Samozřejmě s připojeným Climatronicem. Pokud se ale ptáš takhle, pak si raději najdi někoho, kdo ví co a jak měřit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od lubos1947 »

V tomto týdnu mě vypověděl startér (byla to banalita špatný kontakt od cívky ke startéru) ale při opravě když jsem zapnul klíček tak bylo slyšet cvaknutí od motoru, zprvu jsem myslel že je to startér, ale ozývalo se to z kompresoru klimatizace, po odpojení konektoru to přestalo. Po opravě startéru jsem se věnoval tomuto problému a zjistil jsem, že když zapnu zapalování tak na konektor kompresoru jde proud- a to i přesto že jsem měl zmáčklé ECO. To samé bylo po nastartování motoru. ECO na displeji svítilo.Ptal jsem se servisáka co plní klimatizaci ale ten o to nic nevěděl. Ještě podotýkám že při chodu motoru (při zapnutí ECO) se nesepnul ventilátor chladiče. Těd otázka je to závada nebo to tak má být? Mám dojem že je někde asi závada podle mě by tam asi proud jít neměl.Za jízdy když jsem měl zapnuté ECO tak jsem měl dojem že vzduch z výdechů je studenější než venkovní teplota. A ještě abych to upřesnil tak na konektor zkoušečka se žárovkou se normálně rozsvítila ale podle měřáku to vypadá že tam jde asi střídavý proud- (mám obyčejný měřák) v případě že je to závada tak uvažuji že bych dal vypínač na kompresor než hledat závadu která by asi byla v ovládání.
Když už mám tady takový dotaz tak ještě jeden -kolik gramů se má plnit klimatizace chladivem. Jedná se o jednozonovou.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od vilik »

Tohle bych tipoval na klimatizaci, tedy samotný panel klimatizace. Předpokládám, že mně klimoška funguje správně a funguje tak, že i když mám zapnuto na AUTO, tak po nastartování dojde k sepnutí spojky kompresoru za cca 15-20 sekund. Pokud je na ECON nesepne vůbec.
Ještě by to mohlo být relé, které spíná spojku. Je přilepené. Zkus odpojit panel klimatizace (3 konektory) a zapni zapalování. Pokud cvakne spojka - relé. Pokud ne - panel klimošky. V tom případě bych si zkusil panel od někohom půjčit a vyzkoušet.

Jinak 700 + - 50 gramů. Nejezdi s tím k ledničkáři. Ti většinou neumí naplnit na váhu, ale naperou tam nějaký tlak a je zaděláno na problém.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od lubos1947 »

Jak se prosím Tě dostanu na ty 3 konektory, Zkoušel jsem sundat panel (samotný) ale vůbec nejde, pomocí zapáčení šroubováků se mě podařilo jej povytáhnout necelý 1 cm a víc nešel a to už jsem se bál aby něco neprasklo. Díval jsem se do knihy -jak na to- a tam to není popsané. Zkoušel jsem sundat celý panel a také to nešlo. A jaké relé to je. Ted jsem ještě zkoušel nastartovat motor zapnout klimošku a na konektoru u kompresoru jsem na měřil jenom 0,02V. Bude tam někde asi závada mělo by tam jít asi 12V Je fakt že před 14 dni jsem ji nechal plnit- bohužel u ledničkáře a tam klima spínala a stejně mám dojem že málo chladí. Dal tam 800 gramů jo a kompresor jsem vloni dával nový -repasovaný
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od michall »

Sundáš rámeček okolo Climatronicu a pod ním jsou 4 malé šroubky na torx. Odšroubuješ a celý Climatronic vyndáš ven. Spojku spíná relé J293, typ 430, v reléovém roštu pod CE, pozice 5.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od lubos1947 »

Tak to byly přerušené kabely a to u konektoru který je na hadici co vede z motoru na chladič. Jsou tam 4 slabé kabely a dva z nich byly porušené a to žlutý a modrý, po opravě to běží. Co se týče rámečku u klimy tak na něm mám nalepenou takovou tu umělou dýhu a pro jsem nevěděl zdali pod ní nejsou šroubky. jinak děkuji za poskytnuté rady mohou se příště hodit.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

MarcelloPN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.06.2016 13:00

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od MarcelloPN »

Ahojte, nemáte niekto návod ako vymeniť kompresor klimatizácie na Alhambre 2001, 1,9 TDI ? Nikde som to tu na fóre nenašiel ani v knižke Jak na to. Vraj treba dať dole nárazník i výstuhU, nemá tu niekto obrázkový návod, nejaký postup?, ďakujem za každú radu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“