KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

tak mám hotovo. čidlo jsem nakonec vyměnil, neboť to staré co tam bylo nemělo ani konektor a bylo pouze spojené s kabely. Kabyly jsem naletoval na nový konektor - barebvné označení sedělo jak jsi mi poradil (stejné barvy a piny jak na autě tak na kabelu). olej jsem sehanl u známého a kroužek byl namazán:-) Ale teĎ jse vyskytnul další problém. Je normální že se rozběhne větrák hned při otočení klíčku? motor byl studený a klimatronik na econ. A řekl bych že běží i kompresor klimy - jak na econ i auto režim. Tak nevím kde hledat problém, ale zřejmě v elektrice. díky

edit: Záhada vyluštěna - teda jak se to veme. Nějak jse to opravilo samo a funguje jak má 8)
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

JiraCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 12:07

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od JiraCZ »

Mám klimatronic na Alhambra 2.0TDI/103Kw, 2008, motor BRT. Nespíná mě spojka. Nemůžu sehnat nikde schema. El.mag.spojka kompresoru je OK. Kabeláž k RJ pro elektromag.spojku(7E0 919 506) je v pořádku. Na climatronicu meřící hodnoty skupina 8 třetí okno 16. Z nějakého důvodu mě klimatronic nespustí spojku. Na klimatronicu se jednou za čas ukáže 01086 - snimac rychlomeru (G22). Jinou závadu tam nemám. V měřených hodnotách v klimatronicu mě to rychlost opravdu neukazuje, ale palubka ukazuje rychlost i otáčky. Jinak všechny schemata co jsem našel na netu i v Else jsou jiné než potřebuju. Všude je kreslená desetipinová jednotka J293 a spojku má zapojenou na 1.pinu. Já mám ale devítipinovou jednotku(7E0 919 506) a spojku zapojenou na pinu 8. Může mi někdo prosím poradit nebo alspoň zaslat schema pro moje auto. Dík.

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Mrcookie »

Galaxy II Klimatizace prestala chladit, jen fouka, u forda to vyhodnotili na vymenu kompresoru.

Nemate nekdo tip na dobry servis klimatizace v Praze (Praha 4 ci okoli), kdo by mohl bud opravit ten stavajici kompresor (mozna to je jen spojka, co odesla nebo neco podobneho) nebo tam namontovat nejaky lacinejsi kompresor z druhovyroby?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

To Mrcookie: Jakou máš klimu - manuál a nebo Climatronic? Na to že chceš poradit dáváš málo informací.
Pokud máš Climatronic a po otočení klíčkem zapalování ti bliká displej, může to být kromě kompresoru několik dalších závad, kompresorem to být může ale nemusí a možná ani nebude. Exoti u Forda ti měli napíchnout klimu na pristroj a změřit aspoň tlak v klimě a né tě rovnou hnát do koupi nový spojky a nebo celýho kompresoru.
To JiraCZ: A zkoušel jsi vzít Ohmmetr a změřit ˇšpulku" spojky jestli je OK?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Mrcookie »

smolda píše:To Mrcookie: Jakou máš klimu - manuál a nebo Climatronic? Na to že chceš poradit dáváš málo informací.
Pokud máš Climatronic a po otočení klíčkem zapalování ti bliká displej, může to být kromě kompresoru několik dalších závad, kompresorem to být může ale nemusí a možná ani nebude. Exoti u Forda ti měli napíchnout klimu na pristroj a změřit aspoň tlak v klimě a né tě rovnou hnát do koupi nový spojky a nebo celýho kompresoru.
Omluva, je to CLIMATRONIC, nic neblika, jen to fouka. U forda jsou exoti, ale tlak urcite zmerili. Ono to prestalo fungovat zniceho nic v tech vedrech. To je nepravdepodobne, ze by to jen ufouklo.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

Nevím, v klimách se zase až tak nevyznám, ale záleží i na tom z jakýho roku je tvůj mazel (nemluvím o manželce ani o milence), ale u staršího auta se klidně může stát že najednou ufoukne. Hlavně když si uvědomíš kde je například umístěnej sušič chladiva... Ale je pravda že kdyby ufoukla klima, displej na Climatronicu by po otočení chvíli blikal jako o život. Někde se tu potuluje klubák Brady.., prý klimy dělá a sídlí někde kolem Kladna, zkus ho kontaktovat.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od abeljozef »

Kompresor sa casto krat da opravit, zalezi od stavu v akom je a podla toho co vsetko sa s nim robi.

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Mrcookie »

Omlouvám se, že tu ten dotaz na servis protáčím znovu, ale hledal jsem po internetu někoho v Praze a okolí. Firem co se tváří že dělají servis klimatizací je spousta, ale naprostá většina jen dělá servis náplní. Potřebuju někoho, kdy je schopen za rozumnou cenu sehnat+vyměnit/repasovat kompresor.

Nemáte někdo zkušenost z http://www.autoklima.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;?

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od rcmony »

Zkus uživatele Brady7. Typoval bych, že je přesně to co hledáš.
I LOVE TO FLY

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Mrcookie »

rcmony píše:Zkus uživatele Brady7. Typoval bych, že je přesně to co hledáš.
To je určitě super servis, ale Louny jsou pro mě trochu z ruky. :(

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

To je složitý ti pomáhat když nemáš v profilu ani přibližný bydliště. :baseball:
V Lounech jsi za chviličku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od rcmony »

No nevím z které části Prahy jsi, ale 50km beru jako okolí. A pokud jsem si jist, že to pomůže, tak obětovat pár stovek a čas na cestu ???
I LOVE TO FLY

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od Mrcookie »

smolda píše:To je složitý ti pomáhat když nemáš v profilu ani přibližný bydliště. :baseball:
V Lounech jsi za chviličku.
Já psal Praha a okolí (jsem na Praze 4), do Loun je to cca 70-80 km, a klidně bych tam zajel, ale výměna/zkoumání/objednání/oprava kompresoru není na hodinku a s tím cestováním zpátky vlakbusem to je skoro den v čudu a další den v čudu s vyzvedáváním po opravě. Jsem Vám vděčný za ten tip, ale než si nakoupím nějakou hodnotnou četbu do vlaku a vezmu si na tu štrapáci dovolenou, tak jsem chtěl pohledat něco víc po ruce.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od smolda »

Na Zbraslavi, na Baních je nějakej šmoula kterej má na baráku firemní ceduli, ale co umí a nebo neumí nevím, nebyl jsem u něj. Občas tudy jezdím na Strakonickou, je po pravý ruce ve směru jízdy.
Další klimaservis je v Petrohradský na Praze 10, kousek od finančáku, ale taky netuším co uměj a nebo neuměj.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

sekyrecka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.10.2011 20:08

Re: KLIMA: el. magnetická spojka na klimakompresoru

Příspěvek od sekyrecka »

ahoj,mám sharana 2001 a dnes mi praskla pojistka na ventilátor na klimatizaci a když ji vyměním tak praskne,nevíte někdo co s tím může bejt?Díky za odpověd

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“