MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od M@rty74 »

Konektor pro vstřiky, můžeš ho normálně rozdělat podívat se. Nebo se ti mrknu večer do etky, zda tam něco bude vidět.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Munez »

mam otazku.dala by se vymenit merka oleje z te plastove na kovou klasiku?mam motor BRT a mam tam tu plastovou s kulickama a strasne blbe se na ni pozna kolik tam je oleje.kdyz jsem menil olej,tak me prislo,ze ho mam moc,tak jsem odsal a ted mi hlasilo,ze mam zase malo oleje,tak jsem lehce dolel,ale je to dilo poznat kolik tam toho je.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od michall »

Tan nevím, možná jsem objevil Ameriku, ale - taky jsem měl od oleje zadek motoru. Pak jsem potřeboval ke vstřikům a po sundání víka ventilů na mě vypadlo zpuchřelé těsnění. Teda jsem nelenil a těsnění vyměnil. Předtím olej tak nějak sporadicky odkapával, po výměně byla louže pod autem. V zoufalství jsem víko sundal, podmazal silikonem :oops: a dal zpátky. Louže byla trochu menší.

Řešením bylo, že jsem sice koupil těsnění pro AUY, ale ačkoli jsem měl v ruce od Febi a Victor Reinz, tak obě byly špatné. Nakonec jsem pořídil "nějaké" těsnění, které úniku zabránilo. Prostě drážka ve víku je cca 7,5mm hluboká a těsnění má tuhle část také asi 7,5mm. Fungující těsnění je cca 9-10mm, takže se v té drážce rozmáčkne a těsní. Teda pro AUY existují dvě verze těsnění?
Přílohy
20160215_145620.jpg
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Skyppy »

Jó, jó. Asi na tom něco bude. Už jsem o tom od jednoho klubáka něco slyšel a co si s tím užil, to ani nechtějte vědět!!!!!!!! :laugh: :laugh:

barney66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2013 16:36
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od barney66 »

Ahoj, mám dotaz, dneska při výměně kabelu k altíku jsem zjistil, že mám totálně zaflákanej motor od oleje, nejvíc spodní část, horní méně, mechanik řikal, že by se olej co teče někde vespod mohl prouděním vzduchu dostat i do horní části, přikládám fotky. Kdyby měl někdo tip čím by to mohlo být...
auy1.jpg
auy2.jpg
Sharan 1.9 TDi 4x4, AUY, r.v. 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od michall »

Sundej dekl pod motorem a motor pořádně umej od oleje, všude. Pak holt auto na jámu/nájezdy, nastartovat a sledovat, kde se začnou objevovat kapky. Může to být třeba těsnění pod víkem ventilů jako u mě, gufera na vačce, gufero na klice, ... Hlavně opatrně pod tím motorem, je tam spostu pohyblivých částí i míst vcelku horkých.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od kubenec »

michall píše:Tan nevím, možná jsem objevil Ameriku, ale - taky jsem měl od oleje zadek motoru. Pak jsem potřeboval ke vstřikům a po sundání víka ventilů na mě vypadlo zpuchřelé těsnění. Teda jsem nelenil a těsnění vyměnil. Předtím olej tak nějak sporadicky odkapával, po výměně byla louže pod autem. V zoufalství jsem víko sundal, podmazal silikonem :oops: a dal zpátky. Louže byla trochu menší.

Řešením bylo, že jsem sice koupil těsnění pro AUY, ale ačkoli jsem měl v ruce od Febi a Victor Reinz, tak obě byly špatné. Nakonec jsem pořídil "nějaké" těsnění, které úniku zabránilo. Prostě drážka ve víku je cca 7,5mm hluboká a těsnění má tuhle část také asi 7,5mm. Fungující těsnění je cca 9-10mm, takže se v té drážce rozmáčkne a těsní. Teda pro AUY existují dvě verze těsnění?
Michalle a kde si nakonec poridil to funkcni 9-10mm?

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od michall »

Szakal metal na Poděbradský. http://www.szakalmetal.eu/cz" onclick="window.open(this.href);return false; . Prodavače jsem zmermomocnil, aby vylovil kupu těsnění pro AUY a z nich vybral.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od kubenec »

A ma to vybrane nejakeho vyrobce?

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od michall »

Myslím, že ne, měl těsnění od několika výrobců.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od 11mAjA11 »

A ten byl teda jaký?
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Munez »

zdravim,chtel bych se zeptat jestli ve viku ventilu je nejaky filtr nebo co je v tech dvou krytkach,aspon vypada,ze to jsou krytky.mam BRT a pri nastartovani vyleti modry oblacek a jeste po dvou pridani plynu a potom uz je to ok a olej mizi.prej by to mohlo byt aj nejaka klapka odvetravani vika
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Tučňák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.01.2017 09:35
Bydliště: Praha 8

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Tučňák »

Ahoj, prosím o radu. Mám motor BRT, rok 08, najeto 183 tis. Před cca 14 dny mi zahlásil málo oleje, od výměny bylo cca 13000 km, tedy jsem dolil ( čekám na termín k mechanikovi na rozvody) a tak jsem dolil cca půl litru. Hladina ok, ale převčírem mi opět zahlásil málo oleje a opět jsem dolil , cca 0,5 litru. Vloni v březnu, cca před 25000 km bylo dávané repas turbo, ale je po záruce. Při přidání plynu nekouří, jde normálně. Za výfukem nejsou kapičky oleje na okolí. Asi nemusím psát, že pod autem není ani kapka, byť blok je nemytý a tak na něm nic nepoznám. Dekl je suchý, není na něm louže. Prosím, poraďte. děkuji

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od hiero »

neviem aku znacku oleja pouzivas ale niektore sa dost odparuju....syn ma v bore od shellu a nemizne ja som dal do alhy mobil 5w30 a mizne.......teraz ma caka spojka tak budem davat novu napln lebo sa bude menit aj gufero pod zotrvakom a vana musi ist dolu a dam tento https://www.pdmauto.sk/produkt/OLEVAGG052167M4/9532 pokial nemas dpf a staci ti norma 505.01 tak ho vyskusaj...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

I v případě, že by měl DPF, může klidně používat oleje VW 505.01 - pokud ten olej krom téhle specifikace plní ještě ACEA C3. Takové existují. A jsou SAE 5W/40, takže spotřeba oleje se jimi dá trochu snížit. Takový olej samozřejmě lze použít pouze na výměnný interval max. 15.000 km.

Nicméně je třeba se smířit s tím, že dnešní motory prostě dnešní oleje žerou. Je to typ od typu. Třeba já mám doma tři Renaulty a ani jeden olej nežere (dávám ELF SXR900 5W/40). Teta má PEU308 v benzinu a tam nestíháme dolejvat (dávám TOTAL 9000 5W/40). Motory VW po roce 2012 taky berou víc oleje, než jsme bývali zvyklí z dřívějších dob.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“