SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

Za kolik litrů paliva na 100/km Váš SAG v celkovém dlouhodobém průměru jezdí? (a nešvidlujte!)

do 5 lt na 100/km
1
0%
do 6 lt na 100/km
31
12%
do 7 lt na 100/km
109
43%
do 8 lt na 100/km
63
25%
do 9 lt na 100/km
14
6%
do 10 lt na 100/km
14
6%
do 11 lt na 100/km
9
4%
do 12 lt na 100/km
5
2%
13 lt na 100/km a více
7
3%
 
Celkem hlasů: 253

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od patper »

Ted jsem se vratil ze Spindlu - najel jsem neco kolem 370km a spotreba 6,1 :D Ale jel jsem na pohodu,ale zase je v tom nejake to stani pri nasazovani retezu [nastartovany motor] a jizda s nima....

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od mantinel115 »

no tak neviem ci mam dobry pocitac,ale mne sa podarila spotreba cestou s polska 4,9.inak bezne 5,5.ak som uz nad 6,0,tak uz ma to trosku se.re.no v zime je to ine kafe (nefunkcny bufik) a to mam aj 8-9 litrov !!!a este otazocka kolko vam ukazuje na volnobehu?mne pri zohriatom motore preblikuje medzi 0,4 a 0,5 l/h.mam tomu verit?

HonzaVot
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.02.2010 12:50

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od HonzaVot »

Dík za odpověď, mám Toyotu Picnic, jediné co mi vadí je právě spotřeba, jezdím kolem 7l (spíš do 7l), ale o dovoléné, když jseme jeli po dálnici v Německu na doraz, spotřeba 10l. Proto uvažuji o Sharanovi, má i lepší přístup do kufru. Koukal jsem, že nejnižší spotřebu má motor 113 kW, ale těch mnoho není.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od Tommate »

HonzaVot píše:Zdravím "Sharanisty". Prosím vás, zajímala by mě spotřeba dieselového Sharanu. Za kolik jezdíte? Uvažuji nad koupí Sharana II, ale pouze za předpokladu, že bude do 6l/100 km. Vím, že záleží na stylu jízdy, myslím, že jezdím plynule, ne rychle ne pomalu (většinou na hranici max.rychlosti :wink: , ale ne "brzda plyn"). Dík za odpovědi. Honza
to mluvíš o kombinované průměrné spotřebě??? to máš náročné požadavky na tak velkém autě, počítej s tím, že na 6l ta spotřeba tak začíná, ale to bys musel lítat převážně někde dálnice nebo mimo město a ještě to táhnout tak do 120, reál průměr bude tak kolem těch 7l, ale to je přece nádherná spotřeba

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od pistahufnagl »

nepravdivější výsledky se dozvíš z databáze těch co vedou statistiku na http://www.spotraba.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (nebo spotreby - ted nevim) ja s automatem mam 7,4
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od --viki- »

HonzaVot tak jak jsi poznamenal nadoraz je to hodně o tom jak s tím jezdíš já na dalnici jezdím běžně kolem 9ti litrů81kw kolega se sharanem66kw jakbysmetmá to svou váhu a má to svuj odpor vzduchu limuzína to není vid ja když jsem slušnej tak se dostanu k hranici 8litrů, věřím že se dá dostat na oněch 6litrů při jízdě na chalupu prohlídkou pampelišek :P :lol:

rezna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 07.10.2009 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od rezna »

--viki- píše:HonzaVot tak jak jsi poznamenal nadoraz je to hodně o tom jak s tím jezdíš já na dalnici jezdím běžně kolem 9ti litrů81kw kolega se sharanem66kw jakbysmetmá to svou váhu a má to svuj odpor vzduchu limuzína to není vid ja když jsem slušnej tak se dostanu k hranici 8litrů, věřím že se dá dostat na oněch 6litrů při jízdě na chalupu prohlídkou pampelišek :P :lol:
1.9, 85kW, TDi PD - nemas computer, takze merim podle projetych km na plnou nadrz - dlouhodobeji zhruba 7.2l - pul prolitam ve meste a pul po dalnici/mimo

1000km rakouskem po dalnici a spotreba byla na 6.1 - rychlost mezi 100-140 (100 kvuli tunelum)
VW Sharan 1.9 TDI 85kW PD
Obrázek

kkd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.11.2009 20:36

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od kkd »

Já mám spotřebu tak 7,5-8l na Alhambře 81kw většinou na krátkých tratích po městě.Ale chtěl jsem se zeptat nejde mi bufik a tak se motor ani kolikrát neohřeje,nemá někdo zkušenost s tímkolik se tak baj oko liší spotřeba bez bufiku a z funkčním bufikem.Mám na mysli to že studenej motor musí brát víc jak teplej.Kámoš má totiž Sharana r98 66kw a z funkčím bufíkem má spotřebu 6,5l po městě a 6l na dálkách.Jo a koukal jsem do techničáku kde mám psanou spotřebu 10,5/6,5/7,9l co tam máte napsané vy lidičky.

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od --viki- »

si zas veme něco ten bufík takže zazraky nečekej ,spíš jde o to že ten motor nepracuje v optimální teplotě,a v autě je dlouho zima když kokam co je psaný v tecničáku tak jsem přesně v pruměru :lol: :lol:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od parizek_ltm »

No bufik si zas tolik nebere a ten rozdil je znat :!: Bufik bere par deci, nehlede na to, ze nezahraty motor neni zrovna to prave, je to znat

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od --viki- »

spousta aut s těmito motory nemá bufík vůbec,,a že by měly nějakou výraznější spotřebu,,každopadně je lepší když funguje pro životnost motoru

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od parizek_ltm »

nemaji bufik, protoze maji prihrev zhavicima svickama, maji prihrev zhavicima svickama, protoze nemaj tak velkou kabinu. Nejde jen o motor, ale odber tepla apod. SAG se bez bufiku zahriva a vytapi tezko, protoze nema jiny zpusob prihrevu.

Uživatelský avatar
--viki-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 08.11.2009 11:01
Bydliště: brno

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od --viki- »

tak bych tomu rozuměl podobně ano

kkd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.11.2009 20:36

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od kkd »

kkd píše:Já mám spotřebu tak 7,5-8l na Alhambře 81kw většinou na krátkých tratích po městě.Ale chtěl jsem se zeptat nejde mi bufik a tak se motor ani kolikrát neohřeje,nemá někdo zkušenost s tímkolik se tak baj oko liší spotřeba bez bufiku a z funkčním bufikem.Mám na mysli to že studenej motor musí brát víc jak teplej.Kámoš má totiž Sharana r98 66kw a z funkčím bufíkem má spotřebu 6,5l po městě a 6l na dálkách.Jo a koukal jsem do techničáku kde mám psanou spotřebu 10,5/6,5/7,9l co tam máte napsané vy lidičky.
Tak jsem zjistil že mám v techničáku chybu spotřebu mám psanou na automat kde je udávaná kombinovaná 7,9l ale u ručně řazené převodovky je ta spotřeba psaná jen 6,4L tak jsem pořád o litr víc ať se snažím jak to jde.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPOTŘEBA, SOUTĚŽ: pojďte soutěžit ve spotřebě mezi sebou (-:

Příspěvek od rcmony »

Já tam mám na motor AVG 81kw psanou 8,7/5,4/6,6.

V průměru jezdím kolem 6,3 l dlouhodobě.
I LOVE TO FLY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“