NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od Jose1 »

smolda
Takhle si představuji, dle tvých přiložených obrázků o kus výš, že má vypadat poctivé prodloužení na poloose....!
Samozřejmě ve spojení s kvalitní ocelí.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od bucket »

Přesně tohle jak je na obrázku mám už cca 15000km.Z počátku jsem tomu nevěřil ale zatim to drží.Vůle to nemá.Kontrolovalo se to při výměně tlumičů.A jestli se v tom spoji vyku...ví tak to zavařim a bude .Už jsem do miláčka nacpal dost
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Mám to na autě už cca 100 000km a zatím spokojenost. Nevím že tam vůbec je. Doufám že něco vydrží. Rozdíl oproti originálu je ten, že uložení ložiska je na tom plechovým držáku navařenej napevno - originál je dělanej tak že domeček je uloženej v gumě a to celý je uložený v pouzdře který je přivařený na držáku. Supr záležitost je to, že do prodloužení nacpešvazelínu, přetáhneš tu gumovou předkožku a tisícihran je stále namazanej.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od maxie »

Máte někdo další dobrou dlouhodobější vlastní zkušenost s druhovýrobou prodloužení poloosy a unašeče v převodovce?
Tady se dá různě sehnat po inzerátech takový noname značky od dvou a půl do pěti tisíc za oba protikusy, láká mě to víc než originál za 12tisíc dohromady :-(

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Potíž je v tom že není moc z čeho vybírat, je jen pár zdrojů kde se fyzicky vyrábějí. To co mám já se vyrábí kdesi v Polsku (podle vyjádření dodavatele) a zatím bez problémů drží. Kupováno na Aukru.cz
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od bucket »

smolda píše:Potíž je v tom že není moc z čeho vybírat, je jen pár zdrojů kde se fyzicky vyrábějí. To co mám já se vyrábí kdesi v Polsku (podle vyjádření dodavatele) a zatím bez problémů drží. Kupováno na Aukru.cz
U mě je to trošku horší .Poloosy Maxgear .Noc nic moc už jsem o tom psal auto je takový neklidný při rozjezdu .Po roce obě vnitřní manžety KO .No spíš mi to připada že je plní mazivem až po montáži .V obou je dirka divný je že je kulatá a mazivo nacákaný všude okolo.To prodloužení" ťuk ťuk" zatím drží.
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Taky už jsem to párkrát viděl že mazivo doplňujou až po montáži o čemž svědčila dírka v manžetě a zablitej podběh. Jediný co mě momentálně trápí jsou vnější homouše, hlavně ten levej je totál, ale to už začínám být trochu jinde. :offtopic:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od maxie »

Našel jsem např.toto http://www.driveshaftparts.co.uk/cv-joi ... _4198.html" onclick="window.open(this.href);return false; a ted babo rad. Riskovat nebo radeji origo? Kdyby mi umel nekdo dat treba origo unasec + prodlouzeni do 8tis.s dokladem pro pripadnou reklamaci,tak
nevaham.
Naposledy upravil(a) maxie dne 07.06.2014 21:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Já jsem ho sice kupoval na Aukru, ale bylo to s dokladem a se zárukou jako v kamenným obchodě. Zelenáč M@rty s tímhle člověkem obchoduje už nějakej čas a říkal že s ním má jen ty nejlepší zkušenosti.

EDIT: Kontakt:
PH MOTEX
mobil: 0048 696 674 259
tel: 0048 33 852 57 49
Email: motex@interia.pl
Prodej novych dilu pro vsech vozidel
V pripade dalśich otazek zvońte na telefonni ćislo nebo podejte vaśe ćislo my zavolame

Domluvíš se s ním i Česky

EDIT2: Tady máš tu prodlužku: http://aukro.cz/poloosa-hridel-sharan-a ... 51035.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://aukro.cz/poloosa-hridel-sharan-a ... 25760.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Musíš jenom vědět jestli máš prodlužku chycenou v "želvě" a nebo jen na plechu. Vejš máš linky na oba typy.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od maxie »

Díky za tip, ono je stejně lepší když se to mění, tak upgradovat z toho hliníkovýho "rukávu" na tu novější verzi ne?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

To je asi jedno. Ale prve se zlom v pase a kolenou a koukni co tam vlastně máš. Pak teprve vymýšlej co s tím.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od maxie »

Podle VIN bych tam měl mít rukáv, ale když jsem byl pod autem, tak jsem tam žádnej neviděl.
Tak buď už to někdo měnil, nebo VIN lže...

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Uvidíš sám. Hlavně musíš na 100% vědět co potřebuješ objednat - ty prodlužky maj každá jiný příslušenství.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
richard-richard
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 05.09.2010 11:22
Bydliště: chomutov

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od richard-richard »

tak a taky patřím mezi ty kterým odešla poloosa...sice jsem domu dojel krokem ale dojel...a když jsem koukal na cenu poloosy tak v kelly jsem narazil na toto http://www.autokelly.cz/Images/lock.png" onclick="window.open(this.href);return false; INFORMACE O PRODUKTU

montovací strana: levá přední náprava
montovací strana: pravá přední náprava
převodovka typ: převodovka

repasovaná poloosa
délka (v mm): 510, vnější ozubení - strana u kola: 38, průměr v mm: 101,5, průměr 2: 123
Brzdná/jízdní dynamika: pro vozidla s ABS, počet zubů, ABS kroužek: 48, hnací hřídel: s ABS kroužkem

INFORMACE O VÝROBCI

SOREA
Pod značkami SOREA Vám dodáváme poloosy od světoznámého francouzkého dodavatele.
SOREA je na trhu již přes 30 let, výrobní závod má certifikaci výroby ISO-9001/2000, ISO 14001a ISO 13485/13488.
Nabízíme široký sortiment obsahující přes 670 položek poloos jak nových, tak i vysoce kvalitně repasovaných na osobní a užitkové automobily.
Repase je prováděna unikátní technologií koncernu EAI, za použití kvalitních materiálů a nejnovějších technologických postupů.
U poloos SOREA je většina homokinetických kloubů nová. Sorea používáí k výrobě homokinetických kloubů ty nejvhodnější materiály a používají nejmodernější technologii výroby,
díky tomu jsou držiteli certifikace kvality TUV. 100 % homokinetických kloubů je nových, ne repasovaných!

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od maxie »

Tak mám definitivně verzi s rukávem.
Co je potřeba pro předělání na verzi bez rukávu? Nějakej spešl držák? Nebo jen vykuchnu rukáv a na stávající držák namontuju tu novější verzi?

Díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“