NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od bucket »

No proběhla montáž nových poloos maxgear,komplet spojkového setu LUK a toho upgrade prodloužení.Abych pravdu řekl jsem trošku rozčarován.Auto se při rozjezdu při rychlostech trošku rozvibruje dělá to když stoupá rychlost okolo 30km .Když se brzdí tak ne.ZA studena se začalo auto na volnoběch trochu třást což se starým setrvákem nedělalo.Po ohřátí se to trošku zlepší.Sice zmizely rány při zhasnutí motoru ale asi mám silentbloky v pr... protože se to stejně trošku oklepe když vypnu motor.Suma sumárum jestli si to nějak "nesedne " tak sem vyhodil 25 000 a na dovolenou pojedu s větším strachem než s původníma dílama.
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od Steve28 »

Mne robí to trasenie keď je v zábere pri brzdení nie ale mám 255.000 s pôvodnou spojkou a zotrvákom. Rany pri vypínaní motora nemám, vypínam na spojke, asi to kus šetrí zotrvačník.
Ale minulý týždeň som si na diaľnici všimol že keď idem od 100 vyššie a cesta je tak do kopca, na horizonte keď nadhodí auto tak mi počuť od strednej časti motorového priestoru také dunenie alebo
jemné hučanie. Keď ho mám vytočeného doprava tak silnejšie. Bol som na zdviháku a traja mechanici tvrdia že to je diferenciál nakoľko všetko okolo poloosí mám nové. 4 nové kĺby, predlženie a protikus do prevodovky tiež..................... Skúsim zohnať prevodovku nejakú s menej km a prehodiť, nová spojka už je doma. Ale keď ani to nepomôže tak som vyhodil von oknom 2.000 eur a rovno môžem auto podpáliť.......... Pokiaľ to bude ten diferenciál tak starú prevodovku rozoberem a nafotím ako to vyzerá.

David 82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 08.07.2013 21:08
Bydliště: Mikulov

Prodloužena poloosa sharan 96kw

Příspěvek od David 82 »

Zdravim nevite nekdo prosim vas kde bych sehnal podurne ložisko na prodlouženou poloosu.


modedit: na shánění čehokoli slouží bazar http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=228" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Není to námět na debatu, narazil jsem na to náhodou při prolejzání inzerce na Sbazaru, třeba se to bude někomu hodit:
http://www.sbazar.cz/roverland.cz/detai ... a-poloosa-" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sbazar.cz/roverland.cz/detai ... axy-sharan" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sbazar.cz/roverland.cz/detai ... axy-sharan" onclick="window.open(this.href);return false;
Hlavně mě na tom zaujalo prodloužené drážkování překryté manžetou.
Kdyby náhodou inzerát s Sbazaru zmizel, dávám ještě kontakt:David Hůla, Mobil: +420 777 883 488
Fotky jsou původní s Sbazaru.
Přílohy
50c602e6997517e44e9b0000.jpg
50c6040c26a619f1ecdf0000.jpg
50c60404e874159cc0620000.jpg
50c60413642ae7e149900000.jpg
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

martin150
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.06.2010 20:47

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od martin150 »

Zdravím...neviete niekto či majú problémy s tisíchranom aj modely 4x4 ? Ďakujem za odpoveď

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Předek je nejspíš stejnej, tak že v tom případě mají.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od Skyppy »

Budu sice za blba, ale myslím si, že 4x4 mají místo nešťastného prodloužení poloosy úhlový pohon, odkud vede kardan pro pohon zadní nápravy. Tudíž tam asi ten problém nebude.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od smolda »

Tím líp pro něj :D
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od areka »

Skyppy píše:Budu sice za blba, ale myslím si, že 4x4 mají místo nešťastného prodloužení poloosy úhlový pohon, odkud vede kardan pro pohon zadní nápravy. Tudíž tam asi ten problém nebude.
Nebudeš, je to tak. :wink:

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od Steve28 »

Steve28 píše:Mne robí to trasenie keď je v zábere pri brzdení nie ale mám 255.000 s pôvodnou spojkou a zotrvákom. Rany pri vypínaní motora nemám, vypínam na spojke, asi to kus šetrí zotrvačník.
Ale minulý týždeň som si na diaľnici všimol že keď idem od 100 vyššie a cesta je tak do kopca, na horizonte keď nadhodí auto tak mi počuť od strednej časti motorového priestoru také dunenie alebo
jemné hučanie. Keď ho mám vytočeného doprava tak silnejšie. Bol som na zdviháku a traja mechanici tvrdia že to je diferenciál nakoľko všetko okolo poloosí mám nové. 4 nové kĺby, predlženie a protikus do prevodovky tiež..................... Skúsim zohnať prevodovku nejakú s menej km a prehodiť, nová spojka už je doma. Ale keď ani to nepomôže tak som vyhodil von oknom 2.000 eur a rovno môžem auto podpáliť.......... Pokiaľ to bude ten diferenciál tak starú prevodovku rozoberem a nafotím ako to vyzerá.

......prevodovka a spojka vymenená ale všetko po starom. Počkám kým sa rozsype čo sa má rozsypať, iný nápad nemám.............. :twisted:

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od vsochy »

Po vyndání násuvného hřídele jsem zjistil, že ten "zlatý" prstenec mezi pružinou a o kroužkem (viz obr.) mám rozdělený/rozlomený na cca 5 segmentů. Měli jste to také tak? Jak je to u nového dílu?
Přílohy
IMG.jpg
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

dibo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 23.12.2009 07:12
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od dibo »

Ahoj, máte někdo Sharana 2007 2litra? potřeboval bych zjistit , jaký gumy máte povoleny v techničáku. Já tam mám napsáno jen 195/60R 16C 99H, a sehnat je , to je teda věc. Ve wv mi řekli , že té krávě na dopravce se prostě nechtělo opisovat další varianty. Přece není možný , abych tam měl jen jeden typ. Díky za info ddplus@volny.cz

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od vsochy »

No abys umístil svůj příspěvek do správné sekce, s tím sis tedy práci nedal. :offtopic:
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od fabia04 »

Nemate nekdo konkretni zkusenost s druhovyrobou prodlouzeni poloosy na SAGu,je toho celkem dost v nabidce,jak na nemeckemn Ebay tak v polskem a ceskem Aukru.Prodavaji to u nas na aukru polaci,cena 3500 kc za komplet je celkem prijatelna.Ceka me vymena tak hledam konkretni informace,kdo ma na aute namontovane a jak je zpokojen.
Diky za info,myslim ze zkusenosti z praxe budou zajimat i ostatni.

štefina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2010 19:47
Bydliště: K. Vary

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

Příspěvek od štefina »

Ahoj, tak jsem si to tu vše pročetl a zjistil jsem že máte problém převážně na pravé straně. Ja mam problém opačný. Mam velkou vůli na levé straně. Teď jsem se vrátil z dovolený a auto když bylo pod plynem tak se třáslo od 80 do 110km/h A to tak že jsem čekal kdy se celé rozpadne!!! Celkově dovolená hrozný. Nejdříve jsme měnily O-kroužky na vstřikách, protože mi šla nafta do oleje a nakonec to je tandemové čerpadlo :( Ale řešim teď tu poloosu. Dá se sehnat jen ten vnitří kloub stim protikusem? Zbytek poloosy mam dobrej. Auto už je na heveru u známého, takže potřebuji rychle řešit. Kdyby jste měl někdo tip kde koupit nejvýhodněji. Jsem Z K.Varů Díky :good:
Seat Alhambra 1.9TDi 85kw PD 2001

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“