NÁPRAVY, POLOOSY: prasklá poloosa

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od steve »

olmi2866 píše:oba kusy, jaké myslí ještě tu "23" ?
Ano i tu 23-je to na H.... delany :evil: '
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

olmi2866
Tak dej pak vědět co se všechno dozvíš. Třeba kde jsi to nechal dělat a na kolik to přišlo a třeba i foto. Já mám takový dojem, že to mám taky načatý.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od olmi2866 »

Nazdar kamaradi, tak moje Alhambra už zase jezdí, ten díl jsem byl nucenej objednat v Seatu, predpokladana cena asi 9000,- !!! auuuuuu zítra budu vědět víc.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

Ještě jsem vyštrachal tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=15
fotky od Jaroucha. Patří to asi spíš sem. Je to tedy ono o čem se bavíme?
Přílohy
Poloosa1.JPG
Poloosa3.JPG
Poloosa4.JPG
Poloosa2.JPG
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 16.09.2008 09:08, celkem upraveno 2 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

No a je to v prd**i. Moje tušení se vyplnilo. Jak jsem říkal, že to mám asi načatý, tak jsem to teda měl načatý a už to ruplo. Teda alespoň myslím, že je to ono. Při rozjezdech, nebo prudkém brždění v tom vždycky zapraskalo. Až dnes při rozjezdu v tom zapraskalo naposledy auto zůstalo stát a když pouštím spojku, tak v tom rachtá, přesně tak, jako když se protáčí nějakej tisícihran v jiným tisícihranu. Auto jsem odtáhl. Takže dotaz.
olmi2866 Kolik tě to nakonec stálo? A za kolik se to dá pořídit, máte-li někdo jiný zkušenost?
Jestli se ovšem nemýlím, řeknou v servisu, a napíšu víc. :(

Tak píšu víc už teď. Protočilo se to někde hned u převodovky, takže ne až to prodloužení/poloosa. Takže tedy dotazy.
Budou muset rozdělávat převodovku?
A vyměňovat se budou jen ty dva díly, to znamená ten kroužek na fotce a to prodloužení?
Dík hltám každé informace.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od abeljozef »

poslem ti info co mam o tej prevodouke ?


Ak ano napis mi jej typ.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

abeljozef
Díky Jozefe moc. Ale oni na to v servisu pomalu přichází. Nejdřív potřebovali č. převodovky. To není ani v techničáku, ani ho nenašli na převodovce, zajímavé. Tudíž typ nikdo neví, a nemohu ti ho poslat. No a teď už konečně objednali ty díly, ale nejdřív mě volali schválit cenu. Prodává se to origo u Seatu a jsou to jakože dvě sady, kde jsou i jakýsi kroužky a šroub atd. Každá z nich ovšem stojí něco přes 5 000,-. Ach jo, to zas bude paleta.
Já teda hlavně vůbec nemám čas někde něco shánět levněji, jelikož to potřebuji mít pojízdné nutně v pátek večer.
Jo a ještě mě strašili, že musí ven převodovka a rozdělat, tohle mě nejde na rozum, tak jestli je to blbost, tak dejte vědět. Někdo.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

A ještě já.
Převodovka se opravdu sundávat nemusí a ani rozdělávat. Takže když vám to budou někde tvrdit, tak je pošlete někam. Auto už jezdí cena servis komplet 11 120,- Kč s dph.
Tak přeji pěkné počteníčko všem, kteří zůstanou s touto poruchou někde trčet a snad vám to pomůže. Ne že bych to teda někomu přál.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
olmi2866
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 21.08.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od olmi2866 »

Včera jsem byl u kluka, který se stím taky setkal, již několikrát, objednal podle jeho slov original VW , je to stejný a mělo by to stát celé do 5 000,- i s montáží, ta zabere ca 20 minut, nic se nemusí složitě rozebírat, jen se sundá dekl pod motorem a přední kolo na dotčené straně ( kvůli přístupu ). Zatím jezdím se svařeným dílem a le jelikož nejezdím díál než 15 km od bydliště, tak až tak neřeším. Ještě hledal typ převodovky, bylo na ní tuším jfj a nějaké číslo, které prý není důležité. Alhambrám, Sharanům a Galaxim zdar !!! Příští týden, to bude hotový a tak dám k dispozici poznatky a detaily. .... Ahoj Olda

Uživatelský avatar
pepiktdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ceske budejovice

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od pepiktdi »

olmi2866 píše:Včera jsem byl u kluka, který se stím taky setkal, již několikrát, objednal podle jeho slov original VW , je to stejný a mělo by to stát celé do 5 000,- i s montáží, ta zabere ca 20 minut, nic se nemusí složitě rozebírat, jen se sundá dekl pod motorem a přední kolo na dotčené straně ( kvůli přístupu ). Zatím jezdím se svařeným dílem a le jelikož nejezdím díál než 15 km od bydliště, tak až tak neřeším. Ještě hledal typ převodovky, bylo na ní tuším jfj a nějaké číslo, které prý není důležité. Alhambrám, Sharanům a Galaxim zdar !!! Příští týden, to bude hotový a tak dám k dispozici poznatky a detaily. .... Ahoj Olda
za tech pet tisic ti tam dam jen jeden kus ale to neni reseni sam sem si to menil po skusenostech na kolika autech sem to uz menil uz sem narazil taky na auto kam daly jen jeden dil a najelo asi 20000km a menil znova takze bacha at vam nekdo nevymeni jen jeden dil

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

Jo jo mě měnili hned oba díly.Je to i logický. Ten protočenej tisícihran musí být zákonitě odrbán na obou dílech. Takže vyměnit oba. Potvrzuji ještě jednou. 5000,- Kč za jeden díl.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od supsak »

Ahojte .
Tak mna takisto postihlo take stastie pri 123000km na VW sharan tdi96kw/model04, ze to najprv cinkalo, pri pribrzdovani a pridavani plynu az nakoniec auto stalo a tachometer ukazoval rychlost s zaradenou rychlostou.
Neriesil z vas niekto repas tychto dvoch hriadelov -nasuvneho a priruboveho? U nas vo VW to stoji 6300 sk jedna cast toho hriadela , druha takisto 6300sk
Zhanam a patram kde by som to zohnal lacnejsie tie hriadele ,ale neviem sa dopatrat nejakeho vysledku
Napadla ma este jedna vec ak tieto dva hriadele zavarite ? , vydrzi to niekolko kilometrov? ci sa to zase pretoci?
Jaro

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

supsak
Pozor pozor, teď jsem dostal SZ od olmi2866 a jemu to zavařili a už brečí, jelikož mu spálili gufero a ještě cosi okolo. Však on to sem za chvíli hodí.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od supsak »

No ja som na to pozeral, jednoduche to take nebude s tym zaverim ona ta hriadel je hned pomaly nalepena na prevodovke a pokial to chce clovek poriadne prevarit zrejme tam to gufero-/urcite podla etky to tak vyzera / to prdne, a zacne asi tiect olej z prevodovky .
Chcelo by to nejakeho sikovneho sustruznika co ba dokazal vypracovat vnutro a vonkajsok priruby , nasekat tam drazky a znovu zakalit, lebo tie nehorazne prachy za 2kg zeleza zo znackou VW ?..
Jaro

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: prasklá poloosa na Seat Alhambra II ?

Příspěvek od Jose1 »

To víš, že bych ty peníze taky radši nedával, ale mě auto živí a jezdím s ním denně, takže jakékoliv laborování se mi ve výsledku stejně prodraží. Stačilo, když jsem to měl teď v servisu 4 dny. Musel jsem jezdit v Puntu. Nic do toho nenaskládáš, žebřík, co normálně vozím v prostoru zadní sedadla-kufr, jsem tam šrouboval půl hodiny a to jsem musel posklápět a přeházet celý auto. A nakonec tam vlezl, od pátých dveří napasovanej na předním skle.
Takže honem opravit a zase jezdit.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“