STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od midar »

Pri vymene filtru jsem sterace nesundaval. Sunda se stena co kryje mechaniku steracu v motorovym prostoru a tam je filtr. Teda aspon u me. A pokud potrebujes ten plast pod oknem tak me sly sterace vyviklat kdyz jsem je trochu poklepal.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od machstrechy »

Ahojte, mám problém - nejdou stěrače, zkontroloval jsem všechny pojistky a vše v pohodě.
V knížce jak na to sem našel jak to vyzkoušet, napojil jsem na baterku a nic!
Sehnal sem starší tady v klubu a taky nejde, poslal mi druhej a taky nejde tak nevím jestli mám smulu nebo se musí namontovat. Vzal sem motorek a napojil přímo na baterku jak je v tom návodu a nic, tak nevím jestli se nemusí namontovat a potom zkusit jestli jde, ale myslím že asi ne.
Tak prosím o pomoc!

Díky

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od machstrechy »

nikdo neví

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od smolda »

Motorek stěračů by ti měl samozřejmě jít po správném zapojení i jen třeba na stole. Jen netuším který piny a jak jsou zapojený. Chtělo by to schémátko. Hlavně pozor na dodržení polarity (+ -), některý motory stěračů nemaj rádi přepólování.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
JarekMarea
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od JarekMarea »

cau panove dnes jsem si dovezl domu sharana r.v.99. Mám jeden problem pri zapnuti steracu me predni nejedou ani na ostrikovaní krom na jednu polohu a to na max . nema nekdo tuseni cim to muze byt? diky moc

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od M@rty74 »

Hledal bych problem nejspíš v páčce u volantu...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
JarekMarea
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Blansko

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od JarekMarea »

netusí nekdo kde je rele na sterace? nebo jeho oznaceni? nemuzu zde najit schema zapojeni rele :( dik

Cross
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.06.2010 17:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od Cross »

Tak jsem snad rozluštil problém s poskakujícíma stěrači, trvalo to pouze celej den....
Ve finále stačí odpojit táhla od motoru stěračů, pak párkrát otočit klíčkem v zapalování a zase to složit.
Doufám že to bude chvíli fungovat

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od johnyM128 »

otázka, niekedy po naštartovaní začnú stierače samé šialene behať hore dole, niekedy pomôže len zapnúť a vypnúť klúčik zapaľovania....

prípadne niekedy po naštartovaní len raz prestieračujú hore dole a prestane to... čím by to mohlo byť?

dakujem

rogin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.07.2012 20:18

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od rogin »

machstrechy píše:Ahojte, mám problém - nejdou stěrače, zkontroloval jsem všechny pojistky a vše v pohodě.
V knížce jak na to sem našel jak to vyzkoušet, napojil jsem na baterku a nic!
Sehnal sem starší tady v klubu a taky nejde, poslal mi druhej a taky nejde tak nevím jestli mám smulu nebo se musí namontovat. Vzal sem motorek a napojil přímo na baterku jak je v tom návodu a nic, tak nevím jestli se nemusí namontovat a potom zkusit jestli jde, ale myslím že asi ne.
Tak prosím o pomoc!

Díky
Teď jsem řešil stajný problém. Přidřený čep na stěrači, rozhýbání a test . Motorek nereagoval. V eketrické zástrčce jsou tři dráty. Hnědy tlustý (2,5) je kostra, Červeno bílý tlustý (2,5) je napětí a tenký drátek (0,4) zapojen do řízení elektroinstalace. Do tohoto drátku jde napětí až po uzavření přední kapoty motorového prostoru. Motorek jde velice těžko vyzkoušet na stole. Napětí na ovládací drátek je nižší než je 12V. Nutno zapojit motorek, zavřít kapotu a teprve yvyzkoušet.

Rogin Golf Variant 1.9 TDI

excite319
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.02.2013 22:30

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od excite319 »

Zdravim na Alhambre nechodily sterace vubec, byly zarezle futra tak jsem to rozebral vycistil slozil ale motorek nechodi o 360° ale chodi 360° + cca 45° takze ty sterace se pokazde zastavi nekde jinde a uz si s tim vubec nevim rady nevite nekdo co s tim ?? Diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od michall »

Koncovy spinac motoru , resp. Draha dojezdu. Treba
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

excite319
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.02.2013 22:30

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od excite319 »

A kde to najdu ? Nebo co s tim ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od michall »

V motoru stěračů. Je tam vodivá dráha, která zajišťuje běh motoru i ve chvíli, kdy už jsi pustil páčku. Dráha končí v klidové poloze, kde by se měl motor zastavit. Nevím jak u SAGu, ale někde býval i krátký kontakt pro zabrždění motoru. Mrkni na to, může to tím být, nemusí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

excite319
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 08.02.2013 22:30

Re: STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od excite319 »

Jo diky problem byl tam vycisteno a funguje diky moc....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“