STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

STĚRAČE, MOTORKY: vše kolem motorků stěračů

Příspěvek od sharan »

Ahojte, nemohl by někdo poslat jaká je výchozí poloha táhla v dolní úvrati na mechanizmu pohonu stěračů? Nemůžu se s tím domluvit, dával se celý nový mechanizmus a nikdo neví jaký byl výchozí stav u starého. Díky

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Vítej mezi autobusáky! Zkus se prosím mrknout do http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 to je náš Sherlock - abacední seznam všech témat. Je dost pravděpodobné že tam najdeš odpověď, nebo aspoň vlákno, kam tvůj dotaz patří. Tohle fórum se snaží udržovat pořádek a pokud je to možné, nezakládáme tu nová témata, ale využíváme těch, co už tu jsou. Díky tomu je pak vyhledávání jednodušší, protože související věci jsou v jediném vlákně a nemusí se stokrát dokola opakovat. Ať se ti tu líbí.

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od sharan »

Galaktický Aleš píše:Vítej mezi autobusáky! Zkus se prosím mrknout do http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 to je náš Sherlock - abacední seznam všech témat. Je dost pravděpodobné že tam najdeš odpověď, nebo aspoň vlákno, kam tvůj dotaz patří. Tohle fórum se snaží udržovat pořádek a pokud je to možné, nezakládáme tu nová témata, ale využíváme těch, co už tu jsou. Díky tomu je pak vyhledávání jednodušší, protože související věci jsou v jediném vlákně a nemusí se stokrát dokola opakovat. Ať se ti tu líbí.
Vlákna které souvisí s tématem jsem prošel jako první, Sherlock používám, řeší se ramena stěračů, zatuhnutí osek atd. Odpověď samotnou jsem nenašel. Možná jsme dotaz k něčemu mohl přidat, ale nesouviselo by to s vláknem.

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Koukal jsem do chytré knihy (str.280), nevím zda namalovaná pozice souhlasí s realitou, snad ti to pomůže.

Tu předchozí poznámku teda beru zpět, nechtělo se mi to prolízat a když jsem viděl že je to tvůj první příspěvek, tak jsem předpokládal (chybně) že Sherlocka neznáš.
Přílohy
sterace.png

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od sharan »

Jo, v pohodě. Ale to je právě to, že nevím jaká by mela být ta výchozí poloha táhel, možnosti tam jsou dvě, nemohl jsem se tím včera domluvit. Jde o to, že jsem to nastavil na dolní úvrať kdy vahadla začínaqjí zabírat, ale ono to klidně může být posunuto o deset stupňů do záběru a pak se to bude chovat jinak.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od patper »

Ja kdyz jsem je delal - uz je to davno - nicmene mam za to,ze to jinak dat nejde :idea: Oni se jinak krizi :idea:

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od sharan »

No úplně si nerozumíme, dolní úvrať začíná dejme na za pět minut dvanáct (poloha vahadla v pohledu od motoru), ale můžu to klidně posunout na dvanáct hodin pět minut. Fungovat to bude, ale může se měnit poměr zdvihání stěračů proti sobě, každé vahadlo má jinou délku.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od patper »

Asi nerozumime.... :(
Nicmene, kdyz to odzkousis,tak zjistis,ze to jinak dat nejde :!:
P.S. bude ti stacit fotka celeho mechanizmu :?:

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od sharan »

Bude mi stacit fotka, kde bude videt jaka je poloha toho unasece na motorku, kdyz jsou sterace v dolni uvrati. Dekuji moc.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od patper »

O.K. prohledam - neco jsem urcite mel :wink:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od patper »

:oops: tak jsem nasel jen to to :(
Přílohy
DSC00032_resize.JPG

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od sharan »

Hmm, tam to zrovna neni videt. Aktualne jsem zjistil ze existuji dva typy toho mechanismu, jeden pro aero sterace a jeden pro normalni, lisi se v delce jednoho ze spojovacich prvku tahel. Budu to muset premerit. Cely pribeh je takovy, ze jsem vcera koupil auto v DE a melo zatuhle, cepy steracu. Prodejce nechal dovezt novy dil, prehodill jsem ho, ale nebyl jsem schopny to seridit. Budu to muset jeste jednou rozhodit, prezkoumat jestli mam dil pro aero sterace a podle toho se zaridit. Jinak, ale diky moc za snahu.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od patper »

Tak to slysim poprve :!: Aero= obyc sterac - Aerotwin je uzka lista... Aerotwin ma jina raminka steracu :!: mechanizmus je stejny :!:

Uživatelský avatar
sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od sharan »

Mozna se spatne vyjadruji, mam sterace kde neni takove klasicke raminko, ale gumova lista. Kdyz se kouknes tady http://www.aci.cz/default.asp?cls=spres ... rid=113459, tak vidis co se lisi.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek stěračů - výchozí poloha táhla

Příspěvek od patper »

Hmmm,tak to opravdu nevim :(

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“