ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od lapaja »

Ahoj,potřebuji poradit.Zjistil jsem že na tom kabelu na který ukazuje šroubovák nedokážu nechat prst,je to tak rozpálený!!! Krabička je umístěna vedle baterky a je taky pěkně teplá.Ostatní kabely jsou v pohodě.Čím to je a kam asi vede ten kabel? Díky Pavel 8O
Přílohy
DSC00059.JPG
DSC00059.JPG (34.18 KiB) Zobrazeno 14044 x

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Odhadoval bych to na přechodový odpor. Ta matka podle toho vypadá. Povolit, perfektně očistit a dobře utáhnot. NESTRHNOUT !

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Ahoj,tak jsem tu krabičku otevřel a já to mám v pohodě.Nic nepálí.Nevím kam ten kabel vede.

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

Já to zkoušel povolit vyčistit a pak dotáhnout,pořád stejný dělá mi to jen když běží motor. Po nějakých 5min. se na tom nedá udržet ruka. V ETCE 7 jsem našel že je to možná na větrák elektrický jsou na obrázku stejné matky.. ale když jsem ho odpojil tak se mi vynulovaly hodiny, rádio i km.

Prosím zkusíte to někdo po ohřátí :cry:

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

Ahoj ,tak jsem dneska mluvil s dalším šaránistou který dělá do aut a říkal že ten kabel je od alternátoru. To,že na tom nenechám prst je u každýho auta. Nedávno chytla ta krabička jednomu kámošovi,přestala jít komplet el. v autě.Radu co mi dal, dotahovat a často kontrolovat.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

lapaja píše:Ahoj ,tak jsem dneska mluvil s dalším šaránistou který dělá do aut a říkal že ten kabel je od alternátoru. To,že na tom nenechám prst je u každýho auta. Nedávno chytla ta krabička jednomu kámošovi,přestala jít komplet el. v autě.Radu co mi dal, dotahovat a často kontrolovat.
Už jsme na to spolu koukali.Všechny ty oka jsou jen nacvaklé.Určitě bych to nenechal jen na kontrole a dotahování.Ten vyhřátej konec kabelu bych uštípnul,osadil nové oko a řádně bych to proletoval.Oka,matky a podložky z mosazi a nevěřím tomu,že se to ještě bude hřát.Ty vedlejší oka vypadali dobře,ale udělal bych to na všech.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

JJ to máš pravdu hned to všechno předělám ale kámošovi jse to stalo na 2004,tak nevim jak to je. Možná bude nejlepší, když se tady ještě někdo na to koukne jestli mu to dělá taky nebo ne.

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Captain »

asi to sem moc nepatří, ale nic podobnějšího sem nenašel. Potřebuji protáhnout kabel od baterie do auta pod přístrojovku, na předělání příhřevu na nezávyslé topení a na mlhovky na sharanu ll. Poraďte kudy prosím. Jestli se to tu někde řešilo, napište prosím odkaz.
díky :)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jenda »

pod palubkou za pojistkovou skříňkou je hlavní kabelový svazek do motorového prostoru a pod ním je volná kabelová průchodka. jenom pozor na ní, ráda vypadává do motorového prostoru, jinak další dráty jdou protáhnout i podél hlavního kabelového svazku.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Captain »

super, díky :lol: tam akorát polezu, tak to tam hned protáhnu.

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od shared »

Mě skoro uhořel ten první kabel z vrchu na tom obrázku.Poškodilo mi to trochu i tu škatulku.Musel jsem se do ní dostat dlátkem ,jak byl ten zámeček spečený.Novou škatulku a opravu u VW jsem nedával - cca 2000Kč.Trochu dělám do elektriky,vzal jsem oko,které lisujeme na kabely(je to cínovaná meď), a kleštěma jsem to nalisoval.To nové oko má na sobě už od pohledu 3x víc materiálu než to origoš.Už je tam dva měsíce a ani po jízdě 700km dlouhé se drát ani oko neohřálo.Je to v pohodě.

Uživatelský avatar
jarouch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02

Rozpálený kabel

Příspěvek od jarouch »

Rozpaluje se mi kabel na svorkovnici před baterkou,druhý od zadu,viz foto. Nemáte někdo tušení co napájí nebo čím by to mohlo být? Kromě toho,se v podstatě nic neděje,ale mám pocit,že trochu pohasínají světla,když se např. stahují okna.Díky za pomoc. Sharan 1,9TDI 85kW.
Přílohy
18112008459.jpg
18112008460.jpg

plana25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 01.08.2008 11:33

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od plana25 »

Ahoj chlapy, mám problém vypálil se mi kabel v pojistkové skříni u baterie.Je to ten nejbliší u baterie a nejtluščí.Nevíte náhodou od kud vede.Moje doměnka je, že od alternátoru.Pro úplnost VW Sharan 2004.Přikládám foto pojistlkové skříně.Tam jak jsou na obrázku neoriginální pojistky (byly jen na dojezd).Už mám novou pojistkovou skříň tak doufám, že jak jsem si přečetl tak to bylo jen nedotaženým nebo zkorodovaným spojem.Dílky za odpověď.
Přílohy
IMAG0042.jpg

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od patper »

Tak vcera jsem mluvil s Bitvim a je na tom stejne :| Nicmene jsme se divali u me a me se proste nehreje,tak nevim...
Asi pred pul rokem jsme to u Bitviho dotahli a ted se mu to vypalilo :(
Jsem zvedav,co na to napisou ''elektrikari'' :?: :!: :!: :?:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Pokud jseš si jistej spojením na šroubu, může být přechoďák na spoji kabel-oko. Tam každý miliohmek při velkých proudech znamená velké teplo. Pro představu - při proudu 100A znamená při přechodovém odporu 1 miliohm ztrátu na spoji asi 0,1V, což při tom proudu znamená 10W, které proměníš v teplo.

Snad jsem to nepoplet ...

edit: a to tam má Bitvi místo 100A pojistky dvě 50A? To jsou teprv přechoďáky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“