PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od Honza42 »

AUTO1: "Mám dotaz,je to vidět na fotce od Prochy,
Pod alu skříní válcového tvaru,v které je vložka olej.filtru je umístěna nádoba kostkového tvaru,do které vedou dvě hadice.
Zespodu té nádoby je černé víčko,které již na fotce není vidět.
Zřejmě to je jakýsi odkalovač,ale co je to přesně,k čemu slouží,a v jakých intervalech se s tím má manipulovat?"

ABELJOZEF: "To je chladic oleja, to zo spodu je uzavieraci srob a kym s tym nic neni tak sa s tym nic nerobi."

Já si dovolím nesouhlasit. Já s tím něco robím při každé výměně oleje. Šroub povolím a nechám vytéci tak 1-2 deci starého oleje, který by tam jinak zůstal a kazil novou náplň.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od michall »

Jose1: v kuse, už se na to někde ptal Vytvarnik a je to tak. Snad jedině naimplantovat z jiného kusu, který má KO spodek nárazníku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od abeljozef »

Honza42 píše:AUTO1: "Mám dotaz,je to vidět na fotce od Prochy,
Pod alu skříní válcového tvaru,v které je vložka olej.filtru je umístěna nádoba kostkového tvaru,do které vedou dvě hadice.
Zespodu té nádoby je černé víčko,které již na fotce není vidět.
Zřejmě to je jakýsi odkalovač,ale co je to přesně,k čemu slouží,a v jakých intervalech se s tím má manipulovat?"

ABELJOZEF: "To je chladic oleja, to zo spodu je uzavieraci srob a kym s tym nic neni tak sa s tym nic nerobi."

Já si dovolím nesouhlasit. Já s tím něco robím při každé výměně oleje. Šroub povolím a nechám vytéci tak 1-2 deci starého oleje, který by tam jinak zůstal a kazil novou náplň.
Vyrobca neprikazuje pri vymene oleja vypustat olej z chladica oleja. Ak by si chcel fakt vymenit vsetok olej tak by si potom este musel demontovat napr. aj potrubia mazania turba lebo tam zostane stary olej tiez a takychto miest je viac aj v samotnom motore. Takze je na tebe ze to robis ale neni to vobec nutne lebo aj ked vypustis ten chladic aj tak sa vsetkeho stareho oleja nezbavis. Vyrobca s tymto zbytkovym starym olejom pri vymene pocita ze tam zostane a k tomu su usposobene aj servisne intervaly. Ale to uz sa tyka vymeny oleja.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od Jose1 »

Michall - Ech kruciš, tak že by došlo na lepidlo??
Celý to kupovat nebudu.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od michall »

No .... už asi jo, ale podle fotky ti tam i něco chybí. Nebo to máš v kapse? :D Pokud to není vyloženě rozštípaný na třísky, asi bych lepil. Něco možná budeš muset trochu vyztužit, ale podle mě to půjde. Nebo fakt zkusit vrakoviště, jestli někde není rozbitý nárazník, který má ale dobrý ten vršek a nějak to spojit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od Jose1 »

Ta fotka celého nárazníku, co jsem zveřejnil, není moje. Je to jen ilustrační foto z aukra. Někdo to tam nabízí v téhle podobě za 2000,-. Ale taky to právě není úplně zdravé.
Já jsem to nesundával, ale jezdím s tím rozkřápaným. Některé části jsou popraskané, některé mám doma, co jsem posbíral ze silnice. Doufám, že mi nic podstatného nechybí.
Asi lehce zaimprovizuji a bude zameteno.
Lepidlo, výztuže, pár vrutů.... :D
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 14.03.2010 11:15, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od michall »

No jóóó, na lepení musíš být trochu chemik, trochu technolog, trochu modelář, .... a taky trochu chobotnice. Já to měl taky štíplý, takže jsem to zespod pojistil plechem. Hodně štestí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ:PLASTY KRYTY VÍČKA atd: kde sehnat jak opravit

Příspěvek od Jose1 »

Tak jsem byl dnes od každého něco.....
Prostě jsem to slepil, sešrouboval a tak vůbec.....
Vruty černé barvy se zapuštěnou hlavou jsem neměl k dispozici, tak zatím jen na hulváta..... :oops: :D
Přílohy
Alža mrížka oprava.jpg
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“