SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od patper »

Tak hotovo - spravil jsem jen ten od zpatecky - ostatni jsem zaizoloval :oops: ted na ne nemam nerva :oops: 8)

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od Bilardos »

Mám také problém se světlem od zpátečky. nesvítí ani jedna žárovka. Našel jsem samozřejmě zlomený kabel ve dveřích (a nejen jeden). Ale i přes spojení jsem nerozchodil ty světla zpátečky a tím ani couvací senzory. Kde dále hledat chybu?
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od michall »

Ostatní svítí tak, jak mají? Zkus, jestli ti jde +12V do některého drátu při zpátečce. Zkontroluj uchycení žárovek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od Bilardos »

michall píše:Ostatní svítí tak, jak mají? Zkus, jestli ti jde +12V do některého drátu při zpátečce. Zkontroluj uchycení žárovek.
Všechno ostatní svítí, funguje detekce otevřených dveří, podle palubního PC jsou všechny žárovky OK. Když ji vytáhnu, hlásí, že je chyba. Takže teoreticky všechno OK, jen ta zpátečka ne :-(
Uchycení žárovek se zdá OK, napětí jsem tam nenašel :-(
SII - 1,9 -85kW

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od Bilardos »

Vyřešeno. Přerušením drátů se ještě spálila pojistka. Pozice 5 (15)
SII - 1,9 -85kW

petr maruš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.10.2008 19:02
Bydliště: Točná

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od petr maruš »

ahoj tak vidím,že nejsem sám kdo řeší tento problém.mě taky nesvítí couvačky obě.ale mě už najde štáva do policajta.mam model 2005 muže nekdo prosím poradit?dekuju

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od BlueDot »

petr maruš píše:ahoj tak vidím,že nejsem sám kdo řeší tento problém.mě taky nesvítí couvačky obě.ale mě už najde štáva do policajta.mam model 2005 muže nekdo prosím poradit?dekuju
Tak jsem z toho trochu jelen - dnes jsem na to koukal jak mi to svítí a zjistil jsem že mám napravo i nalevo po jedné žárovce ... ta nalevo prosvěcuje mlhovku (bílý střed je zaslepený - mlhovka svítí okolo) a naopak ta napravo prosvěcuje jen bílý střed = zpátečka ...
Nějak mi tedy nejde do hlavy jak bych docílil konfigurace dvou světel pro zpátečku (na to jedno světlo fakt jde vidět kulový, zvlášť v dešti někde na lesní cestě, jak se mi stalo minulý týden), případně dvou mlhovek, jak se tady probíralo někde v jiném tématu... :? :?:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od abeljozef »

Zial je to faceliftovy dowgrade, toto soudruzi z NDR pos ......

Uživatelský avatar
bahno71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.03.2011 18:29
Bydliště: prostějov

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dv

Příspěvek od bahno71 »

mám sharana 2006 facelight a při zpátečce mě svítí jen to pravý světlo má to tak být nebo mají svítit obě

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dv

Příspěvek od abeljozef »

Pozri sa o 3 prispevky vyssie, obcas staci citat :good:

MaCe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2009 14:46
Bydliště: Hrejkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dv

Příspěvek od MaCe »

BlueDot píše:
petr maruš píše:ahoj tak vidím,že nejsem sám kdo řeší tento problém.mě taky nesvítí couvačky obě.ale mě už najde štáva do policajta.mam model 2005 muže nekdo prosím poradit?dekuju
Tak jsem z toho trochu jelen - dnes jsem na to koukal jak mi to svítí a zjistil jsem že mám napravo i nalevo po jedné žárovce ... ta nalevo prosvěcuje mlhovku (bílý střed je zaslepený - mlhovka svítí okolo) a naopak ta napravo prosvěcuje jen bílý střed = zpátečka ...
Nějak mi tedy nejde do hlavy jak bych docílil konfigurace dvou světel pro zpátečku (na to jedno světlo fakt jde vidět kulový, zvlášť v dešti někde na lesní cestě, jak se mi stalo minulý týden), případně dvou mlhovek, jak se tady probíralo někde v jiném tématu... :? :?:

Taky sem na to koukal jak jelen, na STK mne upozornili, že mi nesvítí zadní mlhovka, tak jsem to rozdekloval a zjistil, že žárovka je OK a že je odpojený kablík, tak sem ho připojil a ejhle mám dozadu 2x couvačky a po mlhovce ani stopa. Čtu, že nejsem sám, tak jak jste to vyřešily? Evidentně tam nejde dát jiná žárovka (patice je jen na jednu) ani tam nejsou žádný kabely.

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Nesviti zpateckova svetla

Příspěvek od tomas120 »

Zdravicko lidicky,zakoupil jsem si uz take konecne Sharana rv2001,tdi 85kw,i s parkovacimi senzory,ale prestalo mi to fungovat,zaradim zpatecku a ani to nepipne a zpateckova svetla nesviti,nemate nekdo tip cim to muze byt??nebo nejakej spinac ale kde ho najdu?predem mooc dekuji,jak to pujde blejsku krasavce.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od kubenec »

Tipoval bych cidlo zpatecky na prevodovce.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

vwsharan103
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.12.2018 19:54

sharan

Příspěvek od vwsharan103 »

Mne svieti iba jedno svetlo spiatocky,kde moze byt problem,ziarovka je dobra prehadzoval som ich medzi sebou aj tie objimky a stale jedna strana nesvieti
Mohol by dakto pomocť....
Naposledy upravil(a) BigBang dne 25.12.2018 15:04, celkem upraveno 2 x.
Důvod: nonVW neslouží pro řešení problémů vozů VW! K tomu jsou příslušné sekce. Co se týče Sharanů, má ve své sekci zaveden pořádek a většinu problémů již řešil někdo před tebou, tudíž je nanejvýš vhodné použít Sherlock. Přesouvám!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA ZADNÍ: zpátečka nesvítí, kabely v průchodce z. dveří

Příspěvek od michall »

Chce to napsat i jakého r.v. se to týká. Sharany po faceliftu (od cca 2006) mají jen jednu zpátečku, na druhé straně je mlhovka.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“