Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: SHARAN, ALHAMBRA, GALAXY: rozdíly, porovnání
PříspěvekNapsal: 08.10.2008 22:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2008

55

jižní Morava

Dle informací od prodejce Ford, kdyz kupujes novy GIII ve verzi N1, tak ti predelaji jinak automaticky 7-mistne auto (verze M1) na verzi N1 (5-mistnou), a to tak, ze ty sedacky ty vyndaji (tebou zaplacene) a nechaji si je.
V Kia Carnival ti je ponechaji i s uchyty v podlaze (v TP ale samozrejme jen 5 mist)
U noveho Sharana ti udajne i znici uchyty v podlaze pro 6/7 sedak a prevod na M1 (7-mistnou verzi, tedy z N1) je mozny jen vymenou karoserie (tedy nerealne).

PříspěvekNapsal: 08.10.2008 23:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

jaký je důvod si kupovat Sharana s 5ti sedačkami?

PříspěvekNapsal: 08.10.2008 23:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2008

55

jižní Morava

No ja jsem nikdy nevyuzil 7 mist, jen jedenkrat za 5 let co Sharan mam, tak jen 6. sedacku. Mam verzi M1, takze 7 mist, ale jen 5 sedacek.
Ja to pouzivam i pro praci, takze sedacky v naproste vetsine spise vyndavam a jezdim s 2-5 misty.
Proto je treba zajimava varianta koupit N1 s odpoctem DPH, kdyz to stejne nevyuzivam a asi urcite nebudu.
Jsme jen 3 (zatim), tak to plne vyhovuje na vsechno, prostor neresis. Proto Sharan.

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 00:14 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3914

Trnava

No ja som na Slovensku este N1 zo znehodnotenymi uchytmi 3 rady sedaniel nevidel. Su tam aj z bezpecnostnymi pasmi.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 00:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2008

55

jižní Morava

Aspon vidis, kam jsme to v Cesku dopracovali. Saskarny s prepazkami, navic ti zhehodnoti-zavaří uchyty v podlaze, demontuji zadni pasy... Jde jen o nahravani firmam, co se tim dobre zivi (nastesti jim to brzo skonci).
Kdyz chces auto na praci, pak s blbou prepazkou je min vyuzitelne (pro naklad) jak bez ni.

Znamy na Slovensku ma Alhambru (N1 s prepazkou), tu ale nevozi, protoze neni ani posuvna, tak je ale uplne na nic.

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 01:35 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3914

Trnava

Nech si da pozor ja ju preventivne nosim.

Udajne a mam to potvrdene z viacerych zdrojov policajti alebo colna sprava ak pri zastaveni vozidla pri kontrole zistia ze nie je namontovana prepazka tak to bonzuju na danovy urad.

Potvrdila mi to aj jedna osoba z jednej bratislavskej firmy lebo zrovna sa im tento pruser stal.

Inac ta mreza je fakt des, uzitkova hodnota auta - to preco ho na podnikanie kupujes ide nehorazne dole. Je to katastrofa.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 11:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2008

55

jižní Morava

Taky jsem to slysel, ze to bonzuji na financak. Nekde na foru to taky nekdo tak uvadel. (v CR)

Jeste je na to finta, ze si nechas vystavit od autorizovaneho prodejce (pokud ti pujde na ruku), ze ji mas u nich v oprave. A ten papir vozis s sebou a co certi nadelaji... :-)

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 17:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2008

2606

Brno

Kámoš, co má Transportera s mříží, tudíž "odpočtový", tak platil pokutu na fleku, že ji nemá nainstalovanou. Nevím, jak to zdůvodnili, ale platil. Tak nechal celý auto olepit fólií, aby mu tam švestky nekoukali(y)
A ještě k těm 7mi místům. Nevím proč bych jako podnikatel, nemohl mít nákladovaný auto se 7mi sedačkami. Dyť v tom chci vozit třeba montéry na zakázku. Mě je z toho vždycky na blit*!!

http://www.avjose.cz

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 19:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.07.2008

638

Frenštát p.R.

Podle mě je celá ta záležitost s DPH totálně na hlavu. Proč si můžu odečíst DPH u jiného zboží, ale zrovna u auta ne? Kdyby tohle pitomé omezení padlo, bylo by po problému. Fakt je, že třeba pro montážní firmu je SAG N1 absolutní nesmysl. bez přepážky bys naložil 3 lidi za sebe a druhou půlku auta vyskládal vercajkem, ale s mříží neexistuje.

Já jsem to vyřešil tak, že už roky jezdím soukromým a píšu si cesťáky. Výše cesťáků schová všechny opravy, lízingy atd, takže vše má firma v nákladech a nezatěžuje mi to rodinný rozpočet. Další výhodou je, že když mě švestka-blbec chytí v neděli s rodinkou, nemusím řešit knihu jízd. A nakonec zůstane auto mně a ne firmě. :D

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 19:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.09.2007

6550

Pržno okr. Frýdek-Místek

Galaktický Aleš píše:
Podle mě je celá ta záležitost s DPH totálně na hlavu. Proč si můžu odečíst DPH u jiného zboží, ale zrovna u auta ne? Kdyby tohle pitomé omezení padlo, bylo by po problému. Fakt je, že třeba pro montážní firmu je SAG N1 absolutní nesmysl. bez přepážky bys naložil 3 lidi za sebe a druhou půlku auta vyskládal vercajkem, ale s mříží neexistuje.

Já jsem to vyřešil tak, že už roky jezdím soukromým a píšu si cesťáky. Výše cesťáků schová všechny opravy, lízingy atd, takže vše má firma v nákladech a nezatěžuje mi to rodinný rozpočet. Další výhodou je, že když mě švestka-blbec chytí v neděli s rodinkou, nemusím řešit knihu jízd. A nakonec zůstane auto mně a ne firmě. :D

já to mám taky tak,...... tak,tak......

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 20:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.09.2007

220

Prešov

Panove, to ma riadne strašite tou mrežou v N1. Ja som auto kupil od sukr. osoby, auto bolo bez mreží a policajti mi ho prepisali / z okresu do okresu/ bez najmenšich problemov. Auto som kupil na firmu a odpočet DPH som si neuplatnil.
Otazkou je, čo sa stane až ma zastavia policajti? Colná sprava / kontrolovali ma /, napovedala nič, zrejme si to nevšimli. Najlepšie by asi bolo previesť auto späť na M1.
Uchyty aj pasy mám, a ako som sa informoval asi by to šlo.

PříspěvekNapsal: 09.10.2008 20:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2008

55

jižní Morava

Problem s N1 je ten, ze pokud je zapsano v TP jako nakladni (N1), ikdyz koupeno od soukrome osoby a nasledne nemohl byt uplatnen odpocet DPH ve firme, pak je to podle TP porad nakladni (N1).
Takze musi byt provozovano s mrizi a zatmavenyma sklama v kufru (bocni - nepruhledne). Navic musi byt hmotnost nakladu vyssi nez hmotnost prepravovanych osob (dalsi podminka N1). Z tohoto plyne prave to max. 5-mistne.
Prestavba zpet z N1 na M1 je v CR temer nemozna (nutna vymena karoserie...) - prave kvuli zavarenym (znehodnocenym) uchytum na 6/7 sedak.

PříspěvekNapsal: 10.10.2008 00:30 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3914

Trnava

Ak si sukromna osoba a auto nemas na podnikanie tak ti z danoveho uradu ziadne sankcie nehrozia. Ale z policajtami opletacky mozu byt. Jeden predajca skodouky mi povedal ze je mozna individualna prestavba z N1 na M1 ale je to trocha financne narocne. Neviem este som to nepreveroval.

Inac na tuto problematiku by mozno bolo dobre zalozit specialnu temu.

Toto uz neni o rozdieloch medzi SAG ale o legislative.

PříspěvekNapsal: 10.10.2008 15:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.08.2008

55

jižní Morava

jj, pravda. Je to na samostatne tema.

Ikdyz prestavba Octavky z N1 na M1 je hracka. Porad bude 5-ti místná, takze bez problemu. Sundas mriz (pozor, jen u autorizovane firmy a musis pak od nich mit "bumážku", pak polepy, ktere si pak muzes zase dat zpet...). Hlavne neresis zavarene uchyty v podlaze a chybejici pasy.
Proste kocourkov alá ČR.

PříspěvekNapsal: 10.10.2008 17:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2008

2606

Brno

Chlapi
Ušetřete mě, jak to tady pročítám, tak mě teče adrenalin z nohavic!
Proč to nedělat jednoduše, když to může jít složitě?

http://www.avjose.cz

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]