ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
IVAN142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od IVAN142 »

Tak já přezouvám podle náhody objednám se do pneuservisu když je pěkně. A když nastane vytoužený termín tak většinou chumelí dám vědět na kdy mě objednají volám tam asi v pondělí :D :D

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od ifos.cz »

Tak to je presne ten duvod, proc se neobjednavam na tydny dopredu v pneuservisu, ale jakmile se rozhodnu, ze se uz akutne blizi zima (tak nejak podvedome zvazuju vsechny okolnosti - od datumu, pres teploty az po ten lety vypestovany pocit, ze uz se to fakt blizi ;) ), tak zavolam do toho autoservisu, kde me vezmou prednostne jeste ten den, na pockani (a mnohdy i uplne zadarmo, ale tomu se branim, aby nemeli pocit, ze je zneuzivam).
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
pokyro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecko

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od pokyro »

Tak i já v týdnu budu přezouvat. Prozatím jen díky tomu, že začne od prvního platit povinnost mít tu zimní výbavu a bohužel se pracovně auty pohybujeme s Ivčou ve vybraných oblastech.
Obrázek Alhambra 2.0i 85 kW.
Toto auto se mi stává životním koníčkem.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od jardahes »

tak já přezul v sobotu a zdaleka jsem prý nebyl letos na podzim první. a podle čeho se řídím?
1. blížící se termín nového zákona - letos prvně
2. příchod prvních mrazíků - bylo tu -3 to pak zblázní celou republiku a v servisech se můžou pos..t
3. životnost pneumatik, odborníci jim dávají čtyři roky a pak už nemá hloubka dezénu žádný vliv a guma ztratí veškeré vlastnosti a stává se vlastně letní. a při mnou najetých cca 25 000 km ročně je ta doba tak akorát na to sjetí
Jarda

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Marek77 »

Taky už zvažuju přezutí. Uvidím, co a jak tenhle týden, ale na první listopadový víkend, kdy se chystám opět za dětmi, už nejspíš přezuju (člověk nikdy neví, jak to vypadá za humny, natož na druhé straně republiky).

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Jose1 »

V neděli jsem byl služebně na Vysočině a už vím proč tady všichni plašíte se zimníma gumama. Brzy ráno, kosa jak blázen, namrzlý pole, louky a silnice. Prostě zima. My na Jihu jsme prostě v klidu. Tady vládne "tropické" počasí a o nějakém přezouvání ani nepřemýšlím. No ale už vím proč se toto téma najednou rozjelo.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od bora »

Jose1,
od pátku jsou po ránu u nás mrazíky, takže už je pomalu čas :!: ... a když při teplotě +5°C zafouká vítr třeba rychlostí cca 10 km/hod. tak Ti pocitová teplota (wind chill) klesne třaba až na -4°C a je na pr.ser zaděláno. Počasí a fyziku neukečáš.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od BrendlJiri »

Já bych to udal jako u našich sousedu asi takto:Podle nového zákona musí v zimním období vybavení vozidla odpovídat povětrnostním podmínkám. V ostřikovači musí být nemrznoucí směs, na úsecích silnic pokrytých sněhem nebo ledem mohou jezdit jen auta se zimními pneumatikami (označení M+S nebo sněhová vločka) s minimální hloubkou vzorku 4 mm. V označených úsecích musí být použity sněhové řetězy. Platí to i pro vozidla s pohonem všech 4 kol. Nedodržení tohoto ustanovení se trestá pokutou a možným dočasným zákazem pokračování v jízdě. To platí v německu :wink:Jen ty vozy 4x4 no nevím mněl jsem passata syncro a kdybych dal řetězy jen na čumák tak je jasný žese zvětší objem kola a potká se to takže pozor na syncro všechny čtyři řetězy :cry:
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od ifos.cz »

To zni VELMI rozumne! Teda az na ten ostrikovac - to maj nemecky policajti sebou krabici s napisem v azbuce "Junyj Chimik"? ;)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Jose1 »

ifos.cz
Já myslím, že stčí, když policajt řekne:" No tak si pane řidiči ostříkněte okno." No a když nic necáká, tak má zamrznuto a zaděláno na prů*er. :D
No ale třeba se pár kusů této úžasné Sovětské hračky zatoulalo i do NSR. :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

BrendlJiri píše:.... Podle zákona musí v zimním období vybavení vozidla odpovídat povětrnostním podmínkám ....., na úsecích silnic pokrytých sněhem nebo ledem mohou jezdit jen auta se zimními pneumatikami ... s minimální hloubkou vzorku 4 mm. V označených úsecích musí být použity sněhové řetězy. .....
No vidite a potrebne zneni zakona je na svete, staci drobet zaopisovat od souseda, jako ve skole :mrgreen: Pak by to mohlo zustat na uvazeni lidi a nemuselo by se nic plosne narizovat ohledne nejakych dat. Proste spatnes to odhadl a neprezul, ted Te tady prekvapilo pocasi, tak my Te prekvapime jeste s pokutou :mrgreen:

Akorat mi neni Jirko jasny to docasne zabraneni v pokracovani v jizde. Tim mysli v jizde urcitym smerem (treba do hor), nebo uplne zabraneni v jizde (to je nechaj vystoupit a hybaj pesky? ) :?:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

Tim padem by nebylo potreba zadneho diktatu, takze by se Vilik s Jendou nazrali a Shemik by zustal cely :mrgreen:
EDIT: Ono je to vlastne vymahani spravneho rozhodovani, pod pohruzkou pokuty, takze ti hloupi to budou mit tezsi, ale my jsme narod, v nemz na penize slysi nejvic blbove, takze myslim, ze za prachy i bude i blb docela premejslet :lol:

Viliku porus sve predsevzeti "nepsat do tohoto tematu" a pisni co si myslis o takovemto reseni 8)
Jendo Ty taky pisni 8)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Marek77 »

To by špatné nejspíš nebylo.

Bohužel všechno je o lidech, jejich soudržnosti a především ohleduplnosti. Kdyby byli všichni lidé ohleduplní k ostatním a zodpovědní, nemusel by tento celý článek tohoto tématu být. Ale idealismus už mě dávno přešel :wink:.

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od bora »

hoši - kamarádi,

kdo jezdí v zimě na letňácích nebo slickách (a bez řetězů v kufru), je pro mě hazardér. Nejenom že ohrožuje sebe a toho koho veze, ale hlavně ty ostatní, kteří se s ním potkávají na silnici. Možná se nejedná až úplně o obecné ohrožení, ale dost se tomu blíží.

Najel jsem stovky tisíc kilometrů a potkal hodně podobných lidí, nekteří bohužel bourali a někteří bohužel i do někoho a následky nebyly zrovna růžové. Naštěstí jsem nebyl ten kdo boural nebo byl nabourán, ale vytahoval jsem několikrát lidi z aut a z pod aut a můžu říct, že mně z toho bylo vždycky šoufl. Nepřeju to nikomu (ani jedno ani druhý).

Je to můj subj. názor, ale tvrdě a striktně si za ním stojím. Zimní výbava je sice o penězích, ale následky bouraček a náhrady eventuálních škod jsou o podstatně vyšších výdajích (ať už je pojistky jakákoliv).
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od BrendlJiri »

Shemiku to zabranění jízdě je to že tě nepošlou šupem pěšky :mrgreen: ale nařídíti počkat dotý doby než bude vozovka sjízdná vemouti doklady dajti telefoní číslo a aš si budeš jistej žeje vozovka sjízdná bez komplikací zavolaš jim dostaneš papíry a mužeš fičet takto je oni nato maj dobrý páky tomu věř hodně se pohybuji v srn tak si myslím žebyse páni policajti mohly učit :mrgreen:
Sharan tdi afn 81kw

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“