ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

Chapu Jendo,
to by si to holt vsichni certi nejak museli rict, treba na nejakem skoleni nebo prostrednictvim nejakeho vnitriho narizeni, ze "tento zakon budeme vykladat takto", nebo by se to holt muselo dat vyslovne do zakona o tom snehu a tak. Takhle je to takove neuplne, nekdo to pouzije nekdo ne, ale spis nikdo. Pri tom by pomoci toho ten poradek na silnicich delat slo. 8)

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Vono s policisty (a potažmo jakýmikoli státními úředníky) je to jednoduché. Cítí se že nejsou bůhvíjak placeni a proto nehodlají riskovat problémy tím, že by si vytvářeli jakékoli vlastní názory, které by nedejbože někdy museli obhajovat. Je jednodušší schovat se za bumážku a co není napsáno shora, to se nedělá a nevyžaduje. Naopak sebeblbější prováděcí předpis se provádí, bez ohledu na logiku a konkrétní podmínky. To prosím neberte jako RP nebo nějaké shazování. Já bych se, být CZ úředníkem, nechoval jinak.
Dokud u policie a úřadů nebude, tak jako u chytřejších soukromých firem, odměna za prospěšnou a úspěšnou iniciativu, ale bude nad nimi viset pouze riziko sankce, tak nelze čekat jiné jednání.
Tudíž dokud někdo nenapíše prováděcí předpis že technická způsobilost pro jízdu na sněhu jsou sněhule, tak si žádný policajt nevezme na triko případné osočení z neoprávněné buzerace.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

To je prave ono, musi to byt polopaticky cerny na bilym, jinak podle toho nikdo jednat nebude, takze to schvalovani nakonec asi potreba bude 8)

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od ifos.cz »

Tak mi dnes rano v aute poprve zasvitila leva snehova vlocka a rad bych prispel cerstvym praktickym potvrzenim rozdilu mezi letakama a zimakama pri teplotach lehce nad nulou a nizsich - vyjezd z nasi ulice je relativne prudce dolu s dlazebnimi kostkami, rano jsou ty kostky samozrejme mokre a posledni dny s sirokyma letnima gumama se mi rano pri teplote kolem +7-8 stupnu pravidelne stavalo, ze mi pri dobrzdovani pred krizovatkou zabubnovalo ABS, dnes byla teplota jeste o malinko nizsi (+6) a pres veskerou snahu mi ABSka se zimakama ani nepipla stejne jako vcera rano ... at si to prebere kazdy jak chce, ale me to jen opet (jako kazdorocne v tomto prechodnem obdobi - vetsinou v tomto obdobi jeste testuju pred a po prezuti bocni vedeni na jednom prijezdu do naseho mesta, kde jsou esicka do mirneho kopce, ale letos jsem tam ted zrovna cestu nemel) utvrzuje v nazoru, ze zimni gumy maji pri nizkych teplotach pod +7 stupnu smysl i bez spetky snehu ...
Naposledy upravil(a) ifos.cz dne 23.10.2008 08:57, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Tommate »

tak u nás ráno +2, přes den kolem 7 a teď večer 5°C, pokud se ještě nějak výrazně neoteplí během pár dnů, tak už taky přehodím kola, takže do Shemíkovy ankety zaškrtnu "Podle pošasí" :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“