ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

bora2211 píše:hoši - kamarádi,

kdo jezdí v zimě na letňácích nebo slickách (a bez řetězů v kufru), je pro mě hazardér. Nejenom že ohrožuje sebe a toho koho veze, ale hlavně ty ostatní, kteří se s ním potkávají na silnici. Možná se nejedná až úplně o obecné ohrožení, ale dost se tomu blíží.

Najel jsem stovky tisíc kilometrů a potkal hodně podobných lidí, nekteří bohužel bourali a někteří bohužel i do někoho a následky nebyly zrovna růžové. Naštěstí jsem nebyl ten kdo boural nebo byl nabourán, ale vytahoval jsem několikrát lidi z aut a z pod aut a můžu říct, že mně z toho bylo vždycky šoufl. Nepřeju to nikomu (ani jedno ani druhý).

Je to můj subj. názor, ale tvrdě a striktně si za ním stojím. Zimní výbava je sice o penězích, ale následky bouraček a náhrady eventuálních škod jsou o podstatně vyšších výdajích (ať už je pojistky jakákoliv).
Vsak jasne Boro,
ona ta debata ale ni o tom, zda prezouvat ci nikoli, to je tady vsem jasny. 8)
Je to debata o tom, co s tema blbama, co jim to jasny neni :evil: :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

BrendlJiri píše:Shemiku to zabranění jízdě je to že tě nepošlou šupem pěšky :mrgreen: ale nařídíti počkat dotý doby než bude vozovka sjízdná vemouti doklady dajti telefoní číslo a aš si budeš jistej žeje vozovka sjízdná bez komplikací zavolaš jim dostaneš papíry a mužeš fičet takto je oni nato maj dobrý páky tomu věř hodně se pohybuji v srn tak si myslím žebyse páni policajti mohly učit :mrgreen:
No dobre, ale ta dobra sjizdnost muze nastat taky za tejden :idea: :!: Tak co pak s tim :?: To je certi hodej na vlak, nebo jim zavolaj odtahovku :lol: Tejden je tam v aute snad sedet nenechaj, ne :?:

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od bora »

Shemiku,
já to pochopl i když na to nevypadám :oops:

Já se jen musel neverbálně vyprázdnit, třeba mi pak nebude nabl.tí až budu zase někoho tahat z vraku, jako naposled když se do sebe (na D1) zmačkaly tři kamiony. I když tam to byl asi mikrospánek a zimní výbava nehrála roli.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od bora »

Shemik píše:
BrendlJiri píše:Shemiku to zabranění jízdě je to že tě nepošlou šupem pěšky :mrgreen: ale nařídíti počkat dotý doby než bude vozovka sjízdná vemouti doklady dajti telefoní číslo a aš si budeš jistej žeje vozovka sjízdná bez komplikací zavolaš jim dostaneš papíry a mužeš fičet takto je oni nato maj dobrý páky tomu věř hodně se pohybuji v srn tak si myslím žebyse páni policajti mohly učit :mrgreen:
No dobre, ale ta dobra sjizdnost muze nastat taky za tejden :idea: :!: Tak co pak s tim :?: To je certi hodej na vlak, nebo jim zavolaj odtahovku :lol: Tejden je tam v aute snad sedet nenechaj, ne :?:
kdyby to bylo jako před 2 roky tak ta bezpečná sjízdnost nastane až z jara roztaje sníh :D , alespoň tady na Vysočiněto tak tehdy skoro bylo, na druhou stranu by to bylo asi slušný ponaučení
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od ifos.cz »

Taky bych rekl, ze neni problem policajtu, ze se dotycnej vysral na zimni vybavu - vedel kam jede, tak se mel pripravit, nepripravil-li se, musel pocitat s nasledky ;) Je to prece uplne totez jako kdyz policajti nekomu zakazou dalsi jizdu kvuli nezpusobilemu technickemu stavu vozidla - taky si ridic holt musi zajistit odtah ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od BrendlJiri »

ifos.cz to píše uplně přesně jsi blbej tak si zavolej odtah německej policajt bysito na triko nevzal žeby ho pustil oni němci neumí jezdit na suchu natož na sněhu aješte ktomu na letních pneu :mrgreen:
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

ifos.cz píše:..... Je to prece uplne totez jako kdyz policajti nekomu zakazou dalsi jizdu kvuli nezpusobilemu technickemu stavu vozidla - taky si ridic holt musi zajistit odtah ...
Aha, tak to jsem nevedel. Tak to je pak dobry bic na blby :lol:
Jen tedy pro doplneni mych neznalosti :lol: Kdyz me haltnou certi a seberou mi TP, tak muzu auto domu dopravit jen na odtahovce :?:

Bora:
sorry, vypadas. Ja spatne pochopil Tebe :oops: :lol:

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od bora »

Pak by "čerti" fungovali jako zaklínadlo nejen na děcka ale i na dospěláky, protože "zalepit si" odtahovku na nějakých pár desítek až stovek kilometrů je taky pěknej ranec.

Jen konstatování: nejvíc nezodpovědnej řidičů s letní výbavou jsem na horách potkal vždycky z lokalit rovinatých a nížinných a pak byli vděční za to, že je s mýma zimníma gumama, řetězama a na mým laně vytahuju z prů.eru. :lol: a to nemluvím o lopatce, kterou je před tím potřeba použít, protože se stihli lehce zahrabat :mrgreen:
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od ifos.cz »

Shemik: Vzdy ne, melo by zalezet na zavaznosti te technicke nezpusobilosti - mohou ti povolit nouzove dojeti, mohou te na tvoje naklady nechat odtahnout nebo ti zabranit v dalsi jizde treba botickou ... ale kdyz ti nepujde rizeni i brzdy zaroven (coz tak trosku odpovida tem letakum na snehu ;) ), tak te asi taky nenechaj ani nouzove dojet ...

Viz http://business.center.cz/business/prav ... 1h3d3.aspx
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

JJ, jasne, to dava smysl. No myslim, ze takhle kdyby se to u nas take vyresilo s tou zimou, tak je to pohoda, nikomu neni potreba nic narizovat, kazdy odpovida sam za sebe, co potrestat take je a vymahat takovy zakon by take nemel byt problem. 8) :lol:

To jsem zvedavej, za kolik let to napadne i ty nase tupy zakonodarce a kolik dalsich let to pitvat a schvalovat. To do ty doby nejspis zimy uplne skonci :roll:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od jenda »

Shemiku ale ono není třeba nic schvalovat, jen by policie musela dělat co je třeba a né to za co jsou čárky a dobré hodnocení, vždyť ty pravomoce odstavit vozidlo má policie v čechách také viz §118a silničního zákona. Vždyť za minulého režimu se to i dělalo, pokud jsi neměl auto po technické stránce v pořádku, tak ti sebrala VB techničák místo něj jsi dostal papír kde jsi měl povolenou jízdu jen domů a třeba i další omezení(trasa rychlost), pokud jsi jel pomalu, byl jsi překážkou provozu tak ti VB nařídila odstavit vozidlo po určitou dobu a podobně.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od Shemik »

No ale vybava v souvislosti s povertnostnimi podminkami a technicky stav neni to same, ne :?: Na zaklade spatneho technickeho stavu Ti dneska policie auto z provozu odstavit muze, ale za nedostatecnou vybavu v souvislosti s povertnostnimi podminkami (zimaky, retezy) take :?:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od jenda »

To by asi záleželo na policistovi a jeho výkladu: §118a odst. 2 Policista může při dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích zabránit v jízdě motorovému vozidlu ... jestliže b) vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemní komunikaci tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od bora »

Je asi fakt, že výklad zákonů není jednoznačný ani pro naši policii.
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: ZIMNÍ VÝBAVA: zimní pneu povinně či nikoli, diskuze

Příspěvek od ifos.cz »

Poslusne hlasim, ze od vcerejska cca 16:00 jezdim na zimnich gumach obutych na plechu ;) Je to poprve, co mam na tomhle aute plechace a zimaky, takze si trochu zvykam na malinko jine (mekci) chovani auta ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“