BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od mimayin »

Mám dost velký problém. Dělá mi to občas, nebo respektive až po delší jizdě, že mi blinkr (levý i pravý) chvíli bliká a potom najednou zrychlí až přestane. Kontroloval jsem zadní žárovky a obě jsou OK. Chci se zeptat než polezu do předních a bočních, jestli jsou to spíše žárovky nebo relé. Já už se začínám klonit k názoru že relé. Nevíte které to je (které číslo?). Mělo by být v hlavní pojistkové skříňce ne? Díky za odpověď. mimayin
PS.: Tohle téma v rámci blinkrů nikde nebylo, proto jsem to napsal zvlášť.

Uživatelský avatar
moravak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov

Re: Blinkry - zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od moravak »

Ahoj. Jak jsi pokročil? Taky řeším podobný problém, ale pouze u levého blinkru. Zpočátku mi kontrolka směrových světel při delším čekání na křižovatce blikala rychlejším tempem než jak má, při kontrole mi stejně rychlím tempem blikala i směrová světla. Teď se to samo od sebe "uklidnilo", ale s tím, že mi přestalo svítit přední levé směrové světlo, ale žárovka je OK. PS: mám starou elektriku...

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Blinkry - zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od mimayin »

No žárovky jsem všechny vyměnil a dělá to dál. Ale vždy až po dlouhé době. U Passatu to bylo u jedné směrovky zaoxydovaným kontaktem žárovky a jednou v konektoru. Po výměně OK. Tady to vypadá na relé. Ale ještě zkusím vyměnít i malé směrovky na boku. Ty jsem zatím nevyměnil. Ale vzhledem k tomu, že to dělá na obou stranách tak to vidím spíš na relé. To je bohužel 700,- až 1000,- Kč. Poznáš ho jednoduše že při dotyku v něm pří puštěných směrovkách pulsuje. U tebe bych nejprve vyměnil žárovky na té straně kde ti to dělá a potom zkontroloval kontakty. Mimochodem žárovky může vypadat OK a nemusí být. Však máš určitě náhradní. Dej vědět jak to pomohlo.mimayin

Uživatelský avatar
moravak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov

Re: Blinkry - zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od moravak »

Ahoj. Tak u mě závada záhada vyřešena. Včera už to fungovalo bezvadně, tak jsem usoudil, že mi do předního blinkru proniká při deštivém počasí vlhkost (byl vevnitř trochu vlhký a i narezlý..). To gumové těsnění už hold tak netěsní. Dám na to těsnění vrstvičku silikonu a snad to pomůže....

0bery0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.03.2014 13:27
Bydliště: Vranovice-Pb.

Re: BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od 0bery0 »

Pánové mám dotaz - blinkry mi blikají řekněme jednou tak rychleji než by měli (oproti výstražným, které blikají jak mají) v čem by mohl být zakopaný pes? Na polodotu mi občas zůstává svítit kontrolka oražové barvy, symbol žárovky,která dříve či déle zhasne( max 3 min) ale žádnou prasklou žárovku jsem nenaše,nebo jestli to může dělat i zoxidovaný kontakt? Nevím jestli to může mít spojitost s blikáním? Poraď te jak co vyloučit a v čem by mohl být problém. Auto mám krátce a lovím na něm spoustu neduh. Původní majitele zastřelit :( Předem děkuji za tipy.
Můj koníček je moje auto. Sharan 01-85kw TDI AUY

jozefle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.05.2012 11:03
Bydliště: Námestovo

Re: BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od jozefle »

Ahojte dámy,páni! Tak aj mne sa už niečo poriadne pokazilo. Nechal som zapnuté zapaľovanie. Baterku mi úplne vybilo.Dal som nabíjať,žiaľ len slabou nabíjačkou(aká práve bola). Po dvoch hodinách som skúšal štart,len budíky sa rozsvietili a relátko v prístrojovke cvakalo.Prišiel kamarát a dali sme štartovacie káble.Sadol som k volantu a úplne mi stiahlo budíky aj všetky kontrolky.Kamarát dal na štartovacích kábloch naopak polarizáciu... :rol Keď som ho upozornil,že niečo nie je v poriadku,tak povedal,že sa mu to už raz stalo..
Nechali sme to tak a dali ďalej nabíjať. POdvečer auto naštartovalo. Ako sa píše,smerovky z počiatku šli rýchlo,potom prestali ísť.... Cvaká len relé v prístrojovke naďalej.
NO!! nejdú smerovky,výstražné smerovky,(ostatné funkcie parkovacie pozície vpravo-vľavo,tempomat fungujú),otvorenie zadného kufra,vyhrievanie zadného skla+vonkajšie zrkadlá,vyhrievanie čelného skla,osvetlenie interiéru,osvetlenie vzrkadiel v záclonkách....
Všetky poistky sú v poriadku pod prístrojovkou
,vonkajšie ,pri baterke tiež, až na jedno podozrenie v mechanickom poškodení-viď obrázok. Zajtra to skúsim prepojiť,ale bol by som za každú radu vďačný
Pozdravujem!!!
Přílohy
poistky sharan.jpeg
Naposledy upravil(a) jozefle dne 27.04.2023 19:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od michall »

No potěš koště .... poplést si plus s mínusem, to už chce fištróna :(

Elektronika na přepólování moc odolná není, tedy pokud nemá pojistky a diody. Zkotroluj pojistky - všechny, tj. vlevo pod palubkou na CE, dole na držáku, v motoru (ty 3 na fotce), výhřev předního okna má pojistu "ve druhém patře" pod CE. Dál zkus omrknout viditelné kabely (pod palubkou, v prahu, v motoru, ...), jestli nejsou nějak viditelně poškozené. Dál zkontroluj, nebo možná rovnou vyměň akumulátor a oprav oka v pojistkovce v motoru. Aku bych asi připojil přes nějakou velkou pojistku a postupně zkoušel to, co ti nechodí ... mimo startování samozřejmě. Řada funkcí je "autonomních", třeba světla, rádio, ..., ale řada jich jde přes CE, třeba blinkry, zamykání, ... Pokud nepůjde ta druhá skupina, skoro to vypadá na výměnu CE.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“