DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od ninja8 »

Začala mi svítit kontrolka výfukového potrubí, svítí nepřetržitě. Bude to asi chtít napíchnout na diagnostiku, že? Teoreticky by se mohlo jednat o poruchu lambdy či katu, nevíte někdo.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor kontrolka výfukového potrubí

Příspěvek od Marek77 »

Kontrolku výfukového potrubí jsem v životě neviděl. Copak je to za kontrolku?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor kontrolka výfukového potrubí

Příspěvek od Shemik »

Nechtel jsem to psat jako prvni, abych pripadne nebyl za mimone, ale take na to civim jako puk 8O

Ninjo, vyfot tu kontrolku, nebo namaluj, at vime o cem mluvis 8)

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: Motor kontrolka výfukového potrubí

Příspěvek od ninja8 »

Marek77 píše:Kontrolku výfukového potrubí jsem v životě neviděl. Copak je to za kontrolku?

Je to takové oranžové čerpadélko nebo co, a je to uprostřed budíku rychloměru a v návodu obsluhy to mají pojmenované jako závada výfukového systému. Tak nevím. Jinak kdo má servisku tak je to v sešitě 3.1.1 strana 14-15.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor kontrolka výfukového potrubí

Příspěvek od Marek77 »

Máš patrně na mysli kontrolku CHECK. To není čerpadélko, to je blok motoru, chlape s fantazií :wink: !!!

Máš závadu na některé diagnostikovatelné elektronické součásti, či řídicím nebo akčním členu (snímač, pohon, ventil a podobně) v motoru. Diagnostika nutná, a to bez prodlení.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 18.05.2014 14:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor kontrolka výfukového potrubí

Příspěvek od Shemik »

Ninjo,
pro jistotu jsem Ti tady vysvih tu kontrolku. Je to ona :?:
Pokud ano, tak to je kontrolka diagnostiky motoru a v tom pripade je to jak pise Marek :!:
Přílohy
kontr diag.jpg
kontr diag.jpg (4.27 KiB) Zobrazeno 20590 x

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor kontrolka výfukového potrubí

Příspěvek od Marek77 »

Shemiku - tos maloval sám? Já měl za to, že jsi skvělý tanečník a Ty zatím i kreslíř :wink:.


ninja8: Diagnostika ŘJ motoru je v tomto případě nezbytně nutná. Pravděpodobně se totiž jedná o závadu některého řídicího nebo měřicího prvku motoru a jeho poruchou může vzniknout další problém. Uvedu konkrétně..............:

Příklad 1: Závadou kyslíkového diferenčního senzoru (lambda sondy) můžeš mít vysokou spotřebu paliva a v důsledku spalování bohaté směsi nejen že zničíš KAT, ale zřeďováním motorového oleje velkým množstvím nespáleného benzinu může dojít i k zadření motoru.
Příklad 2: Poruchou svíčky nebo kabelu (či cívky) může docházet ke špatnému spalování jednoho (nebo více) z válců, důsledkem toho se dostává nespálené palivo do výfuku a dojde k poškození KATu (někdy dokonce k explozi potrubí).


Nechci Tě strašit, ale tohle (nebo něco jiného neméně nepříjemného) opravdu hrozí. Neodkládej proto návštěvu "diagnostického ústavu" :wink:.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od ifos.cz »

Schvalne jsem se kouknul do dvojkoveho manualu a ninja8 ma pravdu - vazne to tam maji pojmenovane jako "Kontrolni svetlo emisi" a i v popisu na str. 20 o tom tam tak hovori ...
emise.jpg
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od Marek77 »

Ono to spolu tak trochu souvisí.

V drtivé většině případů, kdy se vyskytne nějaká závada elektroniky motoru, se podstatně zvýší hodnoty emisí. Proto tomu tak říkají. Nicméně není to úplně přesné označení (možná to vzniklo šumem při překladu z němčiny), správně se tomu říká "kontrolka CHECK - diagnostika elektronického řízení motoru".

Tuto kontrolku mají všechny vozy koncernu VW, jejichž řídicí systém je OBDII (tedy Euro3 a novější).

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od ifos.cz »

Marku77, o tom zadna :) To nebyl projev nesouhlasu s tebou, osobne bych to take nazval uplne stejne jako ty (uz jen proto, ze tuhle kontrolku znam z predchozich aut), ale chtel jsem ukazat, ze bezny uzivatel cerpajici pouze z ceskeho manualu k Sharanu II to samozrejme pochopi presne tak jak to pochopil i ninja8 a zadna zvlastni fantazie k tomu ani potreba neni ;)

Schvalne jsem se ted jeste koukal do manualu k jednicce a k memu nelicenemu prekvapeni to vypada, ze tam se touhle kontrolkou pro jistotu neobtezovali vubec :(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od ninja8 »

Tak jsem to už nechal napíchnout na SAG a napsalo to závadu na vačce, nějaké zpoždění nebo co, mechanik říkal, že stačí třeba, aby to při rozjezdu zdechlo či poskočilo a pak to může začít signalizovat tuto sporadickou závadu. Vymazal to a je to OK tak uvidím.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od Marek77 »

ifos.cz píše:Schvalne jsem se ted jeste koukal do manualu k jednicce a k memu nelicenemu prekvapeni to vypada, ze tam se touhle kontrolkou pro jistotu neobtezovali vubec :(
Motory ve vozech SAG první generace nejsou OBDII - splňují pouze normy Euro2. Takové vozy nemají kontrolku CHECK.
Motory, přestože mají stejné nebo téměř stejné parametry, mají ve vozech SAG II jiné kódy než ve vozech SAG I. Je tedy jasné, že se jedná o zcela jiné motory s mnoha konstrukčními změnami a parametry, jinak řízené a modernější.

Kód ADY 2,0i/85kW je nahrazen kódem ATM.
Kód AJH 1,8T/110kW je nahrazen kódem AWC.
Kódy AAA a AMY 2,8i VR6 / 128kW jsou nahrazeny zcela jiným motorem AYL 150kW, protože na původním dvouventilovém motoru nebylo možné docílit Euro3 (museli přidat víceventilovou hlavu, jiný kompresní poměr a časování rozvodů).
Motory TDi s kódy 1Z, AHU, AVG a AFN jsou koncepčně zastaralé a nevhodné pro Euro3, proto jejich výrobu ukončili a nahradili motory Pumpe-Duse s kódy ANU a AUY s výkony 66 a 85kW (později ASZ a BTB s výkony 96 a 110kW).


Například stejným přerodem prošly i motory ostatních vozů koncernu. Octavia měla TDi motory řady A4 s kódy AGR 66kW a AHF 81kW, které plnily Euro2. Po faceliftu v roce 2000 motory musely přejít na Euro3 a tudíž vznikly jiné motory, a sice ALH 66kW a ASV 81kW.

Motor AGR byl koncepčně zastaralý (turbo bypass) a byl nahrazen motorem ALH.
Motor AHF byl nahrazen motorem ASV.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 18.05.2014 15:01, celkem upraveno 3 x.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od Marek77 »

ninja8 píše:Tak jsem to už nechal napíchnout na SAG a napsalo to závadu na vačce, nějaké zpoždění nebo co, mechanik říkal, že stačí třeba, aby to při rozjezdu zdechlo či poskočilo a pak to může začít signalizovat tuto sporadickou závadu. Vymazal to a je to OK tak uvidím.

Dej se na modlení, aby byla opravdu jen sporadická. Nechci Tě strašit, ale abys nedopadl jako někteří zde, co mají stejný motor. Řeší se to v jiném tématu - viz cubic a jeho příspěvek zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=270

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od ninja8 »

Marek77 píše:
ninja8 píše:Tak jsem to už nechal napíchnout na SAG a napsalo to závadu na vačce, nějaké zpoždění nebo co, mechanik říkal, že stačí třeba, aby to při rozjezdu zdechlo či poskočilo a pak to může začít signalizovat tuto sporadickou závadu. Vymazal to a je to OK tak uvidím.

Dej se na modlení, aby byla opravdu jen sporadická. Nechci Tě strašit, ale abys nedopadl jako někteří zde, co mají stejný motor. Řeší se to v jiném tématu - viz cubic a jeho příspěvek zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=270


Takže myslíš, že když to přestalo svítit, tak tam pořád je nějaký problém může být.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od Marek77 »

Problém tam bude v případě, že se ze stejného důvodu kontrolka zanedlouho rozsvítí znovu. Jinak buď v klidu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“