KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kytli »

Já taky pořídil na zimu dodávkové pneu ... ostatně mám je tam i na léto (koupil jsem to tak) ... na zimu Vredestein 195/60 R16C 99/97T (na léto stejný rozměr Pirelli chrono) ... v sobotu půjdou na auto ... v TP je tenhle rozměr tak proč ho tam nedat, shánět klasicky osobní v rozměru 215/55/16 s váhovým indexem 95 (který mám v TP) bude asi mnohem větší a asi i dražší "problém" ... bohužel drobeček má přes dvě tuny a ještě tažný, takže gumy to musí "unést" i když nic netahám. Taky nechci riskovat handrkování s pojišťovnou při nějakým maléru (typu nic Vám nezaplatíme, neměl jste tam pneumatiky podle TP). Navíc mi přijde, že dodávkový pneu jsou díky většímu vyztužení odolnější proti poškození ...
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od smolda »

To máš pravdu. Mám na autě taky letní céčka, jezdím je už 3 roky a ne a ne je dodrbat. Stala se ale jiná věc, kupoval jsem je už starší, sám je už mám 3 roky a zmrtvěly - vytvrdly a za mokra přestaly držet na silnici. Chtě nechtě budu muset koupit jiný i když tyhle mají ještě přibližně 6 - 7 mm vzorek.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Marek77 »

Nad céčkovým obutím jsem vážně uvažoval. Nemám s tím žádné předchozí zkušenosti, ale vím, že dlouho vydrží, což je pro mě zajímavé. Nicméně dost lidí mi je rozmlouvalo právě proto, že na "lehkém" voze jsou klouzavé a mají trendence ustřelovat. Tak jsem od záměru upustil a nakonec zvolil "osvědčenou klasiku" 195/65-15 95T XL.

Ono - když to tak zbilancuju - ani by to v mém případě nemělo moc smyslu. V létě (tedy na letním obutí) najedu cca 20-25 tisíc km, na zimních gumách 10-12 tisíc km. Takže letní pneu mi vydrží dvě sezony, zimní čtyři sezony. Není asi důvod uvažovat nad něčím jiným, protože mi to takhle vlastně vyhovuje.

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kytli »

porovnání moc nemám, koupil jsem to na céčkách a na jiných s tím nejezdil ...a zas tak lehký to není ... má to ve velkým techničáku psanou provozní hmotnost přes dvě tuny 8O každopádně na jaře asi budu letňáky měnit (minimálně dva určitě), vzorku už tam moc nezbejvá tak uvidím, co tam lupnu
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od vikino1 »

Ja som dnes dal nahodiť Matador MP92 Sibir Snow 195/65 R15 95T vyzerajú celkom dobre sú mäkké, hlbka dezenu je viac ako 8mm. Zima môže prísť.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Marek77 »

O těch jsem taky uvažoval.

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BERGRUFT »

Auto jsem koupil i se sadou zimních gum na plecháčích - tj. 195/60 R16 C 99/97 Dunlop SP Winter Sport 3D dle data 5411 - dle měření mají 7mm, rovnoměřně ojeté k tomu jsem pořídil sněhové řetězy pro jistotu. Dle mého nemá smysl laborovat, či auto na C gumách, či nikoliv - když je to jasně v TP, za případné problémy to určitě nestojí.
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
JozefKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 25.06.2012 11:04
Bydliště: Košice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od JozefKE »

Dle data 5411 ?
Alhambra 2.0 TDI, 2008, BRT s DPF

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od matko001 »

Rok 2011 mal 54 tyzdnov? Nic neni nemozne, aj ked mi moj kalendar hovori, ze len 52 (Fakt netusim ako pocitaju tyzdne vo fabrike)

A ja mam v technicaku aj C aj normalne 94. Obute mam 95, lebo som C v rozmere 225 45 R17 nezohnal - ale dal som zhananiu iba jeden rychly pokus.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od hiero »

To JozefKE ano to znamena ze boli vyrobene v 54 tyzdni roku 2011 :D asi bol dlhsi rok :mrgreen: kurna ani som si nevsimol :laugh:

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BERGRUFT »

Tak samosebou - byl delší rok...- Ne.. - jsem se překlep - má být 44 - Chtěl jsem se zeptat - Který z těch rozměrů co můžu dle TP na auto nacpat v 16 je nejideálnější - Mám na léto 215/55, na zimu jsou ty 195/60 - Počítám, že 195/60 budou asi lepší v zimě (kvůli průjezdu sněhem, břečkou) - to bych asi neměnil, ale co léto... - nejspíš budu muset na jaře pak koupit nové, Má smysl obout 205 nebo 215? - Jak jsem se díval na ceny pneu..- pomalu jsou 205 dražší - jaké máte s tímto zkušenosti?
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od vikino1 »

Mám jeden dotaz pri povolovaní šrobov kolies je to neskutočná makačka. Sú ako privarené musím použiť páku a strelí to tak, že vyletí nástavec z goly. Čim je čas od povelenia dlhší tak sa musí použiť väčšia sila. Myslel som, že sa šroby zahryznu do hliníku tak som tie konusy namazal ale učinok žiadny.Na doterajších vozoch som sa s tým nestretol je to špecialita SAGov alebo ma napadá ešte jedna vec. Že tie šroby nie sú z originál a ten konus je špatný. Robí to jak na hliníkoch tak na plecháčoch. Doťahované ručne, žiadna velká sila alebo uťahovačka. Máte niekto podobnú skúsenosť?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

podle mě to je tim, že je šroub + samostatně podložka... a taky utahovat menší silou, jakmile to při utahování „chrupne“, tak je to špatný :D Obvykle utahuju kola origo klíčem a povoluju teleskopákem, kterej taky vozim v autě a stejně se to jakoby zakousne. Avšak jednou mi kola utahoval známej pneumatikou a skákal jsem na tom teleskopáku až se mi ho podařilo ohnout, že nešel zasunout :lol:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od vikino1 »

Ja mám jedničkové šroby s jedného kusu nie s volnou podložkou.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od trepifajxl »

vikino1 píše: alebo ma napadá ešte jedna vec. Že tie šroby nie sú z originál a ten konus je špatný. Robí to jak na hliníkoch tak na plecháčoch. Doťahované ručne, žiadna velká sila alebo uťahovačka. Máte niekto podobnú skúsenosť?
Šrouby pro original kola koncernu VW nemají kužel, ale kouli (kola jiných výrobců mají většinou jinou dosedací plochu - to je potřeba zjistit), a utahují předepsaným momentem (je v návodu ) samozřejmě nejlépe momentovým klíčem. Kdo to dělá jinak koleduje si o to že kola nepovolí (strhne hlavu šroubu) nebo mu kolo uletí.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“