KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od ajo »

čas od času namažem skrutky aj podložky vazelinou a žiadne praskanie. S citom dotiahnut a povolenie bez problemov
Obrázek

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od RamuSAG »

Taky jsem "přezul" botky, jezdím 195/65/15 95 T ,vloni jsem na předek koupil Firestone Wintehawk a mohu je doporučit, pravda nejezdím hory a nemusím je hoblovat po roletě jménem D1. Na sněhu a v městské břečce jsou stabilní bez problémů, nejsou hlučné.Najel jsem za zimu skoro 11000 km a jsou někde kolem 6,5 mm. Pro letošní zimu půjdou na zadek a na předek jsem pořídil Nokian WR D3. Tak jsem zvědavý, protože tenhle typ dezénu jsem ještě nazutý neměl.
Přílohy
IMG_0703.JPG
IMG_0875.JPG
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

Winterhawky jezdím 5. a taky poslední sezonu myslim, maj 5 mm. Nájezd na nich nemám takovuéj jako ty, možná tak poloviční, ale hory cca 6x za zimu a v pohodě ;) Ale stejně to je povětšinou jen o článku mezi volantem, sedačkou a pedálama :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kubenec »

Romane ja je mel na Fabuli a ve meste dobry, ale mensi mejdlo a nebrali. Hory, taky dobry. Jenom me stve, ze jsem si je nemohl odskouset fungl novy. Sice jsem je jako novy kupoval, ale kuryr kdyz je privezl nebyl jsem doma.:sad: Po prichodu jsem je prohledl a zjistil, ze jsou 3roky stary:x

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od RamuSAG »

BigBang jo souhlas, každý jezdíme jinak, v jiných podmínkách, s rozdílnými zkušenostmi dle toho kolik má kdo naježděno. Já už jsem vyblázněný dědek, který jezdí od devatenácti a prakticky každý den a musím přiznat, že s přibývajícím věkem taky hodně funguje pud sebezáchovy. Takže i od toho se odvíjí způsob nebo styl jízdy. Není to prostě jenom o pneumatice, jsou situace kde nikoho z nás sebelepší pneumatika neuchrání před malérem, takže je nutné hlídat sebe a ty situace a pak ta pneu, pokud je dobrá, tak funguje.
Jakube, taky jsem si naběhl, od té doby si nechávám doručovat pneu na firmu na recepci a přebírám si je osobně. Znám to moc dobře, e-shop prezentuje značkovou pneu za líbivou cenu, a pak jsou to gumy sice nové,ale vyrobené před třemi roky.
Jinak s těma Winterhawkama jsem problém, který popisuješ neměl, možná je to taky tím, že Sharan je určitě těžší.
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kubenec »

U této firmy jsem s tím vážně nepočítal. http://www.rajpneu.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dnes už kupuji pneu sice dál přes E-shop, ale osobně si přebírám.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

já mám dobrý zkušenosti s dobrepneu.cz :) teď pomalu začínám přemýšlet, jaky nazuju příští sezonu...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
vwbourak1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 28.12.2009 17:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od vwbourak1 »

Ahoj kamarádi,tak jsem přezul na zimu s alu 18 a pneu 235/40/r18 :D
Přílohy
2013-10-27-187.jpg
win-sport.jpg
win-sport.jpg (13.57 KiB) Zobrazeno 3272 x

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od patper »

:D take jsem dal nove botky - tentokrat :arrow: Michelin ALPIN A4 GRNX
Přílohy
50-r17-98h-xl-i1649.jpg

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Skyppy »

Nějaké úzké néééééé :laugh: :laugh:

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Vita.G »

TP mi dava celkem svobodu ohledne rozmeru kol a pneu, ale zaroven to znamena az moc stupnu volnosti pri hledani co poridit na zimu :( Neni nejaka z kombinaci {6.5Jx16 ET33; 205/60 R16 96H nebo 6.5Jx16 ET33; 215/60 R16 95H nebo 7.5Jx18 ET35; 225/45 R18 95H nebo 7Jx17 ET39; 225/50 R17 98H} vhodnejsi / doporucitelnejsi nez ty ostatni?

Mam tendenci dat prednost rafkum 6.5Jx16 ET33 pac na ne podle TP smim obout dva ruzne rozmery pneu a posilhavam po vysledcich dtestu resp. adacu a tam je volba Continental ContiWinterContact TS850. Ale jinak nemam tucha jaky a jestli vubec ma rozmer rafku a pneu vliv na provozni vlastnosti a tudiz po kterem spis sahnout. Kdyz bych mel formulovat priority tak davam prednost funkcnosti pred estetikou. Poradite?
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od vhml »

Minimálně se podívej na stejnou gumu ve všech tvých povolených rozměrech. Už jen podle ceny to budeš mít usnadněný :-)
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Vita.G »

OK, to me melo napadnout, diky vhml za tip - takze mensi sirka nizsi cena a jsem na 205/60 R16 96H :)

A ted dal letni mam dojezdove, chapu ze zimni nemusi byt dojezdove pokud si poridim nejakou k tomu urcenou opravnou sadu. Na jedne pneu je rozdil asi 300,- opravna sada by mohla byt levnejsi nez 1.200,- Navic u dojezdovych je pry vyssi spotreba v tom jejich znaceni misto C bude E (to jako ze dojezdovost nejak zhorsi valivy odpor ci co?), tady vse nahrava pro obyc pneu + opravnou sadu.

A jeste mam kontrolu tlaku v pneu, predpokladam ze to bude chtit nejake drahe spesl ventilky a nebo se da jezdit i na obyc ventilcich a kontrolu vypnout? Nebo by to byly nespravne usetreny penize na ukor bezpecnosti? Nebo me pak vychytrale auto nenecha ani nastartovat?
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

Co se dojezdovky týče, tak tam ti mocnepovim, ale nechápu to s tou spotřebou. Co se má zvýšit a hlavně za jakejch předpokladů? Dojezdovku máš tu klasickou „žiletku“, takže nevidím důvod proč by se měla zvýšit spotřeba. Rezerva má výjimku, takže tu můžeš mít celej rok letní. Jestli dojezdovým kolem myslíš runflat pneu, tak to ti nepovím, nemám je a ani je neplánuju, celkem mě nezajímají :)

Nevím jak jsou řešeny snímače tlaku v pneu, pokud tam teda vůbec jsou. Ke kontrole tlaku v pneu se používá dat ESP - pokud ti ujde jedno kolo, tak se ztrátou tlaku zmenší zborcením pneu její průměr a kolo na stejnou vzdálenost udělá více otáček a jednotka to vyhodnotí jako defekt. Pozjišťuj si jak je kontrola tlaku řešená u tebe ;)

Co se týče cen pneu, tak obecně neplatí tebou zmiňované. Levnější pneu jsou ty, které jsou nejvíce používané. Proto taky pozor na hmotnostní a rychlostní indexy. Jinak obecně na zimu platí, že čím užší a vyšší pnu, tím líp ;)


Jináč - mám čerstvě nazutý nový Contíky TS850 (28/14). Už čekají připravený v garáži, tak jsem na ně zvědavej :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kubenec »

Při té malé dojezdovce je to stejně jedno, protože bude svítit chyba ABS/ESP. Teda doufám, protože si nejsem jistej od jaké rychlosti to bere jako chybu.
Mám osobně ověřeno, že pouze změna profilu pneu na jedné nápravě má na to vliv. Kámoš si omylem koupil pneu s profilem 55 na přední nápravu a na zadní nechal staré ale s profilem 60 a při určité rychlost mu bliklo chybu ABS a po zastavení a vypnutí klíčku to zhaslo, ale opět vyskočilo při určité rychlost. Trvalo to asi 2 měsíce než koupil další dvě pneu na tu zadní nápravu. Až po této koupi to přestalo zlobit, tak zjištoval kde mohla být chyba.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“