KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Danu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2012 13:25

KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Danu »

Přesunuto z FUNKCE ABS, EDS, ASR, ESP, EBD, EBA, MSR: vysvětlení, funkce

Dovolím si po dnešní sněhové situaci sdělit svůj čerstvý postřeh.
"Sharan je hlavnš skvšlé letní auto"!
(mám Sh. II. 018 kW s maximální výbavou.) Jezdím s ním první zimu. Dnes Brno.. 20-25 sm těžkého mokrého sněhu, neupraveno, kalamita.
Kopec v ulici Libušina třída, Kohoutovice jsem vyjel tak tak, rozjezd byl utrpením, no maxim. na dvojku, ESP blikalo pořád (spíš svítilo), velké zklamání z jízdních prostě to vůbec nejelo.
Zkusil jsem to bez ESP. (dříve jsem měl malá lehká auta bez vymožeností)
Citelné zhoršení, zabíral stejně špatně, jen se stal velmi nestabilním a ujížděl do stran. Velice rád jsem to opět zapnul a byl rád.
(Felicie podotýkám a jiná menší auta jezdila snadno)

Jiný kopec jsem nevyjel vůbec, s ještě větším sklonem, dokonce se nešlo už ani rozjet, a to tam bylo tak 10-15 cm sněhu.
Je nutné mít kovovou lopatu, odhrabat až na čistý asfalt a pak ano... otočil jsem to a nechal někde na rovince, až to zítra nebo pozítří roztaje.
Smůla, příště zvolím něco 4x4 klidně velké ale ono magické 4x4 (s několika jsem jel, i v dost obtížných terénech, je to jiná planeta).
Jestli žijete v kopečkách , prosím zvažte dobře vozidlo 4x4. Nebudete jedinkrát litovat. (mám Sharana ale nejsem nekritický).
A jak říkám těší mě hlavně léto žiji v teplejší nížině a nemám potřeby jezdit do hor.

PS:
vyděsilo mne jak při vyjíždění z řady mezi auty (to jsem tam stál přes dvě místa... ) ve ne úplně velkém spíše středním svahu ... kde jsem stál na vrstevnici a chtěl jsem odjet dolů po svahu.
Vrstva sněhu byla 10cm. neuklizeno nic.
Auto - jeho předek po povyjetí, kdy hned začal hrabat začal sjíždět gravitací po svahu a po několik apokusech jsem toho musel nechat, neb jsem se přiblížil na 30 cm k sousednímu níže stojícímu autu.
Ještě že jsem měl lopatu, 10 minut odhrabávaní až na beton koleje po kterých pojedu... a pak jsem se sklopeným zrcátkem již vyjel rovně ale řeknu vám... děs.

Sharan je supr auto ale není do hor a do zimy.
Co vy na to? jiné nebo po dnešku podobné zážitky?
Hlavně bez nehod, mějte se krásně.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: FUNKCE ABS, EDS, ASR, ESP, EBD, EBA, MSR: vysvětlení, funkce

Příspěvek od trepifajxl »

Tak buď špatný gumy, nebo řidič a nebo oboje. Normálně tu po horách (Jizerky , Krkonoše) jezdím dvoukolkama a žádný omezení nepociťuju. Ikdyž je pravda že asi před pěti lety když jsem jel na Mísečky a bylo asi 30cm čerstvýho sněhu tak posledních 600m jsem musel vycouvat. Předně by jsi měl napsat jaký gumy obouváš, protože jak víš gumy to je silně nadpoloviční úspěch. A až si to tu přečtou pánové z hor tak Ti asi za pravdu nedaj. Jasně se asi projevilo, že zimní gumy nejsou všechny co to maj na sobě napsaný.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: FUNKCE ABS, EDS, ASR, ESP, EBD, EBA, MSR: vysvětlení, funkce

Příspěvek od Skyppy »

Musím jen a jen souhlasit. Sharana mám sice jen třetím rokem, ale nemohu říct, že bych měl jakékoli problémy v zimě na sněhu a jiných nástrahách souvisejících s tímto obdobím. Jak psal trepifajxl, tak kvalitní zimní gumy splňující všechny podmínky (hloubka vzorku, stáří atd.) jsou základem úspěchu.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od M@rty74 »

Přesunuto z tématu ABS,EDS ....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

S gumama nemůžu jinak než souhlasit, ale hlavní problém, který asi bude mít Danu je v tom, že před tím jezdil pravděpodobně s benzinovejma autama, takže mu teď Sharan s ropákem pod kapotou dělá problém díky velkýmu krouťáku už od volnoběhu... V zimě radši jezdim fóbií v htpéčku, protože v ní mám víc citu na adhezi. Přeci jenom to má pár koní a pár Nm a člověk nemusí tolik trápit spojku ;) 8)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kubenec »

Budu Ti trochu oponovat v tom citu pro adhezi. Loni jsem byl v Harrachově a na báraku tam byly 2 auta Poláku 1 Passat v dieslu a 1 Voager v benzínu. Já a ten Passat jsme od domu vyjeli vždy bez velkých problémů, protože nafťák se rozjede i bez plynu a to je na sněhu, podle mě docela výhoda, ale ten Chrysler v MPV-čku musel trochu přidat na plynu a už se klouzal a několikrát jsme ho museli vyproštovat. Samozdřejmě mohla být chyba mezi sedadlem a volantem, ale moc tomu nevěřím. Další věc, kterou nemůžu u toho Chrysleru určit na 100% je přítomnost ASR, ale vzhledem ke stáří a velikosti auto myslím, že tam bylo.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od matko001 »

Tie gumy su dolezite - na mondeu bez ESP ale na dunlopoch 3D som sa smykal daleko menej ako teraz na Galaxy s Kumho W27. Obidve auta mali 96kw naftovy motor.
Mondeo malo starsie 205/55 r16 a Galaxy ma tohorocne 225/45 r17.

A to si myslim, ze moj styl jazdy sa vzhladom na to, ze jazdim autobusom skor ukludnil.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

další věc je, že voyager neměl „pět a půl“ koně pod kapotou :D V tom přebytku krouťáku u nafty na volnoběh je problém, protože musíš víc trápit spojku a nechat ji víc prokluzovat... nehledě na to, že bezín se nechá na volnoběh podtočit aniž by zdechnul, kdežto nafta skoro hned zdechne ;) Ve tvý příhodě byl u voyagera určitě problém mezi volantem a sedačkou :D Nic to ale nemění na tom, že je potřeba si hrát se spojkou :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kubenec »

Hadat se nebudu, ale u to podtoceni benzinu tomu neverim. To mozna platilo u S120, tam si seslap spojku a plyn a motor se rozdejchal, ale u strikacky uz se mi to nikdy nepovedlo. Ma otresovy cidlo a to to vypne. Mel jsem 12V hatabku 3 roky.

Trochu nechapu poznamku ze ten Voyager nemel "pet a pul kone".:(

Odesláno z Nexus-HD2 pres Tapatalk 2

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

jakože neměl jako já v HTPčku 40kW, ale minimálně dvojnásobek ;) nevim, možná mám něco rozbitý, ale bez problémů se motor nechá podtočit 8)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od kubenec »

To mě se tedy u té mé nikdy nepovedlo, ta když padla pod určitou mez, tak vypla. Ani se nezakuckala a stála.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

to mám stejný akorát na Sharanu :D a už konec OT ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od ifos.cz »

Fakt je SAG na sněhu na nic?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od BigBang »

Není, ale musí člověk počítat s poměrně velkou váhou auta. Stejně je to ve finále o pneu a hlavně článkem mezi volantem, sedačkou a pedálama ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od armanny »

je v pořádku na alhambru z podpisu rozměr 7Jx16 H2, ET42 ??
Mám možnost sehnat dobře disky a moc se v tom neorientuji..
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“