KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Kamyl »

Ja GoodYear Ultragrip 7+ 195/65 R15 95T XL - 1790,- ks na www.az-pneu.cz v Opave.

Sice vedel jsem v odkazech i o levnejsich, ale jezdim tam pravidelne nakupovat gumy uz nejaky ten patek a maji tam u nich hned smluvni pneuservis, takze to tam i hned prezuju (125,- za jedno kolo, komplet prezuti, vcetne montaze z/na auto, ventilku, zavazi, likvidace starych gum).
Obrázek

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od michall »

Co tyhle? (TR777)
http://www.dobrepneu.cz/index2.php?ID=6 ... nomicka=on

Naprosto chápu, že je to low-end guma, ale finanční situace není právě růžová, ale zimáky jsou zimáky. Na zimu se do hor nechystám, takže to bude víceméně na městské ježdění (= potřebuju nějaké, co mám teď jsou už skoro na vyhození). Máte někdo? Vydrží mi aspoň 2 sezony?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od milda »

Vůbec nemusíš mít obavy,bez problému,od 160 km/h hučí,ale já tak rychle nejezdím ani v létě.

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od parizek_ltm »

michall :
nez jsem otevrel odkaz, cekal jsem neco fakt levneho, nejaka eskyma ci co.
Tohle mi neprijde jako ekonomicka trida, teda co se tyce ceny. Kdyz se podivas, kolik stojej ty UG. Trvas na rozmeru 215 ?

To All :
vcera jsem si dovez domu gumy, dneska je se Shardou hodil ke znamemu a docela me to zamrzelo. Nejak jsem si neuvedomil, ze on ma gumy za daleko lepsi ceny. A tak jsem moh misto 7 tisic za 4kusy UG 7+ zaplatit 5200,- = 1800,- Kc rozdil :repa:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od michall »

parizek_ltm: S těma UG nemůžu srovnávat. Podle TP potřebuju
195/60/R16/97H nebo
205/55/R16/96H nebo
215/55/R16/95H

takže výběr je trochu omezený
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od marasoba »

Jestli chceš, koukni sem http://www.superpneumatiky.cz. Kupoval jsem tam taky, jsou levný a rychlý. A ty TR777 tam maj ještě o tři kilča levnější 8)
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁


Uživatelský avatar
bora
Profík
Profík
Příspěvky: 951
Registrován: 15.05.2008 17:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od bora »

Tak děvčata a chlapci,
já jsem šel do těchto pneu http://www.rajpneu.cz/pneumatika-102200 ... 9T-M-S.php (FULDA C KRIST MONTERO 2 99T M+S
195/60 R16, cena 2.583,- Kč) ...

... snad budou dobrý :idea: , ve čtvrtek jdou na SAG (zatím nemusím extra spěchat, protože dorážím staré zimáky)
SAG III / 2.2 / 129 kW / 2008

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Slavoš »

205/55 R16 -
No já mám tyto http://www.vsenaauto.cz/pneumatiky/1680 ... emoxl.html a jak koukám tak ještě zlevnily o 3 stovky od té doby co jsem je kupoval. :D
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od parizek_ltm »

Tak nejak nechapu, co resite. 2500, Kc je spousta penez na jednu gumu. A jak jsem rikal, ja jsem byval mohl mit UG 7+ za 1300,- za kus.
Co se tyka rozmeru, cim uzsi tim lepsi a nejenom levnejsi. Uz se to i dosti resilo.

Osobne jsem vahal mezi UG 7+ a Nokianama, bud hakapelita neboWR G2, kazdopadne se neda prohloupit a cena v pohode. Potom se mi jeste libi i dunlop winter sport, videl jsem je v Pze na jednom lexusu na zivo :)

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od shared »

Jenže my na sharana nedáme 15 -ky .Takže cena 16-tek v zátěži 96 je trochu jiná.
A 91 dávat nebudu,protože občas zajíždím do Polska a na Slovensko.Pokud budeš účastníkem dopravní nehody nebo ji zaviníš (zvláště mimo území ČR),tak díky gumě,kterou nemáš v TP na tebe hoděj všechno.Podle policajtů je to - ''vozidlo vzhledem k technickému stavu není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích''.


Teď jsem našel tohle ...
http://www.barum-pneu.cz/detail/78822/p ... 05-55-r16/

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od Slavoš »

parizek_ltm píše:Tak nejak nechapu, co resite. 2500, Kc je spousta penez na jednu gumu. A jak jsem rikal, ja jsem byval mohl mit UG 7+ za 1300,- za kus.
Co se tyka rozmeru, cim uzsi tim lepsi a nejenom levnejsi. Uz se to i dosti resilo.

Osobne jsem vahal mezi UG 7+ a Nokianama, bud hakapelita neboWR G2, kazdopadne se neda prohloupit a cena v pohode. Potom se mi jeste libi i dunlop winter sport, videl jsem je v Pze na jednom lexusu na zivo :)
Já jen řeším to,že ty čtyři kousky styčné plochy mě drží na silnici a můžou mi i zachránit život a nejen můj,proto zas až tak na gumách nechci šetřit.Na tuto váhu a rychlostní index se gumy shánějí hůř,ale dají se najít. :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od ifos.cz »

Slavoši, trosku si rejpnu: V tom pripade moc nechapu proc na zimaky pouzivas siroke 205ky a ne neco uzsiho a nerikej, ze u vas snih vubec neznate ;) Dneska prej ma nasnezit po cele republice az 10 cm, tak jsem zvedavej na tu "kalamitu" :D

PS: Ja osobne uz pred casem prezul z letnich Firestone Firehawk 700 - 215/60 R15 na zimni Dunlop SP Winter Sport M2 - 195/65 R15 ... znate je nekdo prakticky na snehu?
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od jenda »

Přesně ty co píšeš jsem míval na Oktávce, nové výborné, po třech zimách tvrdé ale to je úděl asi všech.
Já jsem zrovna vykutálel ze sklepa 215/55/16 97 PIRELLI SOTTOZERO co mám od loňska a přezouvám.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KOLA, PNEU ZIMNÍ: jaké dáváte zimáky? odkazy

Příspěvek od ifos.cz »

Koukam na posledni chvili :D Ja jsem z hor, takze pro mne jsou siroke zimni gumy nepredstavitelne neprakticke (uz jsem dnes videl u pumpy na nekolika autech cca 3 cm prvniho cerstveho snehu, ale ve meste samotnem je zatim zaplatpanbu jeste cisto, ale dlouho to uz asi trvat nebude)

Doplnek o 30 min. pozdeji: Tak to ve meste trvalo pouhou pulhodinu a snezi i zde :-(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“