BRZDY - nevratil sa brzdovy pedal uplne hore

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Zamčeno
Uživatelský avatar
sedkooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

BRZDY - nevratil sa brzdovy pedal uplne hore

Příspěvek od sedkooo »

Ahojte,

chcem sa spytat ci viete poradit ohladom brzdoveho pedalu, ktory sa nevratil uplne hore. Opis ako chyba nastala: Sharan AUY 1,9 TDI 85kw r.v.2002. Isiel som 300 km dialnica a potom hore na Chopok, teplota vonku bola cca 0 stupnov. Potom som isiel dolu z Chopku s teplym autom, vsade bolo kopec snehu, predo mnou islo pomaly auto tak som vela krat brzdil, pri tom som mal zaradenu rychlost. Zrazu som mal pocit, ze pedal nejak inak chodi hore dolu. Ked som chcel pridat tak plyn nereagoval, ako ked brzdite vtedy nejde pridat. Auto vsak brzdilo uplne normalne, vsetko islo ako ma, aj ABS, len pedal nesiel az uplne hore, ale ostaval asi 3 cm od hornej polohy. Ked som ho nohou zdvihol do hornej polohy tak uz bolo vsetko ok a ani sa to uz odvtedy neopakovalo (najazdil som cca 500km odvtedy). Brzdovka bola menena pred necelym rokom.

Viete mi, prosim, povedat na co sa zamerat, co skontrolovat, preco sa to mohlo stat? Dva roky dozadu sa mi stalo, ze som zmackol spojku a ostala dolu, tiez som ju podvihol nohou a potom auto islo ok, ale po mesiaci sa to stalo znovu a pedal uz chodil naprazdno horu dole. Prasklo nejake dvihacie lozisko spojky a odtial unikala kvapalina. Bojim sa aby sa nestalo nieco podobne s brzdami, takze to chcem vyriesit skor. Dakujem velmi pekne za rady

Zamčeno

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“